Home > Google Earth’ün sokak haritaları indirme

Google Earth’ün sokak haritaları indirme

Bildiğim kadarıyla şimdi olarak, vektör formatında Google Earth’te sokaklarında indirebilirsiniz bir program (henüz) yoktur. Bu görevi Açık Street Maps kullanılarak yapılabilir rağmen, ne yazık! Bu yazılım tüm şehirler yok.

Ama biri Google Earth’te sokaklarında ilgi ise, çözüm, daha sonra resim gibi bunları indirirken, ilk, ve olacaktır sert ve yorulmadan çalışma (İspanyol deyim: “bir lo bestia”, eşanlamlı: bir canavar gibi çalışması için) Vektör formatına dönüştürme. İşte bazı ipuçları canavar seviyelerini azaltmak için bırakın:

1. Siyah koymak arka plan resmi

Biz uydu görüntüsü sokaklarda görüş engel olmadığını almak için, bunu yapın. Bu Mspaint kullanarak bmp formatında siyah bir görüntü oluştururken yapılır, o zaman bu görüntü ilgi alanı üzerine uzanan, Google Earth’e yükleme olduğunu.

clip image001106 Downloading Google Earth’s street maps

clip image00270 Downloading Google Earth’s street maps2. Ile görüntü indirme StitchMaps

Şimdi, StitchMaps kullanarak, bize sokak vektör en daha düşük bir kalınlıkta metinleri görmek için izin veren bir mozaik seçin.

StitchMaps biz değeri 384 metre bu durumda düşük bir yükseklik, seçim çünkü, biz, hepsini görebilir; tüm sokaklarda Google Earth görüntü yükseklikte görülebilir olsa bile, unutmayın.

Mozaik tanımlandıktan sonra, bir indirme komut bu nesne hazır kadar bekliyor, verilir. Son olarak, OziExplorer (. Harita) için kalibrasyon dahil olmak üzere TIFF formatında için kaydedin. Görüntü aşağıda gösterilen şekil gibi görünür: sağ bir bir yakınlaştırma görünümü:

clip image00353 Downloading Google Earth’s street maps

Biz. Ecw biçimine dönüştürmek istiyorsanız, ek bir not olarak, öncelikle dosyayı yüklemek gerekirGlobal MapperIkinci olarak, bir projeksiyon atanır ve daha sonra. Haritası dosyasından düzeltilmesi gerekmektedir. Bundan sonra, başka bir program daha iyi tutabilmeniz için. Ecw biçimine verebilirsiniz.

clip image00439 Downloading Google Earth’s street maps

clip image00525 Downloading Google Earth’s street maps3. Bir izleme programı ile sayısallaştırma

Bir çizgi çizerek hızlı taşımak istiyorsanız bu yüzden, sen MicroStation Descartes, örneğin, gibi bir otomatik düzen programı, kullanabilirsiniz, can sıkıcı olabilir.

. Bu ecw biçiminde görüntü, (yapmanız olabilir, ancak bu Descartes kullanarak) georeferenced anlaşılmaktadır, ne bir önceki sonrası gösterilen aynı prosedürü kullanarak vektör görüntü dönüştürmek için, sonraki gelir.

Bir maske sarı tonları için yapılır ve başka bir gri olanlar için oluşturulur. Bundan sonra, bu vektör ile dönüştürülmesi gerekir topolojik temizleme. Metin yerleştirilir segmentinde, vektör oluşturulmayacak, biz el birliği yapmak zorunda kalacak, siz Descartes yararlanmak istiyorsanız rağmen, bu kullanılan gri tonu bu metin sesleri tüm dönüştürmek mümkün Biz daha küçük niçin sokaklarda, bu. Metin vectorized olacak, bu yönelimli metin komutu kullanılır.

4. Içinde MicroStation Descartes olmaması durumunda

AutoDesk Raster Design, ArcScan, Manifold CBS ve hatta Corel Trace: aynı işi bu yazılımlar ile yapılabilir.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.