Home > İş Zekası, iş için CBS

İş Zekası, iş için CBS

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

clip_image001

Dava

Ben bazı, bir yıl önce bu yazılımı gördüm çalışkan (egeomated) Friends uluslararası bir bankacılık grubu için bir sistem yapmak iken. Özellikle, madde adresleri kaya sanatı neredeyse yazılmış düşünüyor bir yolculuğa olduğu, coğrafi referans hesap sahipleri ‘kredi kartı oldu.

Ama kesin sonuçları bu sorgular gibi yapabilir Banka görevlileri için yapılan basit rutinleri vardı:

  • • Yüksek borçları Mahalleler Harita
  • Hizmet kuruluşları montaj için • Uygun Alanları
  • Tablolar için • Dağıtım Rotaları
  • Yeni ürünlerin tanıtımı için • Cazip alanlar

Bu uçuş bazı değişkenleri ve boyalı haritalar görüntülenen üzerinde analiz etmek için prosedürler başka bir şey değildir “İş Zekası”, denir budur. Bilim CBS değil ama rutinleri için kriterler oluşturmak yol açar analizinde, bu yüzden iş, zaman, sunulan ürünler, müşteriler ve yerel koşullara bilmek uygundur.

Ben tarafından yapılan çok katmanlı yapısı hatırlıyorum entellektüel (füme) Arkadaşlar, farklı düzeylerde için ekranlar vardı:

Pazarlama Yöneticisi: Bu kabul edilebilir borçları yüzdeleri, satış, segmentasyon ve konumlandırma parametreleri de müşterileri, hedefler için seçim kriterleri olarak ölçüm kriterleri, yönetmek için bir bölme …

CBS teknisyenleri için, Manifold ile arkadaşı GUI çok ekonomik neden bir arayüz var, bu konuda, çünkü teknisyenler sadece yeni alanlar, vb oluşturmak, her yeni müşteri coğrafi bir konuma sahip

Yöneticileri için, Onlar, eğilimleri görmek hedeflere karşı satış karşılaştırma, iş planları yapmak ve başarı ya da gecikmeler uyarıları alabilir hangi ile bir arayüz.

Sonuçlar

Genellikle yönetim kararları için İş Zekası uygulaması bilgi olarak bilinmektedir. Bunlardan bazıları olacaktır:

  • Neden suçların çoğunluğu bu bölgeden geliyor?
  • Bir sonraki Alışveriş Merkezi için doğru yer nerede?
  • Hangi cep telefonu antenleri için uygun noktalar?
  • Yapılan iyileştirme için komşu değer – ne kadar ödeme olurdu?
  • Satış nereden geliyor?
  • Neden bu kolonide bu kadar çok geciken müşteri var?

Bu karmaşıklığı bu programlanabilir olmasıdır ve bu pahalı. Bu boyalı haritalar ve uygulanan kriterleri gözden Pazarlama Müdürü yapmak her analiz için bir CBS teknisyen olması beklenmemektedir. Bu görevleri karşılığında sonuçları, parametreleri özelleştirilebilir rutinleri uygulamak vardır.

Bu teknoloji için saygı quixotics (*), Ben, bir Web uygulamasından IMS yeni noktaları oluşturarak anında onları yenilenir Oracle veritabanı ve hile Manifold gömülü yapma hedefimize ulaştık hatırlıyorum.

clip_image002Çözüm

Biz ESRI adı verilen bu amaç için bir uygulama olduğunu biliyor İş Analizi, Ancak bu durumda ben bana yazılan sonucuna istediğiniz bir uygulama etkiledi bıraktı bir uygulama hakkında konuşmak istiyorum, bu Integeo, kökeni Avustralya olan bir şirket tarafından ancak farklı yerlerinde hizmetleri ile üretilen, Harita İstihbarat denir Amerika Birleşik Devletleri ve İspanya gibi dünyanın.

Ne yapar Integeo şaşırtıcı yapar yapın:

Eklenti Excel’de MI entegre etmek!

Excel popüler kullanımı bir uygulama olarak, Excel’de veya harici veritabanı üzerinde ya depolanır verilere bağlanmak ve mevcut göre grafik sonuçları görüntüler bir arayüz ile oynamak için izin veren bir eklenti oluşturduk clip_image003bilgi.

Bu katmanlar, zoom in tema ile oynamak ya da uzaklaştırmak, açık veya kapalı katmanları açmak mümkündür. Veri bir ArcIMS yayından görüntülenir ya da Manifold, ArcGIS Server, GeoServer gibi OGC standartlarına başka bir uygulamadan servis edilebilir …

Geospatials ve Raporlama uygulamalarını entegre.

Harita İstihbarat gibi ESRI, MapInfo, GeoServer gibi coğrafi uygulamaları ile bağlantısı olan ve bu MicroStrategy, Oracle / Hyperion, IBM / Cognos, SAS, SAP, Business Objects, getirin veya Eclipse üretilen gibi raporlama uygulamaları ile bağlanır.

clip_image004

Son haberlere göre, Güneş, ESRI için Hyperion entegre hangi ile Mac ve Linux kadar, Java üzerinde çalışan bir uygulama olurdu ürünü satın aldı.

Sonuç

Sonunda bu CBS son ürünlere yönelik olmasına rağmen, özel veri hizmetleri için uygun ve yüksek geliştirme maliyetleri gerek kalmadan anında sonuçlar üretir başlıca nedeni, oldukça etkileyici bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, gidin Integeo veya Integeo Iberia.

TERCÜME NOTLAR:

Quixotics: Bir hedef almak için ellerinden geleni yapmak için yeteneğine sahiptir idealist kişi.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.