Konwersja stopnie / minuty / sekundy, aby po przecinku

Jakiś czas temu byłem prosić o to, i mając przyjaciela wydaje się nieco pośpiechu, a dziś jest dzień, aby uczcić wiele rzeczy, tutaj mogę zostawić jedno narzędzie, które pozwala na przejście od stopnie / minuty / sekundy do dziesiętnych.

Dlaczego tabela

Powszechne jest, że znalezienie współrzędne w stopniach-minuta-sekunda formacie, na przykład:

75 ° 25 ‘23,72 “N 45 ° 59’ 12” W

N oznacza, że ​​jest szerokość geograficzna 75 stopni nad równikiem, jeśli mam S, oznaczałoby to, że jest na półkuli południowej. W przypadku długości będzie to E lub W, w zależności od tego, czy są one na wschód lub zachód od czasu Greenwich

Programy takie jak Google Earth i ArcGIS wymaga, że ​​te wartości są w formacie dziesiętnym, na przykład:

75.42325556

-45.98666667

Szerokość, jeśli jest umieszczony poniżej równika będzie ujemny, a tym samym stanie się z długości geograficznych, co byłoby negatywne dla półkuli zachodniej. Polecam jej zrozumienia; grać trochę z Google Earth, zmieniając opcje wyświetlania UTM, geograficzne, z lub bez miejsc po przecinku.

clip image001188 Convert degrees / minutes / seconds to decimals

Jak działa table

Zawsze należy wykorzystać tabelę Gabriel Ortiz, który zaaranżował do konwersji współrzędnych geograficznych do UTM, wyświetlając kolumnę, gdzie są one wyświetlane w formacie dziesiętnym.

clip image002127 Convert degrees / minutes / seconds to decimals

  • Możesz wybrać sferoida w górnej zakładce.
  • clip image00393 Convert degrees / minutes / seconds to decimalsŻółte kolumny są do wprowadzania danych, w pierwszej kolumnie akceptuje numer identyfikacji punktu.
  • Na prawo od każdej wartości jest długość i szerokość geograficzna, jak po przecinku bez zaokrągleń, z odpowiednim symbolem ujemny, gdy stosowne.
  • Pomarańczowy kolumna zawiera dane łączone z numerem punktu, szerokości i długości geograficznej.
  • W nagłówku tej kolumny, można wprowadzić liczbę miejsc po przecinku, mamy nadzieję, będzie wokół konkatenacji. Bądź ostrożny! Dziesiętne z zaokrąglaniem współrzędnych geograficznych może prowadzić do dużych błędów

Wyślij do txt

Aby wysłać je do pliku txt, po prostu trzeba otworzyć nowy plik, skopiować pomarańczowe danych kolumn i wkleić je tam.

Następnie ten plik można pobrać z Google Earth, wskazując kolejność, tak jak to wyjaśniłem w tym wątku.

Oczywiście, punkt odniesienia musi być na WGS84 nie należących do drugiej strony. Nie zawsze były kolumny do konwersji na UTM i złączyć dla AutoCAD, jak to było w pierwotnej wersji tej tabeli.

Stąd można pobrać szablon

[paiddownloads id=”2″]

Or with Credit Card.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.