GPS Gaia, do rejestrowania tras z GPS, iPad i komórkowymi

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

clip image00114 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobilesPobrałem aplikację dla iPada, który opuścił mnie bardziej niż zadowolony z mojego potrzebą zapewnienia śledzenia GPS, a następnie obejrzeć go online lub Google Earth.

GPS Gaia to aplikacja, która kosztuje zaledwie 12 dolarów, ale jest bardzo funkcjonalny dla telefonów komórkowych, które posiadają system operacyjny firmy Apple lub Android. Jego możliwości wykraczają poza przechwytywanie trasy, ponieważ oprócz everytrail.com można wyświetlać zdjęcia, trasy w Mapach Google, a nawet eksport do GPX do stosowania z konwencjonalnym przeglądarki i KML do oglądania w 3D w Google Earth.

Przyjrzyjmy się szczegółowo, co można zrobić z tej zabawki.

clip image0029 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobiles

1. Nawigacja za pomocą iPada

Wniosek jest tylko do pobrania, po zainstalowaniu umożliwia różne procedury prawie tyle, co miałem w moich oczekiwań:

  • Można tworzyć trasy, wskazując, kiedy zaczyna, kiedy wstrzymać wychwytywania i gdzie, aby kontynuować.
  • W tle mogą być wyświetlane otwarte mapy ulic lub mapy topograficzne o zasięgu globalnym.
  • Może być wyświetlany więcej niż 10.000.000 znane punkty, takie jak góry, przekraczanie rzek, społeczności i innych punktów zainteresowania.
  • GPS nie zależy od tego, czy istnieje połączenie z Internetem, to nadal robienie zdjęć, podczas gdy fotografie wdrożeń pokazują tylko to, co jest w pamięci podręcznej.
  • Aby tego uniknąć, można zapisać obszar jako mozaikę zdjęć na taflowy Wdrożenie nawet zalogowany.
  • Sklepy, wraz z trasy grafiki i statystycznych konta każdego punktu przechwytywania, które można zobaczyć w czasie rzeczywistym z danych, takich jak współrzędne geograficzne lub UTM, prędkości bieżącej, prędkości średniej przejazdu, wysokość nad poziomem morza, przebytą odległość i itd..

Z IPAD doświadczenie jest znacznie lepsza niż w przypadku telefonu, ze względu na wielkość i rozmieszczenie łatwości palców do interakcji. Następnie droga może być przechowywany i przesunięte do analizy w dowolnym momencie.

Najlepiej od wszystkiego pokazanego może działać w tle, dzięki czemu można go pracy na innej cechy z iPad lub jest w stanie hibernacji stan. Aktywowane w każdej chwili, i zatrzymuje swój bieg lub rozpoczyna nowy bez większego pamięci lub zużycia baterii.

2. Pokaż na Mapach Google.

W tym celu musisz się zalogować na everytrail.com lub nawet logując się z Facebook login. Następnie od iPada trasa jest nauczane i wybraniu opcji eksportu, jest przechowywany w nowym pliku na moje podróże, Mogą być publiczne lub prywatne.

Oto haczyk, może być wyświetlany przy użyciu Google warstwy mapy w tle, albo w widoku z satelity, teren, lub mapy hybrydowej.

clip image00311 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobiles

Czerwona linia to zrobione ścieżki. Wykres pokazuje, w kolorze niebieskim z podróży koleją profilu i pomarańczowym profilu prędkości jazdy w milach na godzinę. Również abstrakcyjne, w tej podróży to zrobiłem ostatnich 13 kilometrów w 14 minut i spadek o prawie 400 metrów.

Ta grafika, a nawet mogą być uruchamiane jako video, jak to pokazano poniżej, choć wydaje się największym on-line.

Precyzja iPad jest GPS?

Nie było tak źle, jak każdy przeglądarce. Idzie od 3 do 6 m, mogą być wyraźnie widoczne na rysunku poniżej, chociaż byłoby to badanie podczas przechwytywania w trybie statycznym, ponieważ nie był on w pojeździe 50 kilometrów na szybkość, jak i w niektórych przypadkach różnica badano zmieniając wychwytywania razy przez odległość lub sekund. Całkiem ładne (*) na drodze, zobaczymy wielką różnicę z wierszami, że Google ma w większości obszarów pozamiejskich w krajach Ameryki Łacińskiej.

clip image0049 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobiles

Oczywiście, nie wszystkie przypadki, zarówno spaść, jak z Google Earth zdjęcie, nie dlatego, że urządzenie traci precyzję, ale ponieważ obraz Google przedstawia przepływ między 10 a 20 metrów w obszarach odległych wiejskich z dużych miast lub raczej nieregularnych topografii, gdzie proste gruntów wykorzystywanych Model wpłynęła na jego georeferencing.

Edycja i eksport do innych formatów

Online umożliwia dodanie nowych tras, nawet kliknięcie na mapie można edytować poprzez przeciąganie wierzchołków; Kolejną wielką cechą jest to, że można generować z kilku tras nowy zawierający wszystkie z nich. To nie jest tak źle, skoro można wysłać GPX, aby zamontować go na innych urządzeniach, takich jak Garmin, Magellan, SPOT Satellite Messenger, BlackBerry, itp. Na stronie również pozwala na przesyłanie plików GPX złowione z każdym nawigatora GPS.

Ponadto, może być eksportowane do formatu KML, które mogą być wizualizowane w 3D.

clip image0055 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobiles

Nic złego, czy istnieją inne aplikacje robi to samo, ale to wydaje się najlepiej, w uzupełnieniu z funkcjonalności strony, który rozwiązuje potrzebę przesłać, tworzyć, edytować lub wyświetlić plik GPX, online, punktów trasy lub rodzaju utworów.

Idź do Everytrial.com

Idź do GaiaGPS

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) Chulo: To idiom powszechnie używane, gdy ktoś lub coś jest ładne i bardzo ładne.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.