Home > GvSIG 2, pierwsze wrażenia

GvSIG 2, pierwsze wrażenia

W trakcie postanowiliśmy spróbować nowej wersji gvSIG, który choć nie jest jeszcze uznana stabilny, można go pobrać różne kompilacje, aby zobaczyć co się dzieje.

Ściągnąłem 1214, a nawet miałem nadzieję udowodnić funkcjonalność punktu i symboli liniowych jak Xurxo powiedział mi, najwyraźniej muszę spróbować 1218. Tutaj zostawiłem wam pierwsze wrażenia:

1. Face

Zdecydowanie, to był czas, aby poprawić ikonografię, że było trochę jaskiniowiec.

clip_image001

2. Paski narzędzi

Teraz jest to możliwe, aby pokazać lub ukryć paski narzędzi, które wydaje, zamiast być luźne rozszerzenia również kategorię grupowania. Można je traktować jako opcji w czasie instalacji.

clip_image002

clip_image004

Ponadto, niektóre działania zostały pogrupowane w górnym menu, w którym można stosować do poszczególnych warstw.

4. Help (Pomoc)

(Pomoc) Chociaż nie wydaje się CHM, pomoc ma ten wygląd i mogą być dostępne bez potrzeby przeglądania instrukcję w formacie PDF

clip_image005

3. Dodatki

(KML) Teraz załadować warstwę, oprócz GML, SHP, DWG, DGN i raster jest został dodany alternatywę załadowania pliku KML, chociaż nie widzę, że jest to możliwe do eksportu do tego formatu.

(Budownictwo), które zostały dodane nowe polecenia budowlanych, takich jak spline i tablicy. Jest także możliwe, aby zobaczyć polecenia, których rozszerzenie nie jest aktywne, takie jak wykorzystanie, zjednoczyć, break, stretch i te, które w poprzedniej wersji, chyba że były do ​​rozszerzeń, aby włączyć je … nie wiesz, że istnieją.

(Remote Sensing) Oprócz poprawy funkcjonalności rastrowej warstwy, kilka funkcji, które zostały stworzone do pracy z obrazami, wśród których jest zawarte klasyfikacji, kalkulacji zespoły, określenie obszarów zainteresowania i profile obrazu.

(Topologia) Mimo to rozszerzenie jest dostępne nie tylko dla wersji 2, przetestowaliśmy i to jest rzeczywiście możliwe do konwersji archaiczny kształt w topologii z precyzyjnych przepisów i minimalnej ilości zaakceptowanych błędów.

4. W przypadku, gdy

Tylko Bóg wie, może w dniach przyszłego tygodnia będą mówiąc, gdy oczekują na wydanie stabilnej wersji.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.