Home > Konwersja pliku KML do plików DXF

Konwersja pliku KML do plików DXF

Jakiś czas temu nie było praktyczne zastosowanie od Zonums przyjaciel że się tę rolę bez większych przeszkód. Niestety, przyjaciel był bardzo strategiczne, aby utworzyć datę wygaśnięcia jego rozwiązania, tak, że jeśli otworzysz teraz mówi, że straciła ważność, to jest bardzo prawdopodobne, że sprzedaż licencji … bla, bla, bla.

Cóż, to, co chcemy jest przekształcenie KML / KMZ plików do formatu DXF do użycia przez edytor CAD typu AutoCAD lub MicroStation.

Pierwsza rada: nie bądź niewierny niepotrzebnie.

Upewnij się, że program służący nie zrobić tego zadania, więc nie trzeba uciekać się do dodatkowych aplikacji.

· W Kolektorcase ‘s, wystarczy zadzwonić do pliku KML, przypisać mu występ, gdzie chcesz wyeksportować i wysłać go do dxf. To jest tak proste, za jedyne 245 dolarów.

· Kolejna ekonomiczna opcja jest Globalny Mapper, Który jest wart 299 dolarów.

Jeśli te programy, które są warte mniej niż 300 dolarów sprawiają, że tak łatwo, to jest prawdopodobne, że komercyjny program GIS korzystania robi to także, więc spróbuj najpierw z tym, co już masz.

Druga wskazówkaDo-it-easy i bez hacking.

W tym przypadku zrobimy z gvSIG, korzystając ze swojej wolnej licencji i i każdy, kto używane ArcView 3x powinny nauczyć się korzystać z podstaw w ciągu kilku godzin od pasji samoukiem.

 

Trzecia rada: Przestań czytać mnie, po prostu zrób to.

1. Otwórz gvSIG

Należy gvSIG 1,9 lub wyższą, teraz można używać 1,11, od poprzedniej stabilnej wersji 1.3 nie otwiera plików KML. gvSIG jest do pobrania z jego strony, a tutaj ja w porównaniu niektóre z zalet tej wersji, które mamy nadzieję, że wkrótce do studia jako gvSIG 2,0

2. Tworzenie widoku

Po wprowadzeniu gvSIG, “widok” opcja jest zaznaczona w kierownika projektu i nacisnął przycisk, aby utworzyć nowy widok.

clip_image003

Możesz nadać mu nazwę, dotykając go i za pomocą przycisku “Zmień nazwę”, w moim przypadku nazwałem “Kataster”. We właściwościach potrzeby projekcji jest skonfigurowany do widoku (nie dla poszczególnych kształtów)

3. Otwórz widok

Aby otworzyć, aby zobaczyć, zagrać dwukrotnie klikając na nim lub odtworzyć i naciśnij przycisk “Open” w prawym okienku. To powinno otworzyć warstwy kml, zgodnie z charakterystyką, że mieli, można otworzyć tyle poglądów i warstwy Ci pożądanych, jak i warstw ArcView.

clip_image0044. Otwórz plik KML

Po otwarciu widoku, ładuje KML ze przycisk add warstw. Typ sterownika jest wybrany jako KML i następnego poszukać pliku (może to być kml lub kmz).clip_image006

Jeśli przyjrzeć się dokładnie, można zadzwonić DGN, DWG, DXF, SHP m.in.. Projekcja jest ustawiona na dole.

clip_image007

5. Exportarlo dxf

Aby wyeksportować go dotykać warstwy, a następnie wybierz “warstwę / eksport do” opcji i wybrać DXF.

clip_image008

clip_image002[3]Czwarta rada: Nie cierpię swojego ulubionego oprogramowania.

Be Quiet, jest prawdopodobne, że te codzienne procedury zmuszają nasze główne programy GIS do realizacji ich funkcjonalność szybko.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.