Home > Importu shp map do Microstation

Importu shp map do Microstation

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na koniec tego postu

Rozważmy przykład:

Mam warstwę ArcView zawierający jurysdykcjach wiosek “strefy w formacie kształtu, i życzę, aby zaimportować go do Geographics Microstation. Zobaczymy, jak to zrobić:

clip image001293 Import shp map to Microstation

Wektory Importowanie

clip image00310 Import shp map to MicrostationJest to niezbędne do tego, aby otworzyć projekt w Geographics Microstation, w tym przypadku mam jeden podłączony do bazy danych Access poprzez ODBC.

Wybierz “File / import / shp, mif, e00 …” i wyświetla panel sterowania, gdzie można wybrać plik do importu przy użyciu “file / wybierz plik importu.”

Nie tylko może importować dane w formacie. Shp, ale również z MapInfo (. MIF) i zasięg ArcInfo jak w starym stylu (format. E00).

clip image004113 Import shp map to Microstation

Po wybraniu formatu, należy wybrać atrybut, który otrzyma wektorów być importowane, a więc wybiera atrybut do granicy i ciężkości w zależności od przypadku. Musisz także wybrać typ danych: punkt, linia lub obszar, a format źródła i jednostek docelowych.

Jeśli nie chcesz, aby zaimportować bazę danych, import jest bardzo szybki, można wybrać tylko jeden obszar, za pomocą ogrodzenia.

clip image0061 Import shp map to MicrostationKolejną dostępną opcją jest możliwość, że proces importu zrobić topologiczne czyste, tak aby nie doprowadzić kształty ale linestrings z węzłów wolnych od brudu … to jest dobrą alternatywą, jeśli pamiętamy, że ArcView nie obsługiwać topologię więc było powodem, dane użyte do być zabrudzona z powodu nie uważać (*) Utrzymanie.

clip image00739 Import shp map to Microstation

Importowanie danych

To musi być wybrana opcja “tabeli atrybutów importu”, a następnie wskazać, jakie imię będzie tabela w bazie danych programu Access i jakie kolumny chcemy importować. W niektórych przypadkach, widziałem to. Dbf z nazwą, która zawiera spacje lub nietypowe znaki generują problemy.

W przypadku za dużo danych do importu, można wybrać “krok kafelki”, takie, że gdy wiersze i kolumny są oznaczone system wykona proces pod przestrzennej indeksu i może poprawić wydajność.

clip image00830 Import shp map to Microstation

clip image010 Import shp map to MicrostationPo zaimportowaniu danych z centroidy i kształty mają link do bazy danych, na przykład tak, że podczas konsultacji z “Przegląd danych” przycisk to wznosi istniejącą tabelę atrybutów. Aby aktywować tę ikonę zrobić “Narzędzia / Geographics / Geographics”

clip image01111 Import shp map to Microstation

clip image0131 Import shp map to MicrostationDane dotyczące oznakowania

Następnie importowane dane mogą być wyodrębnione na podstawie informacji bazy danych Access za pomocą “Baza danych / adnotację”, który unosi się panel, w którym można otworzyć Konstruktora kwerend, zaznacz tabelę i kolumnę, w którym chcemy przybliżyć tekst.

Dodatkowo można wybrać format tekstu, typ elementu (komórka, tekst, punkt), offset, a jeśli chcesz, aby złączyć dane.

Wszelkie dane uzyskane z mapy doprowadza do połączenia, tak, że można zrobić “przegląd danych” tego.

I to jest gotowe, panowie

clip image0144 Import shp map to Microstation

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) al chilazoTo wyrażenie, które oznacza, że ​​coś nie zostało wykonane ze szczególną starannością.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.