Konwersja wiele AutoCAD / Microstation pliki

To jest wspólne znalezienie potrzebę konwersji wielu plików w masie:

Pewnego dnia przychodzi do nas projektu z 45 plików DWG w formacie AutoCAD 20112. Wiemy, że te pliki mogą być odczytywane w programie AutoCAD 2010 i 2011, ale jeżeli sprzęt, w którym będą wyświetlane tylko AutoCAD 2008 trzeba je konwertować.

Spędzamy 170 plików DGN w formacie V8 i trzeba je konwertować do formatu dwg być przetwarzane przez użytkowników oprogramowania GIS, które nie obsługują ten typ plików.

Nie oznacza to pojedynczy plik, który jest zwykle wykonywane z otwórz / zapisz jako. W obu przypadkach potrzebne jest rozwiązanie i zarówno Bentley jak AutoDesk mieć jeden, ale w różnych warunkach:

Z Bentley Systems

Ta funkcja jest w każdej wersji Microstation, biegnie z górnego menu:

Utilities / Batch converter

To pozwala wybrać ścieżkę docelową dla przekonwertowanych plików. Czwarta ikona jest używany, aby dodać pliki, które chcesz przekonwertować, to ciekawe, że nie może być dokonana jedynie na konwersję plików DGN, ale żadnej z obsługiwanych formatów: dgn v7, dgn v8, DWG, DXF, IGES (IGS). , STEP (. stp). CGM. x_t,. siedział. stl i sama konwersja może być każdy z tych formatów.

clip image00111 Convert lot of AutoCAD/Microstation files

Potem zadanie można zapisać ponownie uruchomić w innym czasie. Całkiem możliwe, w przypadku niektórych procesów potrzebny jest program tak, że konserwacja wykonywane na eksport mapy do katalogu publikacji internetowej, która zajmuje szczególne pliki rozszerzenia. Oczywiście, jeśli nie masz Microstation, ten proces może być prowadzony w wersji próbnej, która przestanie działać 15 minut, tyle czasu dla tego typu procesu.

Z Autodesk.

W przypadku firmy AutoDesk, to pod warunkiem, że bezpłatne narzędzie o nazwie Prawdziwy obraz. W tym przypadku używam wersji wydanej z AutoCAD 2012. Po instalacji, jak w przypadku wersji 2012 AutoDesk prosić. NET Praca Ramka 4 aktualizację.

Opis Batch Converter Microstation przypominają pod wieloma względami, jak, na przykład, aby zapisać listę zadań, plików referencyjnych zarządzania i czyszczenie niepotrzebnych danych. Konwersja ta jest tylko w DWG poziomie, pozwala przekształceń 5 różnych formatów, które miały tę linię od 97 Wersja: R14, 200, 2004, 2007 i 2010.

clip image0028 Convert lot of AutoCAD/Microstation files

Wniosek

Oba rozwiązania rozwiązania pomieszczeń domu dla własnych użytkowników marek. Istnieją jednak istotne różnice:

W przypadku Bentleya, ma tę zaletę, że jest w stanie konwertować pliki w różnych formatach, w tym DWG, DXF i DGN powszechnie używany. Oczywiście, co sprawia, że ​​przekształca wersja wydaje się być oparta na rodzajowy, który można odczytać w dowolnej wersji programu AutoCAD, w tym 200 oraz programów GIS, które uznają, że wersja.

Nie jest wadą, że w celu prowadzenia 2010 w wersji dwg należy to zrobić z MicroStation V8i, poprzednie wersje tylko rozpoznaje aż dwg 2007 formatach. Inną wadą jest to, że ta procedura wymaga zainstalowania wersji MicroStation, chociaż może to być próba z 15 opcji minut.

Sprawa Autodesk ma tę zaletę, że jest w stanie do konwersji różnych formatów plików DWG i jest to również darmowe narzędzie.

Wadą jest to, że nie mogą być wykonane do innych formatów, nawet do DXF. Ponadto, opcja ta nie jest zawarta w programie AutoCAD, więc podprogramów w aplikacji jest bardziej skomplikowana, fakt, że jest łatwiejszy w Microstation

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.