Home > Jak dokładne są zdjęcia w Google Earth?

Jak dokładne są zdjęcia w Google Earth?

Tematem precyzją orthorectified i zdjęć satelitarnych “programu Google Earth jest zapis zapytania w wyszukiwarkach, w tych dniach, w którym myli precyzję z tolerancją jest tak łatwe, jak utraty GPS w taksówce, że byłoby dobrze, aby kilka analiz na temat czy do korzystania z tych danych do poważnej pracy.

Teraz nie ma w Google innego operatora zdjęć, niektóre z ogłosili, że wkrótce mają więcej materiału po premierze nowego satelity z wyższą rozdzielczością i większym zasięgu dziennie.

Od satelita nazywa Światopogląd I, Który działa w połączeniu z satelity QuickBird, obrazy stały pikseli rozdzielczości 50 cm (obecnie 1 metr) i złapanych 600,000 kilometrów kwadratowych dziennie, które wcześniej zostało obecnie uzyskanych w tygodniu.

google earth precission

To wydaje się mylić tych, którzy tylko skupić się na produkcie końcowym (mapy), a nie w produktach pośrednich badań i jego pochodzenie, które jest fotogrametrycznego, co pozwala nam nie tylko o produkty, ale ich dokładność i aktualność. Podczas korzystania z Google Maps materiału do lokalnych potrzeb może to być potwierdzone niedokładność, czasami nawet do 30 metrów, a zdjęcia satelitarne wymaga gęstą pierwszą sieć zamówień lokalnych kontroli sprostowania. Nie dlatego, że jest zły problem, jest fakt, że służy do Geographic Web celów, które jest sposobem Google Earth nazywają tę warstwę.

Rozumiemy, niż Google ma bardzo zadowolony dokładności w niektórych krajach, ale dla tych, którzy nadal chcą dokonać katastru z ortos z programu Google Earth, o to przykład tego, co można znaleźć:

Jest La Jaguita, Comayagua, W Hondurasie; zauważyć, jak widać na skrzyżowaniu obrazy ‘powtarzania tych samych budynkach złożonych, 36,51 metrów na północny wschód.

Użyliśmy dwóch GPS Magellan Mapper Mobile, jeden jako bazę, inne dla podnośnika, a następnie dokonywania korekty różnicowej, a następnie w porównaniu z ortofotomap utworzonego na fotografii lotniczej z 5000 locie trzy lata temu; dane GPS zgadzają się dobrze z orto, ale nie z którykolwiek z Google Images Ziemi, jednym z nich jest 23 metrów na północny wschód, druga na 19 metrów, ale wektor przemieszczenia ma inny kąt. W związku z tym nie jest możliwe podważa system, który jest najlepszy, że można mieć wiele z naszych wiosek, w których dane map nie dotrze w ciągu najbliższych 10 lat na domiar złego jest bezpłatna, ważne jest to, że jesteśmy świadomi ich znaczenie i ograniczenia. W celu medytował, zostawiam tę kwestię w kategoriach Google Earth, że nikt nie czyta i akapit wystarczy nacisnąć przycisk “OK”:

e) PORADY I INFORMACJE USTNE LUB PISEMNE, uzyskany z GOOGLE LUB JAKIEJKOLWIEK STRONY TRZECIEJ LUB UŻYTKOWANIA OPROGRAMOWANIA NIE STANOWIĄ GWARANCJI NIE WYRAŹNIE W TYCH WARUNKÓW.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.