Home > Jak ukryć segment rastra

Jak ukryć segment rastra

Jestem około pół godziny, próbując wyjaśnić to technika nie za eksperta w dziedzinie informatyki, ale jak on współczuć mnie, myślę, że lepiej jest napisać procedurę i usystematyzowanie bezpłatne konsultacje.

Case

Nie ma obrazu, ale chcemy, aby ukryć jego część dla celów druku i wyświetlania. Mamy Microstation v8.5

Opcje

Rozmawiałem wcześniej o tym, jak zrobić coś takiego z Kartezjusza, ale w celu połączenia kilku rastrowych i zapisać je jako nowe obrazy. W tym przypadku, to nie jest dokładnie to, co jest potrzebne, a to wyłącznie na pokaz i nie jest przeznaczone do cięcia zdjęć.

Więc opcja to zrobić za pomocą klip z rastrem.

Rozwiązanie

W Menedżerze Raster, wybierz zdjęcia, które chcesz ukryć i “Edycja / CLIP”

Następnie pojawi się okno, i pyta:

… Próbujesz zrobić klip, można powiedzieć, skąd?? Następnie należy wybrać metodę cięcia i trybem.

clip image00131 How to hide a raster segment

1. przez element

Może być sporządzony obiektu, który jest zamknięty Figura jako wielokąt. Więc wybraliśmy element opcji, a następnie Klip rozgraniczające; jest to wynik.

Po wyborze typu obiektu (metody), które ukrywa, jest określony, jeśli chcesz ukryć to, co jest w środku, lub krawędź. Do tego są dwie opcje:

  • Maska Klip, skóry, co jest w środku
  • Boundary Klip, ukrywa to, co jest na zewnątrz

clip image00219 How to hide a raster segment

2. na stół

W tym przypadku możliwe jest, aby zrobić zdjęcie bez konieczności być obiekt, to wybierze “blok” i zaznacz pole za pomocą myszki. Następnie zastosować nowy Kliknij, aby zobaczyć wynik.

W tym przypadku możliwe jest, aby pole bez konieczności być obiekt, w tym “bloku” jest wybrany, a to zaznaczone pole za pomocą myszki. Następnie zastosować nowy Kliknij, aby zobaczyć wynik.

3. przez płot

Jeśli istnieje ogrodzenia, może mieć “pow” właściwości i mogą być praktyczne w przypadku skomplikowanych rysunków lub granice, które nie są zamknięte kształt. Pierwszy ogrodzenia muszą być wykonane, i może być wybrany z “metoda” opcji.

Poniższy obraz przedstawia kilka klipów faktów, czerwony z “element” metody, dośrodkowanie z “p” jednego, inne z “bloku”. I wszyscy mogą żyć razem, obraz jest taki sam.

clip image00324 How to hide a raster segment

Ta metoda płotu jest bardzo przydatna, ponieważ w MicroStation XM lub wersji V8i można zapisać płoty, jak gdyby były modele.

Istnieje również “clip modify” opcja, która pozwala na edycję wierzchołków, jak ja z jednym z pól. Aby usunąć jeden z klipu jest używany “edytuj / odpiąć” i może być wybrany indywidualnie lub wszystkie granice.

Krok po kroku

Podsumowanie procedury dla osób nie-technologicznych, w tym przypadku, jest obraz pobrany z Google Earth, a my chcemy wyciąć szanować na mapie 1:10000

clip image00416 How to hide a raster segment

1. Zadzwoń rastra

2. Dotknij go w menedżerze rastrowej

3. Edycja / klip

4. Metoda “blok”

5. Wybierz “granica Klip” Tryb

6. Dodać pole myszą: Aby włączyć przystawkę naciśnij Ctrl + Shift

7. Clic na ekranie.

clip image0058 How to hide a raster segment

Przez to, że ta ćwiartka nie jest dokładnie prostokąt, można wybrać opcję “edytuj / zmodyfikować plik” i starają się dotrzeć do końców do ich rogów, zawsze z ctrl + shift aktywowane przystawki

Na mock

Człowiek, mam nadzieję, że nawet picie może być odrzucone, kiedy tu … bo jest w readme.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.