Jak zrobić małą do DGN / DWG rozmiar pliku

Zdarza się, że jeśli mamy plik z dużą ilością informacji, np. DGN z 70 Warstwy (Poziomy), w pewnym momencie możemy podzielić to usunięcie niektórych poziomów, aby umieścić je w innej warstwy, powoduje, że oryginalny plik pozostaje ten sam rozmiar. Nawet możemy usunąć wszystkie dane i pozostaje taka sama, choć ma włączony historię.

W tym przypadku, mam mapę, która miała prawie wszystkie informacje z powiatu, mierząc 17 MB. Usunąłem prawie wszystko, ale wciąż mierzą tę samą wielkość.

Z MicroStation.

clip image001232 How to make small a dgn / dwg file sizeCo niektórzy ludzie robią to, aby otworzyć nowy plik, zwany map dla odniesienia i kopiuje je przez płot lub wywozi go Plik Fence. Wadą tego sposobu jest to, że może on być poluzować historyczne w przypadku musi być stosowany, mogą również być pominięte rzeczy, które były wyposażone w pliku poprzez Ustawienia / plik projektu.

Tak więc najlepszym sposobem jest dać przeczyszczający, termin został ukuty przez przyjaciół w kursie, ponieważ proces ten jest nazywany Przeczyszczenie w programie AutoCAD.

Odbywa się to z Plik / kompresji. W Opcje Wybór jest, co to oczekuje się wyeliminować, w tym niewykorzystane poziomach, style linii, style tekstu, bloki (komórki), itd.

clip image002166 How to make small a dgn / dwg file size

Gdy wybrana, jest ona stosowana Kompresować i to wszystko, mój 17 plików MB dostał do zaledwie 1 MB. To także usunięte niektóre obiekty, które wydają się jak duchy, które są widoczne na mapie, ale nie może być dotykana.

Możliwe jest ustawienie w Workspace / Preferencje, I w Operacja opcja, tak że kiedy wychodzisz Microstation go skompresować plik.

clip image003126 How to make small a dgn / dwg file size

Z AutoCAD

Plik> Narzędzia rysunkowe> Czystka

Oto opcja korzyści, które wyświetla elementy, które nie mogą być czyszczone i podać powód dlaczego. , Aby je wybrać, należy użyć klawisza Ctrl.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.