Kontury z polilinii (krok 1)

Wcześniej widzieliśmy jak tworzyć kontury opartych na sieci dla punktów “podjętych w tej dziedzinie. Teraz zobaczymy, jak to zrobić, z istniejących krzywych w skanowanym mapie.

Jak my z budową dróg, niech podzielić proces na etapy, tak, że po nie pójdzie dłużej niż pierdnięcie węża.

Wstawianie obrazu

Do tego, jeśli mamy marginalne koordynaty UTM, praca jest znacznie uproszczone. W tym przypadku określenie współrzędnych skrzyżowań w pobliżu skrajnych, jeśli mamy w rogu skrzyżowania byłby najlepszy.

clip image001213 Contours from polylines (Step 1)

266380,1546430
266480,1546430
266380,1546510
266480,1546510

Punkty są wstawiane za pomocą polecenia punktI wprowadzania współrzędnych oddzielone przecinkiem, jak pokazano na rysunku poniżej. Aby zmienić punkt formatu na widocznym symbolem, to się robi z Format> Styl punktu. Ale ponieważ te Civil 3D wersje komplikuje proces poszukiwania Narzędzia menu, można napisać tak jak w starym stylu: ddptype z linii poleceń, a następnie naciśnij wpisać i wybrać typ punktu.

W tej części, tęsknię MicroStation, gdzie punktem jest linia zerowej długości i może mieć dynamiczny grubości z widoku mapy.

clip image002149 Contours from polylines (Step 1)

Teraz możemy wstawić obraz przy użyciu Wstaw> Raster obraz odniesienia. Wyszliśmy włączony możliwości umieścić Punkt wstawienia i skala od ekranu.

clip image003108 Contours from polylines (Step 1)Następnie należy umieścić punkt na lewej współrzędnych “i przesunąć mysz, aż widać, że obraz ma przybliżoną wielkość.

Jeśli obraz obejmuje punktów, musi być odesłana. Odbywa się to z Narzędzia> Kolejność wyświetlania> Wyślij do tyłu.

Georeferencing obraz.

Musimy punkty na zdjęciu, które muszą być równoważne do tych, które zostały wprowadzone przez współrzędne. Do tego możemy dołączyć linie marginalne, aby znaleźć przecięcia.

clip image00478 Contours from polylines (Step 1)

Korzystanie Mapa> Narzędzia> Rubber Sheet polecenie, jak go używać kilka dni temu do transformacji wektorów, wskazujemy zielone kropki jako bazy, a następnie czerwona jako odniesienie. Kiedy już zrobiliśmy wszystko z czterech punktów, a następnie robimy wpisać i polecenie prosi nas, aby wybrać obiekty do transformacji. Piszemy list S Wybierać opcji i dotknij obrazu, a następnie robimy wpisać ostatni raz i nie mamy go.

Bardzo podobny do tego, co robi Wypaczać z MicroStation Menedżer Raster. Jak wyjaśniono wcześniej, gdy chcemy zdjęć georeference, to lepiej z Google Earth.

A teraz wygląda jak obraz pasuje czerwone kropki, więc Zieloni mogą być usunięte. Teraz obraz jest zlokalizowanych geograficznie i odpowiedniej skali, aby rozpocząć skanowanie.

Aby zakończyć ćwiczenie i zrobić kontury przejdź do kolejnego kroku.

clip image00546 Contours from polylines (Step 1)

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.