Home > Jak do cięcia i łączenia obrazów

Jak do cięcia i łączenia obrazów

Ten został wydany jako niezbędny praktyki w Microstation iclip image0027 How to cut and merge imagesKolektor ostatni kurs uczyłem, tutaj przedstawiam podsumowanie jak:

Mam Pobierz plik z Google Earth, że miałem georeferencyjnej i chcesz go wyciąć na podstawie wielokąta, który reprezentuje rozszerzenie miejskiego obwodu ludzkiej osady. Następnie chcę połączyć go z szarym obrazie skalę mam, że ma niższą rozdzielczość, ale powinien być jeden obraz zachowaniu kolorów do przodu.

clip image0044 How to cut and merge imagesW tym przypadku będę używać MicroStation Descartes, co jest równoznaczne z AutoCAD Raster Design, czy co znaliśmy jako nakładka. Jeśli nie są widoczne narzędzia Descartes należy to zrobić “Narzędzia / przyborniki” I panel “Descartes sterowania raster” musi być włączona.

1. Wytnij obraz na podstawie wielokąta.

clip image00573 How to cut and merge images

Gdy mam wielokąt, używam “korytarz zdjęcia” polecenia; prosi mnie wielokąta cięcia więc wybrać go klikając na żółtym kształcie.

Potem, kiedy robi drugie kliknięcie, ekran z pytaniem:

  • Który z obrazów referencyjnych Chcę wyciąć
  • Ścieżka docelowa
  • Format obrazu
  • Jeśli chcę przejrzystości wycinanych resztek
  • A rozmiar piksela wyjściowego.

clip image00657 How to cut and merge imagesDomyślnie szuka mnie rozmiar pikseli, który ma obraz, ale mogę je zmienić.

clip image0082 How to cut and merge imagesNastępnie pojawia się komunikat w rogu informując, że jest przetwarzanie i na koniec obraz odniesienia jest wyświetlany. W rezultacie można stwierdzić, które zostało podzielone na kolor obrazu, a reszta jest przezroczysta, więc mogę zobaczyć obraz w skali szarości z powrotem.

clip image00924 How to cut and merge images

2. Połączenie tych dwóch obrazów

Teraz to, co chcę jest dla obu obrazów konwersji do jednego, więc robię kształt obszaru Chcę połączyć i użyć “Scalanie obrazów” przycisk. To zadaje mi to samo, co w poprzednim poleceniu, z tym że w tym przypadku nie wykazują żadnego zdjęcia każdy, ale raczej “średnio” opcji do wyboru oba.

clip image011 How to cut and merge imagesI gotowe panowie, wygląda jak cudownie, złożyło obraz z obu.

Ah, to zrobić, nie ma potrzeby, aby mieć Descartes lub licencji MicroStation, gdyż płyta który Bentley wysyła po wpisaniu ich stronę w wybierz opcję CD daje 15 minut … co zrobiłem kosztowało mnie 11.

clip image0125 How to cut and merge images

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.