Home > GPS Promark 3, pierwsze wrażenie

GPS Promark 3, pierwsze wrażenie

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

Wziąłem z pudełka te zabawki, w tygodniu zrobimy trening, aby zobaczyć jak to działa. Na razie mam ledwo widoczne filmy i niektóre z jego atrybutów.

clip image001224 GPS Promark 3, first impressionPromark 3 poprzedników.

W tej samej linii, nie wcześniej były, a teraz są te ostatnie urządzenia:

 • Komórka Pro Mapper, Ładne zabawki, który był w pobliżu US 1,500 dolarów, a które z postprocessingu osiągnąć sub-metrową dokładność. To może być podstawa i rover. Dziś zostanie przerwana, to było denerwujące, że karta ale rozbroić przy rozruchu, prawdopodobnie przez wirus, być może przez pomyłkę, po strajku pracowników Spółki.
 • Mobile Mapper CX, Jest to Pro udoskonalona wersja, z anteny mogą być używane jako geodezyjnych GPS. To miał krewnego o nazwie CE, który wybiegł na Windows CE, a jak słyszałem, to CX nie przedstawia bóle głowy, które utworzyłeś.
 • Mobile Mapper 6, Jest to nowa linia, rozmawiałem o tym kilka razy. Mniej więcej odpowiednik Trimble Juno, ale przewyższa go w sposób precyzyjny. Nie mogą być stosowane jako podłoże tylko jako odbiornik ruchomy w czasie rzeczywistym jest kurwa przeglądarki precyzyjnie na 3 do 5 metrów.

Co nowego w PM3

clip image002158 GPS Promark 3, first impressionTo prowadzi podobną funkcjonalność do Pro i CX, w przeciwieństwie do 6, która przynosi Mobile Mapping, aparat fotograficzny, kompas i więcej strajków. Dla tych, którzy próbowali Pro to jest bardzo proste, ponieważ tryb pracy jest równa tak wiele kroków w menu są uproszczone, które dodaje się do klawiatury i ekranu dotykowego sprawia, że ​​bardziej wydajne. Obsługuje odbiór i RTK przywrócenia, nie jestem pewien, czy obsługuje inne aplikacje, takie jak ArcPad, jak można to zrobić z MM6. To jasne, że możliwości oprogramowania, które przychodzą (Szybkie Survey) nie porównać z Mobile Mapping pod względem konfiguracji, punkty widokowe i bóle głowy innymi z tego sprzętu.

Jako profesjonalista, może być podstawą lub rover, to nabyte w parach i jest w poręcznej torbie płótnie. Każdy zawiera antenę, w czasie rzeczywistym pobiera sub-metrowa dokładność (co zostało zrobione z pro z postprocessingu). Pozostawienie jednego jako baza może zapewnić centymetrową precyzją, również te dane bazowe także pozwoliłoby MM6 osiągnąć sub-metr, jak pokazano w poprzednim ćwiczeniu.

Wśród akcesoriów jest adapter umieścić na statywie, inny ponosi na patyku i pas do zabezpieczenia w dłoni, Miarka się anteny ze wysokości, adapter do różnych form połączeń USB / szeregowy. Między innymi, kabel antenowy, adaptery do różnych mocy, karty SD i pojedynczy worek wodoodporny.

Bateria jest wykonana z litu, wiele więcej godzin trwania, co prowadzi do ich przodków, którzy używali AA; na zakup pary jest bar, który jest użyteczny, aby umieścić go na podobnych warunkach “stop and go” pracy. Przynosi mobilną wersję pakietu Office Mapper 3,4, który jest oprogramowaniem do postrprocessing które już obsługuje danych rastrowych, interakcji z danymi z MapInfo, SHP, DXF i CSV, a także inny aplikacja, znany jako rozwiązań GNSS, który zawiera możliwości planowania badań. Ten ostatni wniosek ma bardzo praktyczny interfejs przeciągnij i upuść Opcje raportów i wdrażania izometrycznym.

clip image003119 GPS Promark 3, first impression

Najlepiej w akcesoria, filmy DVD są w języku hiszpańskim, tylko oglądanie go można zaoszczędzić dużo czasu w czytaniu ze zrozumieniem, jak to działa w praktyce, choć instrukcja jest bardzo pomocni. Film jest idealny do treningu, między nim sekcja wyjaśnia, jak działają satelitarne gwiazdozbiory i problemów, które wpływają na odbiór. To także obejmuje następujące zagadnienia:

 • Equipment prezentacja
 • Ustawienia początkowe
 • Wstęp do działania GPS
 • Tworzenie statycznego Survey
 • “Stop and go” Badanie i kinematyka
 • Oprogramowanie do badania pola
 • Używanie telefonów Urzędu Mapper i innego oprogramowania biurowego
 • Przechwytywanie i zarządzania danymi GIS

W cenę, to zależy od lokalnego dostawcy, więc sprawdziłem w moim otoczeniu, Mobile Pro Mapper szedł przez US 1,500 dolarów, MM6 spacery w mniej niż 1,200 i ProMark3 pobliżu 6,000 dolarów para. Nie jest źle, jeśli wziąć pod uwagę, że można osiągnąć centymetrową dokładnością, inne marki nie oferują takiego sprzętu w tej cenie.

Gdybym miał porównać go z innymi urządzeniami, można by powiedzieć, że to prawie jak Trimble GeoXH, chociaż nie są dokładnie równe.

clip image00486 GPS Promark 3, first impressionCo nie wynika

Zrobimy kurs ten weekend o łącznej stacji facetów i kilku znajomych zainteresowanych nauką za darmo. Jesteśmy zainteresowani testowaniem niektóre aspekty, takie jak:

 • Co uściśliły są w podobnych warunkach z urządzeń dostępnych w gminy: MMPRO MM6 i, w porównaniu z RTK z dwóch ProMark3.
 • Jakie dokładności można uzyskać w czasie rzeczywistym i jak funkcjonalne byłoby chodzić w podobnych warunkach z legendą Garmins na właściwości większych niż 3 ha.
 • Co utraty precyzji jest prezentowany na różnych dystansach: 100 metrów, jeden, trzy i 6 km.

W tym samym czasie, teraz albo nigdy (*) Będziemy udowodnić kilka metrów odległości, która moim zdaniem może ostatecznie zastąpić kompasy Suunto, czy to triangulared odpowiednio w obszarach miejskich. Na podstawie dowodów zdecydujemy, jak zoptymalizować wysiłek w sondażu wiejskiej zabierze nas od czerwca do września.

clip image00552 GPS Promark 3, first impression

Zobaczymy, jak to działa.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) Teraz albo nigdyW Hiszpanii ten idiom jest tłumaczone jako “Ahora o Nunca ‘,’ de una vez por TODAS

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.