gvSIG jako alternatywa dla gmin

W tym tygodniu będę miał spotkanie z techników projektu, które rozważają gvSIG jako alternatywa do wdrożenia w gminach, w których są one systemem zamawiania terytorialny projektu, który obejmuje część Ameryki Środkowej.

W Ameryce Łacińskiej słyszymy różne doświadczenia dotyczące stosowania gvSIG jest w tym przypadku chciałbym wspomnieć, jeden z nich miał miejsce w Gwatemali, prawdopodobnie pierwszym w swoim rodzaju w regionie Ameryki Środkowej.

Systematyzacji doświadczeń powinny być jednym z najlepszych sposobów, które gvSIG mogą wykorzystać do upowszechniania i promowania tego narzędzia, ponieważ nie za to, że wolne, każdy gmina weźmie go. Nie ma kosztów, nie tylko w realizacji, ale w jego trwałości spowodowane przez wiele uchybień w związku z Ameryki Łacińskiej, która w zależności od kraju, ale zazwyczaj waha się pomiędzy gospodarczych gmin ograniczeń i brak stabilności zasobów ludzkich przez ubogich realizacji polityki na rzecz promowania karier publicznych . Wydaje się, że współpraca międzynarodowa może odegrać ważną rolę w tym, że to, co zostało powiedziane w tym dokumencie, który teraz wydaje się być niedostępna.

Być może najcenniejszą rzeczą z tego doświadczenia, w Sacatepequez, jest stworzenie instrumentów, które mogą być przydatne zarówno do replikacji lub do jej poprawy. Jest umieszczony na gvSIG miejscu starego dokumentu, ale nawet ważne w swoich pozycjach, prezentacji przez Rodrigo Fabián Camargo w 3.. GvSIG Conference w listopadzie 2007 roku, która odzwierciedla wyniki tego projektu w Gwatemali.

Poza tym doświadczenia, Camargo wrócili do wspólnoty bardzo odpowiednią prezentację uczyć gvSIG kurs, który może być dobrym uzupełnieniem do instrukcji, gdy uczysz kurs, znam go. Nie są również niezbędne mapy i dane tak jak do przeprowadzania ćwiczeń praktycznych.

clip image00215 gvSIG as an alternative for municipalities

Ten projekt był wspierany przez Fundusz Andaluzji Gmin do solidarności ze Stowarzyszeniem Międzynarodowe gminach Sacatepequez, Gwatemala. Na pewno to było przydatne, i prawdopodobnie współczesny, co zostało zrobione przez Moises Poyatos, w około 100 gminach w Gwatemali w Demokratycznej projektu gminy, tematu, który mam nadzieję, że mówimy o innym czasie.

Usystematyzowanie procesów i doświadczeń jest metoda, która może przedłużyć życie dobrze wykonanych działań, podsumowanie zastosowanej metodologii, która jest widoczna, to Opracowano wiele (Hiszpański idiom: “sesudo”), Chociaż to musi być skomplikowane prace, bo z tego, co zostało gvSIG 1,1 do teraz wiele rzeczy zostały zintegrowane. Aby dać przykład, aby dostosować system odniesienia, jest to możliwe do zrobienia z wersji 1.3 i przypadku Gwatemali ma własny SRS, chociaż z 1,9 wersji jest ktoś jeszcze myśląc wiele (Idiom hiszpańskim: “romperse el coco”) W wykazach, bo podobno dane odwzorowywania w poglądach nie jest zgodne

Wdrożenie wolnego oprogramowania w administracji publicznej w krajach rozwijających się stanowi operacyjną i ekonomiczną alternatywą.

Pozwala to na zmniejszenie “luki technologia”, który wraz z innymi czynnikami wpływa na rozwój.

Fabián Camargo-GIS Consultant

I podsumować wnioski, które myślę, że są poprawne i aktualne … i kto wie, czy będą one w ciągu kilku lat.

  • Wdrożenie GIS w krajach rozwijających się jest własne muszą i stały popyt na międzynarodowych agencji współpracy, aby rozwój.
  • Istnienie GIS w gminach przyciąga badaczy i oferuje korzyści dla firm prywatnych wykonujących roboty publiczne.
  • Szkolenie jest niezbędne przed rozpoczęciem iw trakcie realizacji projektów GIS
  • Darmowe oprogramowanie zapisuje ograniczenia finansowe na nabycie licencji
  • Społeczności użytkowników, listy mailingoweItp. stanowią podporę, że organizacje poszukiwania podczas wdrażania wolnego oprogramowania
  • Chociaż rozwiązania GIS w tych krajach są aktualne, należy uznać podejście infrastruktury danych przestrzennych (SDI) od początku jego istnienia
  • Istnienie danych w innych formatach jest cenne, choć ubogie w kartograficznego jakości jest bardzo bogaty w informacje odniesienia.

W konferencji, która odbędzie się w tym roku, we wrześniu, w Argentynie są odpowiedzią wyników w Ameryce Łacińskiej, uzupełnione wysiłków, takich jak wenezuelski, ale prawdopodobnie jeden z postulatów tegorocznej imprezy będzie tworzenie spotkań w innych kontynentu środowiskach, gdzie są już inne nasiona wcześniej pozostawione przez innych. I choć nie było dni (formalne lub nieformalne), że nie będzie tak źle, aby konferencję w Gwatemali z zakresu, który obejmuje Amerykę Środkową, Karaiby i Meksyk w 2010 r.

Nie, będę z informacją, wysiłek tych chłopaków, bo wiem, wiele z ich poświęcenia i umiejętności i wiem, że mogą zrobić wielką rolę z gvSIG. Tutaj można pobrać prezentację Camargo.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.