Home > Latin Amerika için PowerCivil, ilk izlenim

Latin Amerika için PowerCivil, ilk izlenim

Zaten Dün konuştu olan, bu oyuncak yüklü, ben V8i 8.11.06.27 sürümü bahsediyorum.

Giriş tüm özellikleri yoğunlaştığı bir panel yükseltir olarak. Altındaki aşağıdaki sekmeler vardır:

  • Yüzeyler
  • Geometri
  • Tercihler
  • Drenaj
  • Topografya
  • Şablonları
  • Koridorlar
  • Çalışma modelators

Ben görüntü ve sağ bölmede gösteriyorum bir seçili nesnenin bir dağıtım olduğu gibi her biri sol bölmede bir kısayol menüsü vardır.

clip image001221 PowerCivil for Latin America, first impressionclip image002155 PowerCivil for Latin America, first impression

Böylece, örneğin ben Orijinal adı verilen bir alan benim seçim ile, sekme yüzeyinde olduğumu gösterir ve doğru noktaları, üçgen, breaklines, vb sayısı gibi şeyler var görüntülenir

Üst menü komutu fonksiyonu içinde gösterildiği nerede, Yağmur su için gösterilen örnekte olduğu gibi görünür ekran seçenekleri, veri oluşturma, düzenleme, hesaplama, vb

Genel olarak, Geopak dispersiyon ve InRoads ‘tatlar ile karşılaştırıldığında, çok iyi görünüyor ki, bu yüzden her olup olmadığını test edilmesi gerekmektedir.

Ben AutoDesk Civil 3D mantık asimile etmeye çalıştı, ve menüler açısından çok farklıdır.

clip image003116 PowerCivil for Latin America, first impressionBöylece, olasılık ve Ayarlar sekmeleri ayrı şablonları taşıma.

Gerisi oldukça benzer ve her iki program hemen hemen aynı gibi görünüyor ne. Ben PowerCivil en yüzen ise her iki boyutu ayarlanabilir rağmen Civil 3D panelinde, ucunda asılı olabilir büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum.

Oynarken birkaç gün önce geliştirilen PowerCivil kontür çizgileri ve diziler ‘egzersizleri ile nasıl göreceksiniz.

 

Kütüphanelerin problem çözme

Giriş olarak yarım uzaklaştırmak hata uyandırdı:

LOCALE kaynakları kütüphane, gpkSiteString.drx yükleme hatası

clip image00483 PowerCivil for Latin America, first impression

Bu kolay bir yolu çözülmüştür:

C: Program Files Bentley PowerCivil InRoadsGroup bin bunlardan biri de yoksa, oluşturulur ve bu klasöre tüm dosyaları kopyalanır, en azından klasörleri 1.033 ve 3082 olmalıdır.

Bu ile benim durumda 1.034 adlı bir klasör geldi, çözülürse, ben adını olabilirdi ama gitmeyi tercih etti.

.

Bunlar için derlenmiş araçları çalıştırmak için atanır drx olan çalışma zamanı sürümü. Bu MicroStation VBA üzerine kurulu bir özel InRoads gibi çalıştığı için PowerCivil için, bu, böyledir.

clip image00549 PowerCivil for Latin America, first impressionSonuç olarak, iyi bir özelleştirme ve InRoads ve Geopak özellikleri konsantrasyonu olduğunu düşünüyorum. Bu kalkınma projelerinin mantıksal şeklinde çalışır Ancak, biz daha sonra göreceğiz.

 

İlgili mesajlar:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.