Home > Interakcja w UTM z Google Earth

Interakcja w UTM z Google Earth

Plex.mark! jest opracowanie wykonane na Google Earth ActiveX, który ułatwia pracę bezpośrednio w UTM, nie tylko na uzyskanie współrzędnych, ale także, aby wprowadzić je. To nic nie kosztuje.

Zainstaluj Plex.mark!

Musi być pobrać z Plescape, Grecka firma producent narzędzi Plex.Earth, po jego zainstalowaniu, tworzy skrót na pulpicie. Aby go uruchomić, Google Earth musi być uruchomiony i wymaga aktywacji licencji przez link do e-maila.

Pobierz współrzędne

Interesujące jest to, że zamiast kursora z offsetem darmo, co masz jest stały wskaźnik Center i zlokalizować punkt, co odbywa się ruch tło pasujące do punktu, który nas interesuje z tym wskaźnikiem.

clip image001138 Interact in UTM with Google Earth

Zobacz, jak łatwo daje opcje, aby wybrać obszar, w tym przypadku, ta działka jest DF (Mexico City), więc możemy wybrać strefę 14 N. Oznaczenie miejsca stanowisko Wybranie ikony na uzyskanie współrzędnych stanowiska, i dostaje się panel z współrzędnych oraz możliwość przypisania nazwy. Do podstawowych celów, można skopiować / wklej współrzędne.

clip image00292 Interact in UTM with Google Earth

Podaj współrzędne

Istnieją dwa przyciski Stanowisko oznaczenie miejsca panel, pierwszy jest do umieszczania punktu można wprowadzić współrzędne bezpośrednio lub poprzez kopiuj / wklej, a punkt jest położony w miejscu zwanym przez współrzędne. Następnie plik można zapisać jako plik KML / KMZ o oddelegowanie z innych CAD / GIS programu, to jest ciekawe, że tam, punkt nie będzie miał lat / lon współrzędne ale UTM i nazwisko.

Drugi przycisk, aby uaktualnić dane, robiąc przejście, dostaje współrzędna y punktu, w którym znajduje się kursor. Procedura punktów wejścia jest:

Przesuń kursor, aktualizacji współrzędnych, nazywając punkt, umieść punkt.

Nieźle, biorąc pod uwagę, że ta zabawka ma rosnąć, zakładamy, że zadanie to umieścić następujące polilinie z wielokątów z wykorzystaniem przyciągania. Obiecali wysłać wersję beta, jak tylko będzie gotowy.

clip image00369 Interact in UTM with Google Earth

Najlepszy jaki widziałem w zabawkach dla Google Earth, biorąc pod uwagę, że nie ma opłaty.

Tutaj można pobrać Place.mark!, To jest wolny.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.