Home > Google Earth deprem

Google Earth deprem

Birkaç gün önce USGS 107 k basit bir kml dosyasında görüntülemek için hazırladı ve bu ile biz bu kabul edilmesi gerektiğini tektonik plakaların konuştu Google Earth bu konuda uzman olmayanlar gibi basit bir sezgi ile görmek mümkün ne için hayatımızı değiştirdi.

Bu deprem tabaka artık daha az kafa karıştırıcı bilgi vermek için medya tarafından kullanılan deprem hakkında bilgi görüntüleyebilirsiniz.

Bu Roatan Adası kuzeyinde 28 Mayıs 2009, meydana Honduras deprem olduğu, belirgin beyaz bir daire bir deprem daha az daha 7 derecelik bir deprem ile ciddi zarar neden olur beklediğiniz etrafında 100 kilometre gösterir Richter ölçeğine.

clip image00119 Earthquakes in Google Earth

Guatemala ve ayrı Karayip plakaları ve ABD olanlar geçer Motagua hata olarak bilinen tüm bu fay yırtılmış itibariyle sınıflandırılır ise, harita üzerinde, bu bölümü yeniden şok etkisi farklıdır küçük bölümler halinde kesitli olduğunu. Örneğin, sarı hat kırmızı olarak işaretlenmiştir ve sonra yeşil hat deniz platformu karşılık gelen bir bölümü tarafından takip edilen kıta sahanlığı vardır. Bu doğrultu atımlı fayların sualtı volkanik dağlar gibi sonuçlar, Bay Islands bu olayın bir sonucudur ve hata paralel ne kadar izleyecekler yayılan deniz tabanı ile ve milyonlarca yıl içinde kaynaklanır.

Honduras 7.4 (USGS göre) bir deprem yaşamış olsa da, merkez üssü okyanus platformu (10 km derinlik) oldu çünkü kıta sahanlığı üzerinde olsaydı, henüz, iki gün sonra 10 ölü erkek sayısal değil olmuştu olur atımlı fayların zararlı onun merkez üssü yüzeye genellikle yakın olmasıdır çünkü ciddi. Yitim zonu içinde olmuştur çünkü ve büyük yakın: benzer büyüklükte depremler ölümcül Nikaragua’nın olduğu gibi sonuçları (5 km derin 6.2 derece, 10.000 ölü) ve El Salvador (ölü 39 mil derin 7.7 derece, 1.259) yapmamışlar kent merkezleri.

Ayrıca kopyaları dün meydana görebilirsiniz bakınız:

  • Aynı gün aynı hata içinde, 4.8 derece
  • Closer 4,5 derece kıyılarına
  • Olanchito yakın, 4.6 derece ilgili, bu arazi üzerindedir.

Merkez üssü noktası seçerek bu arazi üzerinde daha fazla hareket var nerede renkte gösterir yoğunluğu haritası, diğer özellikleri görülebilir. Bu USGS 7.000 metre bir gecikme ile bir harita, tutar ama doğru bir şekilde yakalar eğer tesadüfen Ulua ayrılır Yoro ve Cortes, bölümlerinin sınırında turuncu sonbaharda işaretlenmiş alanlar görülebilir olacağını üzücü Nehir El Progreso köprü çöktü burada.

clip image00211 Earthquakes in Google Earth

Kesinlikle, internet ve Google Earth bu konuda, insanlar dünya görmek şekilde değişti, zaten ayrılmış Wikipedia bölümünde görülebilir 2.009 depremler, Başka amaçlar için biz ikisini de çarmıha rağmen.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.