Home > Kadastro Tabii ki, ilk gün

Kadastro Tabii ki, ilk gün

Dün birkaç gün önce yorumladı Kadastro hizmet sağlayıcıların akreditasyon süreci başladı. Şimdilik biz yaklaşık 30 başvuru, belediye kadastronun bazı deneyimi olan bazı haklı gri saçlı ve diğer bazı var.

Bu ilk hafta direk yöntemler kullanarak ölçme eğitim hedefleniyor olsa da, bu ilk gün kolay olmuştur, tanıtım teması olmuştur:

Projenin Giriş

clip image0019 Cadastre course, the first dayBu 64 belediyelerde katılımı ile, bu projenin odak mevcut olan ve önceliği daha kırsal değil, aynı zamanda kentsel içerir olmuştur. Bu üç haftalık, değerlendirme formu ve bu adaylar ilgili belediyeler ile sözleşme almak zorunda fırsat gündemine sunulmuştur.

Bu şüphe ya da birisi ve aynı zamanda çok amaç kapsam sürecini tanımlamak için olabilir karışıklığı açıklığa kavuşturmak için temel olmuştur ama öncelikli mali olan var.

Kadastro Tarihi

Kadastro biz proje çalışacaktır bu alanlarda Ulusal Kayıt ve diğer projeler olmuştur müdahalelerin bir yorum sundu doğdu yok nasıl “History Channel” gibi konulara delving olmadan. Arka plan bilgileri ve bu arazi yasal doğanın haritalar gibi önemli veri nerede teknisyenleri bilmek için bu gerekli olmuştur.

Temel mevzuat

Bu da dahil olmak üzere, belediyelere bir hizmet sunmak olanlar tarafından bilinmesi gereken bazı konular olmuştur:

  • Arazi hukuki niteliğiclip image0026 Cadastre course, the first day
  • Kanunlar toprak yönetimi ile ilgili
  • Bu bağlamda belediyelerin kadastro yönetimi
  • Kadastro alanı, mali yönetim, arazi yönetmelik ve çevre yönetimi belediyeler ve yetkilerini yasası
  • Tanımı ve kentsel sınırlandırılması – kırsal arazi

Her şey bu ülke bağlamında yapılabilir ve tabii ki kolaylaştırıcı ya da katılımcılar tarafından sunulan senaryolar dayanmaktadır. Bu eski haline gelmiştir medeni kanunu bazı maddelerinin bir tartışma dahil ama hukuki geçerliliği yoktur edilmiştir. Ben bu alanda çalışan 25 yılı aşkın … saygılarımı sonra, bu de kolaylaştırıcı çok iyi olduğunu itiraf etmeliyim.

Uygulama hemen hemen aynı olmasına rağmen yasalar genellikle, bir ülkeden diğerine değişiyor, belediyeler, vergi artırımı işletme lisans uzatmak, inşaat, alt izinleri, doğal kaynak sömürü, çevre izinleri, kalkınma projeleri için izin ve başlıkları uzatmak için söz konusu ejido toprakları ya da belediye ait özel sitelerde nüfuz alanı olarak bilinen özellikleri. Arazi kararname rolleri dahil olmak üzere bu farklı alanlarda, için, belediyeler ulusal standartlar geçemez özerk güçler var.

Görüntü Kadastro Yönetimi El alınır.

Figürinler annem-in-law evinde 3 de bir Cuma günü benim ironi ürünüdür.

Kullanılan renkler, okul çanta benim çocuklarım vardı sadece onlar.

clip image0034 Cadastre course, the first day

Vergi Kontrol: insanlardan daha fazla mevzuat var olduğu bir ülkede çok fazla karışıklık yaratmak için almıyorum için, toprak alanı yönetimi egzersiz ve dahil olmak üzere kadastro işbirlikçi bir ilişki bağlantılı olması gerekir gibi belediye birimlerinin asgari rolleri tanımlayan temel var Birim Çevre Belediye Birim, Şehir Planlama, Toplumsal Kalkınma ve Zabıta Mahkemesi. Diğer belediyeler jeo-gerçekliğe başka bir seviyeye ulaşmak.

Sonunda süresi kısa olmasına rağmen, onlara onlar kendi ödüyoruz zamanda belediye başkanı tarafından sunulan istekleri katılmak için belediye bağlamında lâzımdır ki fark yapmak için gerekli olduğunu, ilgili yasalar içerir onlara malzeme teslim edildi Orada hizmetleri. Birisi bir kadastro danışman hatta bir “ebe” olmalı ve belki de çok doğru olduğunu söyledi.

Sonraki

Haftanın geri kalanı ekipleri çiftlikte ölçüm üzerinde çalışacak hangi ile ekipman hakim gereken doğrudan anket yöntemleri içerir. Biz Trimble GeoXT ile nasıl gidiyor göreceksiniz

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.