Home > Google Latitude, bir gizlilik işgali?

Google Latitude, bir gizlilik işgali?

Google sadece başlattı cep telefonları aracılığıyla coğrafi konum için yeni bir araç, Latitude Google Maps işlevselliğine dayalı bir hizmettir. Ayrıca, bu hileler zaten Ipoki tarafından yapılmıştır gariptir AmenaVodafone ve Arkadaş Bul, ama şimdi onun difüzyon Google’ın altın elinden büyük olacaktır. Biz ancak bu düzeyde yenilik riskleri çalıştırmadan, hizmet popüler olacağına inanıyoruz.

En az üç pozisyonda görmek Diyelim, ne Google Latitude anlama geliyor.

Nerede Google bilir

Bu durumda anahtar kelimeler ama coğrafi konumdan başlayarak değil, aynı Google Yerel İşletme ile içeriksel reklamcılık için bu hizmeti bağlantı planlıyor bilinmektedir. Google Platero en Bulvarı semafor konum bilir Yani, iş bir trafik haritası varsa uzak 1 kilometre içine reklam eklemek olabilir ve bu yolu takip ederseniz olacak önümüzdeki iki kilometre size içerebilir.

Biz zaten reklam doymuş konum ve biz onunla veya onsuz öğrendim çünkü bu tarafta, herhangi bir zarar görmüyorum. Ayrıca anlamak ve ayrı tasarımı ve hosting ile ilgili hizmetlerin sağlanması dışında, İnternet sürdürülebilirlik için en iyi stratejileri biri bugüne kadar olmuştur online reklam destekler.

Nerede olduğunu biliyor

Eh, bir toplantıya gidiyoruz ve doğru yerde bulamıyorum hayal, rehber var sadece nerede olduğunu aramak ve aynı sitesine gidin olacak bir f eğer, basit.

Ayrıca bir partiye gitmek ve ilk gelmesi istemiyorsanız, size diğer arkadaşlar var orada olsaydı emin olun, ya da herkes zaten zaman harcamak gitmiyor için geldi, bir iş toplantısı durumunda, kontrol edebilirsiniz.

Bu cep eğilim çünkü Kısacası, kar özellikle sosyal ağlar seviyeleri, rehber, takvim ve birden fazla olabilir. Google olarak, belki de AdSense, AdWords, o zaman tabii ki, daha sonra Google Takvim, Gmail hesaplarına entegre olabilir, hatta belki de onun Orkut gibi sosyal ağlar da ölüyor bazı söylemek Bu Google bu en büyük sosyal ağ olabilir. Rekabet de benzer ve iyi Facebook gibi konumlandırılmış ağlar tam API içine alacak bir şey yapacağız.

clip image00223 Google Latitude, a privacy invasion?Nerede Diğer biliyorum

İşte riskleri biridir; birisi korsanı çocuğunuzun seçti bize hayal edelim … korkunç, rutin gezi bilmelidirler. Cep telefonunuz çalınırsa ne olur? hırsız kişiler (arkadaş) zarar, ya da mobil bloke önce en az günlük rutinleri yazmak karar verebilirsiniz.

Başka bir trafik sıkışıklığı işyeri altı blok olduğunu patronunuz söylemek olurdu, o bile evi terk değil ki görmektir zaman.

Ya da en kötü durumda: Karın uyum içinde herkes olduğu için her biri hizmet aktive söyler … mmm, bana bunu etkinleştirmek istemiyorum neden onu açıklamak için bir neden verir.

Bu istisnalar vardır Tüm bu riskler için, size pozisyon görmek hakkına sahip olanlar seçebilirsiniz emin olduğunu, gizli bir kullanıcı olarak gezinmek için zaman da seçebilirsiniz, sanırım. Ama bir virüs veya hacker güvenlik zarar verebilir ve zararlı amaçlar için kullanılabilir hiçbir garantisi yoktur.

Sonuç

Bu gizlilik bir işgal içeriyorsa soru olabilir edenler olacak, sen bunu biliyorsun, ya da başkalarının bilmek izin nerede Google bilir ki, bu teknoloji giderek bu gelişmektedir iyidir. Bunun için, kalıcı bir İnternet artık, gerekli olduğunu bildiğimden dolayı, bu alacak evrim ve dağıtım hızı göreceksiniz, Google Latitude 27 ülke ve gibi çeşitli cihazlar mevcuttur:

Renk BlackBerry’lerinin çoğu

Windows Mobile 5.0 ile cihazların çoğu veya daha yüksek

Symbian S60 teknolojisi (Nokia “akıllı telefonlar”) ile cihazların çoğu

Java 2 Micro Edition (J2ME) teknolojisi ile Sony Ericsson’un cep, bu açılışında mevcuttur ya da kısa bir süre sonra.

PS

Google ayrıca lanet anahtarları coğrafi etiket için bir sistem icat gerekir … Ah, bu arada, herkes bu hizmeti, örneğin Bin ladden için kayıt sanmıyorum.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.