Home > Google Earth görüntüleri ne kadar doğrudur?

Google Earth görüntüleri ne kadar doğrudur?

Google Earth ortorektifiye ve uydu görüntüleri ‘hassas tema arama motorlarında bir rekor soru; hoşgörü ile hassas kafa karıştırıcı taksi GPS kaybetme kadar kolay bu günlerde, bu konuda analiz birkaç yapmak iyi olurdu ciddi bir çalışma için bu verileri kullanmak isteyip istemediğinizi.

Şimdi yakında daha yüksek çözünürlük ve ücreti günlük daha fazla kapsama alanı ile yeni bir uydu lansmanı sonra daha fazla malzeme duyurdu bazı, Google farklı görüntüler sağlayıcı var.

Uydu denir kaynaktan Dünya Görüşü Ben, Hangi Quickbird uydu ile birlikte çalışır; görüntüleri 50 santimetre bir piksel çözünürlük (şu anda 1 metre) oldu ve daha önce şu anda bir hafta içinde elde edilmiştir günde 600.000 kilometre kare, bir yakalar ile.

google earth precission

Bu sadece ara anket ürünleri ve bize ürün ancak onların doğruluğu ve alaka sahip sadece izin ne onun fotogrametrik kökenli nihai ürün (haritaları) değil, odaklanmak olanlar karıştırmayın eğilimindedir. Yerel amaçlar için Google Maps malzeme kullanırken bir uydu görüntüsü düzeltme için yerel kontrol yoğun bir birinci dereceden ağ gerektirir, bazen 30 metreye kadar, hata onaylanabilir. Kötü bir sorun olduğunu değil, aslında bunun için hizmet olduğunu Coğrafi Web hangi amaçlar Google Earth bu katman arama yoludur.

Google bazı ülkelerde çok doğruluk içerik var daha anlamak, ama yine de ile kadastro yapmak isteyenler için Ortos Google Earth, burada bulabilirsiniz ne bir örnek:

Bu La Jaguita, Comayagua, Honduras, görüntüleri ‘kavşakta Kuzeydoğu karmaşık aynı binalar, 36.51 metre tekrarı görülmektedir nasıl unutmayın.

Biz iki GPS Magellan Mobil noktaları kaldırmak için diğer Mapper, bir üs olarak bir ve daha sonra üç yıl önce 5.000 uçuş ile hava fotoğrafçılığı ile oluşturulan bir ortofoto göre diferansiyel düzeltme, yapımında kullanılan; GPS verileri değil ile orto ile iyi kabul Google Earth görüntüleri, bunlardan biri herhangi kuzeydoğusunda Otel 19 metre, diğer 23 metre, ancak yer değiştirme vektörü farklı bir açıdan vardır. Bu bağlamda, söz içine harita verisi bir kötüsü serbesttir önümüzdeki 10 yıl içinde gelemeyecek nerede bizim köy çok olabilir en iyisi bir sistem koymak mümkün değildir, önemli olan biz farkında olmasıdır önemleri ve sınırlamaları. Meditasyon olmak için, ben, Google Earth açısından bu noktada bırakmanız paragraf kimse okur ve sadece “OK” tuşuna basın:

e) GOOGLE VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAF VEYA YAZILIM KULLANARAK ELDE YAZILI VEYA SÖZLÜ TAVSİYE VEYA BİLGİ, NO AÇIKÇA BU HÜKÜM VE ŞARTLARI BELİRTİLMEYEN BİR GARANTİ OLUŞTURMAZ.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.