Honduras wybrał trzecią opcję

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

“W ten sposób, to informujemy, że wypowiedzieć List Organizacji Państw Ameryki, zgodnie z artykułem 143 z bezpośredniej skuteczności”

clip image00163 Honduras chose the third optionBrakowało tylko tego dla mnie konieczności otwierania kategorię dla polityki i prawa międzynarodowego, ponieważ motyw będzie na długo. Wczoraj mówiłem o możliwych opcji, a od czterech, wybór był trzeci zarówno zasugerował by Insulza jako decyduje państwo.

Świat się obudził z wiadomością, że Honduras potępił Karty Organizacji Państw Amerykańskich OEA, ze skutkiem natychmiastowym. I na co to oznacza, będziemy się kilka refleksji:

1. Dlaczego Honduras zrobić

Należy pamiętać, że członek jest państwem Honduras nie, ich organy, więc chociaż OEA nie uznaje władz, mogą one działać w imieniu państwa i wypowiedzieć List.

Następnie, rząd twierdzi, że nie doszło do naruszenia porządku konstytucyjnego, aspekt uzasadnić zgodnie z ich ustawodawstwem, chociaż po wizycie Insulza za który nie przyszedł, aby zapytać, co się stało, ale do ratyfikacji, jeśli są chętni do przywrócenia prezydent Zelaya. Problem staje się bardzo skomplikowane … zbyt skomplikowane

Według tego, co jest wymienione przez media, istnieje pewna skłonność do Sekretarza Generalnego, który jest w trakcie ponownego wyboru, to jest również po lewej stronie i jak on chce zatrzymać dobrze z sympatycznych krajów ALBA. Powód, które sprawiają, że przed zagrożeniami dokonanych przez Hugo Chaveza, aby interweniować w miejscu, nie było słychać żadnej reakcji.

Podczas gdy rząd tymczasowy, aby nadać mu nazwę, choć w skali międzynarodowej jest mianem zamachu, opiera swoją działalność na aktach Zelaya z wytycznymi Chavismo, wielki błąd (*) Podjęcia prezydenta do bestii do Kostaryki jako pakiet nie ma racjonalnego wyjaśnienia i będzie ustawa, że ​​świat nie zapomni tak łatwo. Jeżeli były akty, które ważyły ​​na niego, a potem mógł zostać aresztowany, powiedzieć światu … przynajmniej ten meczach z większością, to byłoby o wiele łatwiejsze do uzasadnienia do świata następny akt.

2. Co oznacza wypowiedzenie List OEA

Zgodnie z artykułem 143 Listu, państwo członkowskie może ją wypowiedzieć w drodze pisemnego zawiadomienia do Sekretariatu Generalnego, który informuje o tym pozostałych członków. Jednak istnieją dwa lata left od tej daty, czasu, w którym Pismo przestaje, a od tego czasu, który byłby 03 lipca 2011 kraj będzie odłączony od organizacji. Chociaż fakt, aby wyrazić “bezpośredni wpływ” jest otwarta, by wątpić, czy zastosować dwa lata w tym przypadku.

Za tematu jest mózg, który mam nadzieję, że wie wystarczająco dużo o tej sprawie, jeśli zauważy się, kto dał anons był rektor, który jest członkiem rządu Zelaya w przypadku pojawiają się stwierdzenia, że ​​nowy kanclerz nie jest rozpoznawany przez OEA; najwyraźniej intencją idzie na wydatki burzę brakujących sześciu miesięcy do wyborów zwołuje Wyborczej Najwyższego Sądu, a nawet przekazywać je, oczekują, że Insulza nie zostanie ponownie wybrany na sekretarza generalnego i spróbuj ponownie wrócić.

Również Insulza powiedział, że OEA nie praktykuje interwencji w stanach, tak że praktyka niebieskich hełmów, że jechaliśmy do przywrócenia porządku siłą okazały się dobre doświadczenie.

3. Czego możemy oczekiwać

Ruch jest lekkomyślny, zwłaszcza stosunkach międzynarodowych, bo choć w przypadku ONZ i OEA, które są wielostronne relacje, są to zazwyczaj ramy odniesienia lub stan stosunków dwustronnych. Oznaczałoby to, że wiele krajów, które mają oferty współpracy, może zdecydować się złamać lub zawiesić więzi i międzynarodowych kredytów będą zablokowane.

Ale wewnętrznie jest kryzys polaryzacja przez zwolenników Zelaya, które są niezgodne z ustawą i nazwał go coup d’État. Zatrzymaj to ciśnienie nie jest tak proste, wojna jest nieunikniona, zwłaszcza to, co powiedziałem ostatnio, czy jest wsparcie z trzech źródeł, do których państwo nie może przetrwać ekonomicznie ograniczony na długo: Chavismo wsparcia, Inherence z handlu narkotykami i zorganizowane przestępstwo.

4. Alternatywy optymizmu

Ja po prostu powiedzieć, co się słyszy w mediach, bezstronny do tego, że wstrząsy, żebym wiedział, że wszystko można uniknąć, gdyby mniej drobne działania walki moc i bardziej sprawne instytucje w służbie. Wypowiedzenie Listu OPA jest nieodwracalny, na teraz, być może wysiłek starając się niesekciarska wewnętrznego dialogu poprzez plebiscyt, podejmować decyzje ludności według wcześniejszych wyborów, a nawet przenosić ludność do głosowania o poparciu Zelaya dla pozostawiając jasne raz jeśli populacja która obsługuje jest większa niż tych, którzy go odrzuca. Po listopadowych wyborach, stan ten powinien uzasadnić, że nowy rząd rodzi się z demokratycznym wyborem … kto wie, jakie zasoby będą już tu, jutro będę prosić Pana, który jest pod drzewo migdałowe przyjmującego deszcz w Macondo.

Istnieje również opcja, że ​​OEA do ponownego rozpatrzenia, zgodnie z wnioskiem Rady, że Zalecamy sprawdzenie frazy listu Honduras, takie jak “jednostronnej decyzji OEA”, aby przejrzeć pozycje, które już wspominają znaków międzynarodowych, takich jak Hillary Clinton, która powiedziała: “Połączenie to inaczej, ale pamiętaj, aby sprawdzić, czy naprawdę zamach stanu jest zamach “. Jeśli tak, to będzie pierwszy raz w historii i wyjaśnić to na świecie nie będzie łatwe.

Musimy być optymistami, kto działa i oczekują tego gorzki napój będzie produkować polityczną między innymi odszkodowania społecznej pilnych zmian w udziale ludności, walka z korupcją, reformy przeciwko politycznej maszynie, polityka społeczna odszkodowań, między innymi. Nie wynikają z tych kryzysów, nie ma żadnych zmian w krajach o bardzo słabych instytucji w tym obszarze.

Chciałbym problem nie kiedykolwiek zaczęła, tęsknię mówić o technologii.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) Metida de pata: Ten żargon oznacza, że ​​zrobiłem straszny błąd.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.