Home > GvSIG 2, ilk izlenimler

GvSIG 2, ilk izlenimler

Derste rağmen henüz istikrarlı ilan değil yeni gvSIG sürümü, denemeye karar verdi, bu ne olacağını görmek için farklı yapılar indirilebilir.

Ben 1214 indirilen, ve hatta Xurxo bana söylediği gibi, görünüşe göre 1.218 denemek zorunda nokta ve çizgi sembolü işlevselliğini kanıtlamak için umut. Burada, ilk izlenimler bıraktı:

1. Yüz

Kesinlikle, biraz mağara adamı oldu ikonografi geliştirmek için zaman oldu.

clip_image001

2. Araç çubukları

Bunun yerine gevşek uzantıları olmanın da bir gruplama kategori var gibi görünüyor araç göstermek veya gizlemek artık mümkün. Bu kurulum sırasında seçenek olarak görülebilir.

clip_image002

clip_image004

Ayrıca, bazı eylemler belirli katmanlara uygulayabilirsiniz üst menüde gruplandırılmıştır.

4. Yardım (Yardım)

Bir chm görünmüyor olsa da (Yardım), yardım bu görünüme sahiptir ve pdf manuel tarama gerek kalmadan erişilebilir

clip_image005

3. Ekstralar

(KML) Şimdi, GML ek olarak, shp, dwg, dgn ve raster ben bu formatına dışa aktarmak mümkün olduğunu görmüyorum rağmen kml yüklemek için alternatif eklenmiş bir tabaka yüklemek için.

(İnşaat) gibi spline ve dizi gibi bazı yeni inşaat komutlar, eklenmiştir. Bu, kimin uzantısı gibi istismar gibi aktif değil komutları görmek birleştirmek, kırmak, streç ve önceki sürümde bunları etkinleştirmek için uzantıları olmadıkları sürece olanlar için de mümkün … onlar var bilemez.

(Uzaktan Algılama) yanı sıra raster katman işlevselliği iyileştirmeler, çeşitli özellikler bu ilgi ve görüntü profilleri bölgeleri tanımlayan, sınıflandırma, bantları hesaplama dahil aralarında görüntüleri ile çalışmak için yaratılmıştır.

Bu uzatma sürüm 2 için sadece mevcut olmasına rağmen (Topoloji), biz test ve hassas, kural ve kabul hataların az miktarda bir topolojisinde bir arkaik şekli dönüştürmek gerçekten mümkün.

4. Zaman için

Sadece Tanrı bir kararlı sürüm bekliyoruz ne zaman söyleyerek olacak önümüzdeki hafta bir gün, belki de bilir.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.