Home > Kanser ve Google Earth arasındaki kadastro için kullanmak

Kanser ve Google Earth arasındaki kadastro için kullanmak

Hollandalı bir arkadaşım, bu gün iyi bir mizah andan itibaren, ben yanlış amaçlar ile klinik psikoloji ve Google Earth romantizm kanser yol açan süreci arasında bir benzerlik kurtarmak:

Aşama 1: Fright.

google earth precission
Bir teknisyen satmak isteyen bir sahibi bir ölçüm isteğine yanıt olarak alana gider, O kadastral harita görülmeyen yeni binalar olduğunu kontrol eder. Daha sonra ofise gelir ve 40 yıl önce ortofoto sadece rustik koşullarında büyük bir arsa ile, çevre üzerinde üzüm bağları gösterir görür.

O boyun ve sadece harfler için yazı tipleri yapan bir aşınmış leroy için asılı bir Stereoskop ile yaşlanma, orada 23 yıl geçti teknisyen çağırır, diğer bir katman üzerine üzerinde çarpıştıktan sonra, kesinlikle ne sadece harita var belirlemek resim.

Bu yüzden geçen yıl yenilik başvurmak karar; Google Earth 2.004 ulaştı ve son binaları gösteren renkli bir ortofoto gösterir oldu.

Sonra panik başlar.

Arsa koordinatları harita olanlarla uyuşmuyor, onlar fazla 20 metre mahsup edilir.

cadastre

Dikkatli-.-Be Dörtlü ona söyler. -Antik yabancılar bu koordinatları yaptı ve sadece onları değiştirebilirsiniz.

Google çok yanlış olamaz farkında ki, görüntü maç, tüm kadastro katmanı hareket ettirin. Sonra onun üstün arayıp Google Earth ihraç edilmiştir kadastro tabakası ile eşleşen sayısal arazi modeli gösteren etkileyici.

Yenilik ile heyecan, halk komisyonun başkanı WGS84 daha iyi bir fiyat “araziler Google Earth ile denk sertifikalar” tüm sakinlerine satmak için … ve şimdi, onu her özelliğin planları sorunu ister! … SEO optimize!

Aşama 2: Reddi

Google 2006 diyor bir görüntü görüntülenir İki yıl sonra, teknisyen görüntü daha yeni olduğunu varsayar, o binanın yerine şimdi yeşil çizilen çokgen taşındı nerede güney doğu yönünde, kaydırılır yaklaşık 6 metre olduğunu fark eder.

Şimdi basılı haritalar ‘koordinatları iyi olmadığını ona şaşırtıcı görünüyor ne de ne Google yeni görüntü ile orijinal haritalar ile. Şu anda elle çizilmiş haritaları gün Kuvaterner ateş bu yana şarap oldu banyo terk edilir.

O Google bu sefer, yanlış olmadığını kabul edemez, çünkü korkusunu, reddi olur. Böylece mülkiyet ve sorunu kendiliğinden çözeceğini umut, taşındı tüm şehir bırakır.

Bu bilerek bile, o ile yeni koordinatlarına göre yeni sertifika, vermek için karar bir ofset 6 metreye kadar yuvarlanır.

catastro google earthDevlet 3: Kabul

Üç yıl sonra Google 2009 Yeni bir resim görünür, ve gördüğünüz gibi, detay çok nettir.

O bina o yorumlamıştı şekilde şekli değil olduğunu belirtti.

O kadar onun araziler 6 metre yerinden olduğunu kabul biter … bu yüzden bu sefer her ne kadar yuvarlama olmadan, yer değiştirme ile diğer sertifika karar verir, bu yüzden geçen yıl konumu ile çakışmaktadır.

O görüntü arsa karşı inşa edilen yeni bina olduğunu belirterek sürpriz, bu nedenle daha doğru bilgi olamaz sonucuna gelince, o bir açıyla 6.47 metre bütün haritalama hamle – 27 derece.

Eski dörtlü satış ve satın alma işlemi için ofisine gider ve koordinatları garip olduğunu görerek korktum kalır. Önerilerde bulunmak veya kaynak bulmaya çalışın ama onu yapıcı türüne göre temalı şekiller gösterdi sonra teslim oldu.

Aşama 4: Ölüm

O 2010, bir yıl daha beklemeye karar, ve görüntüde olan yeni bina ilgili maddi biçilen değerin yapmak için tarla gider. Ve reklam söz … doğruluk 19 santimetre, post-processing olmadan ödenmemesi yepyeni harika ekipman için aynı zamanda.

GPS yerleştirin ve koordinat ofset olduğunu, 15 ile 25 dakika ve koordinat bu olduğunu … oldukça taşındı teyit için bir test yapmak bakın. Ön mülk yeni sahibi olarak tebrik ederken daha uzun bir okuma alarak GPS bırakın, o onu hemen neredeyse 40 dakika için gün ortasında pişiriyor GPS bakan koridorda kahve için davet ediyor.

Komşu üç yıl önce mal satın almıştı ve şimdiden kesin koordinatları ile planları gerektirir Tapu, bunu kayıt gitti onu yanıtladı. UTM WGS84 … SEO optimize!

Bazı korku ve işemek arzusu ile, o mülkiyet belge ister ve şüpheler onu alır:

cadastre precission

 

2007 yılında halk komisyonu sağlamıştır emlak vergisi sertifikası ile uçağa kayıt gitti ve o bir çünkü o iki komşu talebi hiçbir gerekçe olacağı artık kesindir onlar yükseltme yapmış takdir onlara söyledi son uçak onların 30 yılı aşkın varken.

Tekrar tekrar, önlemler birbirlerine alın. Daha doğru cihaz almak ve nihayet gerçeğin ikna biter:

– Google mülkiyet önlemler 23.87 metre yerinden vardır!

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.