Home > İlk uydunun görüntüleri 0.41 metre ‘boyutu ile ele geçirdi.

İlk uydunun görüntüleri 0.41 metre ‘boyutu ile ele geçirdi.

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

Son zamanlarda başlatmak sonra, üzerinde 6 Eylül zaten GeoEye-1 uydu tarafından alınan ilk yüksek çözünürlüklü görüntüler gösterilmiştir.

clip_image001

clip_image0030.41 metre çözünürlükte, en iyi yaklaşım metre yürüdü olduğunu göz önünde bulundurarak, bu kadar yeter.

Zorluk bu olmuştur bu yana mutlak hassas geliştirmek için güçlü olmak yatıyor, çünkü bu görüntü zaten uçuş için alınan bir ortofoto kullanılan çözünürlüğe sahip bu yana mutlak hassas ilgili olduğu kadastro amacıyla böyle bir ürün ile neler yapılabileceğini görülmelidir oldukça basitleştirilmiş arazi dijital model ile düzeltilmesi.

Bu çözünürlük hassas değil, piksel boyutu kapsayan alanı anlamına gelmez anlamak gerekir, daha düşük bir yükseklikte çalışma ile karşılaştırıldığında eğim gösteren dikilitaş, görmüş nasıl unutmayın. O kadar nehir “orada” gider, bu işi iyi bir göreceli hassas olduğu açıktır, ancak aynı nehir ekseni veya kenar “daha çevre amaçlı bir havza tanımlamak için kullanılan bir dağın su bölen değil “olan mutlak hassas 25 metre olabilir çit, tespit, ama sahibi 25 cm için mücadele etmek bir hançer sürücü istekli olacaktır.

clip_image004“Onlar bu duyuru ile çok söylemedim, ama biz Ken Alder kitabının tarzında eleştirmenlerden taşımak denilen istemiyorumher şeyin ölçüsü“, Işte biz Matthew O’Connell şiiri, tercüme saf (*) Geoeye’ın köz:

“Biz Bu önemli bir andır. Müşterilerimize ticari uydu operasyon ve satış başına bize daha yakın getiriyor GeoEye-1 ilk görüntüleri, başlatmak için mutluyuz, ve özellikle çalışanlarımız, müşterilerimiz, Mekansal İstihbarat Ulusal teşekkür verdikleri destek için Ajansı, stratejik ortaklar, satıcılar ve yatırımcılar. ”

Bu ürün veremez ne zorlu kritik olabilir, ama biz bu görüntü çekilmiş şaşırtıcı olduğunu unutmamalıyız metre büyük miktarda (*) Boy ve saniyede 4,5 mil hız … Pict’Earth en erkek 5 bin metre veya harikalar uçan bir uçağın romantizm ile ilgisi.

Sonuç olarak, biz uyandırdı beklentilerini sonra bu ürünün çok bekleyebilirsiniz, ama yine de bu görüntülerin ve bunların fiyatları edinme açık değildir. Bu, diğer görmek mümkündürBu bağlantıyı örnekleri ve Geo-göz yenilikleri veya iletişim haberdar olmak istiyorsanız, Bu hizmeti abone olabilir.

TERCÜME NOTLAR:

(*) meroSaf anlamda, saf, basit anlamına gelir.

(**) chorromilBu jargon çok büyük miktarda gelir.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.