Home > GvSIG 1.10 bir bakış

GvSIG 1.10 bir bakış

Kendi versiyonu en için gvSIG 1.9, benim sabırsızlık genelinde seyahat birkaç gün sonra hata ve diğer Perks, şimdi gvSIG konu dönmek. Bir süre bu yazılım dokunulmaz olan bu yeni sürüm açılması için, benim için verimli olmuştur ve ben bu vesileyle vardı fotoğraf ile karşılaştırmak çok ilginç var.

clip image001252 A look at gvSIG 1.10Bana daha fazla mal başlık kabul edilebilir olmuştur sponsor özel yazılım ile ironi kullanabilirsiniz, ancak açık kaynak kodlu bir girişimin destekçileri anlayan, teknolojik bir şairin yaşam gerekliliği ya da tutku ile, yükümlülük ile yazılım gözden sabır gerektirir, basit değildir. Ayrıca klavye arkasında sanatsal bir küçümseme gelen, zamanın sesi ile sorgulama sanatında özgürlük bize bozuk olabilir benzerlik normal şekilde tartışırken genellikle iki Yahudilerin sahip olduğu üç görünüm kadar.

Ben bu sürümü ile görmek ilerleme beni oldukça memnun bıraktı açıkçası itiraf etmeliyim. Java motor versiyonu 1.6 üzerinde çalışan, Vista / Windows 7 ile ve aynı proje ile uyumlu son kez kullanılan … kesinlikle kayda değer bir ilerlemedir. Java ve henüz Linux taşımak amaçlanmıştır değilim rağmen ben girişten düşünüyorum daha hızlı ve daha temiz etkileşimi, kullanılabilirlik üzerinde büyük bir iş ile. Şüphesiz benim hayranlık bu 15 dakika arkasında, bir cenin pozisyonunda programcılar tarafından sadece kod dönüştü binlerce saat vardır, ancak test taahhüt etmiştir bütün bir toplum, listeleri cevap konferans teşvik etmek ve sonuçta bu aracı almak Ben gördüğüm en sürdürülebilir ve sistematik yollarından biri için.

Bu bölümün sonunda, ne hepimiz gvSIG bizim ñ girişimi kaynaklanan, zaman içinde sürekli olabilir bir araçtır umut, biz para şimdi sürekli olduğunu bittiğinde ölmeyecektir garantisi ile herhangi bir belediye için teklif . Özellikle böyle bir genelleme ile başka görünür bir kez ESRI, AutoDesk, Intergraph ve Bentley rekabet almak (çok zaten bu) ya da stratejik mücadelede daha az rekabetçi yazılım ücretsiz dikkate (ve ters tarafı var) başında gördüm ve belirsiz sürdürülebilirlik.

Bu bölümün sonunda, hepimiz beklediğiniz gvSIG ile, zaman içinde, para ölmeyecek biz güvence ile herhangi bir belediyeye sunabilir mektup ñ, ile girişiminin bir ürünü sürdürülebilir bir araçtır için bu Şimdi sonunda, bu devam etmiştir. Özellikle üstlenebilir stratejik mücadele ile ESRI, AutoDesk, Intergraph ve Bentley kez (görünür rekabet oluro kadar zaten) Veya da biz başlangıçta gördüğünü genelleme için (ve tersine çevirmek için çok çalıştık) Onlar sürdürülebilirlik ücretsiz yazılım daha az rekabetçi ve belirsiz düşünün çünkü.

Neyse, Hollanda’da yarım ayak, ben flört için çok fazla zamanı yok ve benim nostalji her zaman verimli olmayacaktır. Ilk satırları benim dikkat çekti görmek Diyelim.

Temiz yükleme

Önceki zamanlarda farklı olarak, bu süreçte bu kadar olmalı, sadece Java sanal makinesi ve dil, seçmek zorunda kaldı. Gerisi sürekli bir adımdır.

Bu monte edilmiştir:

clip image002181 A look at gvSIG 1.10“C: Program Files gvSIG_1.10_RC1 bin gvSIG.exe”

Ben önceki sürümleri ile hiçbir uyumsuzluk bakın. Ama bir RC bilerek bile, bu sürümü gördükten sonra, ben eski sürümleri tutmak için herhangi bir neden bulmuyorum.

Ayrıca gvSIG heykelcik ile masaüstü üzerinde bir kez daha simgesi sadece bize karıştırmayın olacaktır.

Bunun için, biz program dosyaları klasörüne gitmek gerekir ve oradan kaldırıldı. Adlı bir klasör her zaman vardır Kaldırıcı Bu kurulum silmek için bir rutin içerir. Kontrol paneli daha hızlı bir şekilde olmayabilir çünkü, buradan bunu yaparken tavsiye ya da kaydı ile yaramaz olmuştur eğer tüm yüklenmiş sürümleri görüntülemek olamazdı.

Ilginç özellikleri.

Ben kapsamlı bir inceleme yapmak için, şimdi için çok az zaman var. Ama bu da sürümüne yenilikleri görülebilir alan indir, Şimdilik bana ilginç görünüyor üç gelişmeler üzerinde durulacak.

Harita konumu. Bu farklı görselleştirme rutinleri ile interaktif ve daha az olmak bir atılım olmuşturhata. Hatta uDig ve zaten gün vardı qgis olarak daha güçlü görüyorum.

