Home > Google Latitude, inwazja prywatność?

Google Latitude, inwazja prywatność?

Google właśnie rozpoczęła nowe narzędzie do geolokalizacji za pomocą telefonów komórkowych, Latitude to usługa oparta na funkcjonalność Google Maps. To dziwne, że te sztuczki zostały już wykonane przez Ipoki, również AmenaVodafone i Znajdź przyjaciela, ale teraz z rąk złota Google jego dyfuzji będzie większa. Wierzymy, że serwis stanie się popularny, ale nie bez uruchamiania ryzyko innowacji na tym poziomie.

Zobaczmy, w co najmniej trzech miejscach, co to oznacza, Google Latitude.

Google wie, gdzie jesteś

Wiadomo, że Google planuje połączyć tę usługę reklamy kontekstowej poprzez lokalnego biznesu, w tym przypadku nie jest to już od słów kluczowych, ale od lokalizacji geograficznej. Więc jeśli Google wie, że jesteś na semaforze Boulevard platero za, firma może wstawić reklamy do 1 km od hotelu, czy istnieje mapa ruchu i może zawierać się w następnych dwa km, gdzie będzie, jeśli się tej ścieżki.

Na tej stronie, nie widzę nic złego, bo jesteśmy już nasycony reklamy, a my nauczyliśmy się żyć z lub bez niego. Rozumiemy również, i obsługuje reklamy online, który został do tej pory jedną z najlepszych strategii zrównoważonego internetowym, oprócz świadczenia usług związanych z projektowaniem i hosting.

Wiesz, gdzie jesteś

Cóż, wyobraź sobie, że idziesz na spotkanie i nie może znaleźć odpowiednie miejsce, to jest proste, jeśli jeden f kontakty będą tam właśnie szukać, gdzie on jest i iść do tej samej witryny.

Także, jeśli iść na imprezę i nie chcą przyjeżdżać pierwsze, możesz upewnić się, jeśli inni przyjaciele tam, lub w przypadku spotkania roboczego, można sprawdzić, czy wszyscy już przybył na nie zamierza tracić czasu.

Krótko mówiąc, zyski mogą być wiele poziomów w sieci społecznych, kontaktów, kalendarzy, a zwłaszcza dlatego, że jest tendencja do telefonów komórkowych. Jak jest z Google, być może to może być włączone do kont Gmail, później do Kalendarza Google, to oczywiście, AdSense, AdWords, a może nawet jego śmierci społecznościowych takich jak Orkut choć niektórzy mówią,że z tym Google, może być największym społecznościowy. Konkurs będzie również zrobić coś podobnego i dobrze pozycjonowane takich jak Facebook będzie w pełni wejść do API.

clip image00223 Google Latitude, a privacy invasion?Inni wiedzą, gdzie jesteś

Oto jedno z zagrożeń, ktoś może znać swój rutynowy wyjazd, wyobraźmy sobie, porywacz wybrała swoje dziecko … przerażające. Co by się stało, jeżeli telefon zostanie skradziony? Złodziej może zdecydować podważyć kontaktów (znajomych), albo przynajmniej spisać ich codziennej rutyny przed tym telefon jest zablokowany.

Innym byłoby powiedzieć szefowi, że sześć bloków w pobliżu biura w korku, kiedy widzi, że nawet nie opuścił dom.

Albo nawet w najgorszym przypadku: twoja żona mówi, że za to, że wszyscy w zgodzie każdy będzie aktywować usługę … mmm, daje mi powód, aby wyjaśnić jej, dlaczego nie chcesz go włączyć.

Jest pewien, że dla wszystkich tych czynników istnieją wyjątki, można wybrać tych, którzy są uprawnieni do przeglądania pozycji, można również wybrać, gdy w nawigacji jako użytkownik ukryty, tak myślę. Ale nie ma gwarancji, że wirus lub haker może złamać zabezpieczenia i być wykorzystywane do szkodliwych celów.

Wniosek

Nie będzie tych, którzy kwestionują, jeśli wiąże się to z inwazji prywatności, tak, że Google wie, gdzie jesteś, wiesz o tym, albo niech inni o tym wiedzieć, to dobrze, że technologia rozwija się w tym coraz bardziej. Przekonamy się ewolucję tego podejmie i szybkości wdrażania, ponieważ rozumiem, że dla tego, stały dostęp do Internetu jest wymagane, by teraz, Google Latitude jest dostępny w 27 krajach i różnych urządzeń, takich jak:

Większość BlackBerry kolorów

Większość urządzeń z systemem Windows Mobile 5.0 lub nowszy

Większość urządzeń z Symbian S60 technologii (Nokia “smartfony”)

Sony Ericsson telefony komórkowe z Java 2 Micro Edition (J2ME) technologii, są one dostępne na rozpoczęcie lub wkrótce potem.

PS

Google powinno też wymyślić system geotag potępionych klucze … oh, przy okazji, nie sądzę, każdy będzie zarejestrować się do tej usługi, np. Bin Ladden.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.