Bu sol fare tuşu ile pencere yakın çekimler yapma ile etkileşim mümkündür. Ne kutusunda seçilen ekranda görüntülenir. Sağ tıklama ile daha sonra, boyut istinat, seçim çerçevesi sürükleyebilirsiniz ve tıklayın da eğer orada aynı boyutta pencere yerleştirir.

clip image003137 A look at gvSIG 1.10

Ben orijinal dönmek için bir yol bulamadı rağmen tekerlek tuşu ile, zum destekler derece. Şüphesiz biz başlamalıdır noktasıdır el, bir şey olması gerekir.

Bu konumu harita katmanları ‘yapılandırma yapılır “Görünüm> set arama.”

Hızlı bilgi. Bu bir rutin Araç İpucu Eğer katman üzerine yerleştirin zaman, seçtiğiniz alanları görüntüler türü. Bu alan, çevre ve uzunluk gibi hesaplanan veri (saklanmaz) dahil olmak üzere katman ve alan, seçim yapmanızı sağlar.

clip image00495 A look at gvSIG 1.10

Ben tüm değiştirme görmedim pembe ama kesinlikle mümkün, ve birden fazla alan seçerseniz başlangıçta biraz yavaş benim için görünüyor. Ben bu renk ile tatil yok ama bana Chiapanecos rahatsız olmak sevmiyorum clip image0051 A look at gvSIG 1.10, Ve aynı zamanda olası olduğu bir AcerAspireOne CBS için en hızlı makine değildir.

Navigasyon tablo. Ben ne gördüm en çekici. Ben yarısı haberdar olmuştu hata e-posta listeleri de belirtildiği gibi, ama beni mutlu etti ne gördüm. Bu coğrafya ile yapıldı ne benzer bir işlevsellik oluşur ‘ Yerleştirmek, Bir sonraki seçim ve yakınlaştırma ya da dinamik hale getirmek için nesnenin seçim için seçeneklere geçmek için düğmeleri ile, bir nesne özelliklerini tabloyu kaldırır. Burada ulaşım planı cazip hale gelir.

clip image00646 A look at gvSIG 1.10

Alt düğmeleri ile iyi bakıyor, bu yüzden başka bir unsur kayıtları, kopyalama verileri silmek ve kaydedebilirsiniz. Bu az veri vardır alanı kaybı olduğu için biz de, bu pencerede sabit yükseklik olamazdı görmek zorunda, ben hiç denemedim ama sığdırmak ne daha fazla olsaydı, ben bunu gösterir sanırım kaydırma bar. Ben test için bir belediye seçilmiş ve bunu yüklü, daha sonra pencere yarım ile asıldı null.point.error.

Sonra zaten bu sürümü getirdiği diğer özellikleri deneyin.

Sonuç.

Sonuçta ben bu toplum için soran olduğunu pek çok değişiklik ile oldukça sağlam bir versiyonu olduğunu düşünüyorum. Ben de büyük bir test olduğunu görmek, gördüğüm hataların çift zaten dağıtım listeleri duydum ve arka planda çalışan işlemler için benim biraz sabır için kesinlikle nedeniyle vardı.

Güçlü sorunlar çoğunlukla iyi için, bu sürüm ile kalır. Konferans Amerika sert oynuyor gibi görünüyor, ama biz özellikle yabancı işbirliği projeleri ile, ona daha fazla çaba koymak zorunda. Diğer stratejiler Avrupa için çalışır, ancak göletin bu tarafı için patlayarak çimlenme değerli bir tohum olabilir. Birçok Latin Amerika ülkelerinde en güçlü isim Almanya, Hollanda, Finlandiya ve İspanya’dan Avrupa Birliği fonları veya ikili fonları ile işbirliği projeleri var çalışıyoruz. Ayrıca Avrupalı ​​şirketler, sivil toplum kuruluşları ya da sağduyu ile belediyelerden il, özerk bölge ya da belediye ile doğrudan yönetilen işbirliği projeleri vardır. Bu projelerin çoğunda çevre gibi kesişen bileşen vardır, miras, güvenlik açığı, iklim değişikliği, masaüstü ve web kartografik ürünler dahil olmak üzere şeffaflık portalları, vb.

Bu yararlanıcılar verilen yazılım kabul eder ve el kitapları ve eğitim almak gibi onu korumak gibi, bu niş karşı daha sosyalleşmek edebilmek için iyi olurdu. Ayrıca, kaynak lisans maliyetlerini en aza indirerek daha gergin olabilir ve sonuçta oluşan insan sermayesi sürdürülebilirlik akademi ve toprak yönetmelik alanında hizmet veren özel sektör tarafından tahsis edilecek gvSIG difüzyon, eylem etkileyecektir. Ücretsiz yazılım göç … daha iyi politikalar etkileyebilir.

GvSIG ve işbirliği adı verilen ilginç bir girişim vardı, belki de bunu canlandırıyor ısrar edebilirsiniz. Deneyimleri sistematizasyonu yatırım ve yayma Derneği çok doğru yapıyor gibi görünüyor en iyisidir. Bu iyi, ve üçüncü kişiden kopya zaten elde ilerleme güçlendirecek çünkü kolektif talep geliyor sürdürülebilirlik ısrar etmelisiniz.

Bu son CAD formatı desteği eklemek için hiçbir anlamı ile, bu özel yazılım koruyacak bir silah olacaktır. Ama onlar 1.1 ile kısa düştü çünkü yakında bu sürümü dahil etmek CBS Taşınabilir çocuklar desteklenmeye değer olacaktır. Biz bekliyoruz Bu yıl konferans, Emin orada biz daha fazla haber bilir.

Buradan gvSIG 1,10 download özgür olabilir

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.