Home > Google Chrome 30 ay sonra

Google Chrome 30 ay sonra

İki buçuk yıl önce Google Chrome başlattı; Internet Explorer kullanıcıları mobil iletişim işgali elinden aşağı alırken ben yavaş yavaş, bu siteye ziyaretçi diğer tarayıcılar bırakın ve bu geçiş nasıl izliyorum. Chrome ile en az masaüstü düzeyinde, farklı şeyler yapmak için öğrendim, biz de 30 ay önce akıllı telefonlar navigasyon sosyal ağlarda obsesif bağımlılık, bugün bir moda değil beri özellikle çünkü, safari ile önemli değişiklikler fark ettim.

Ben o zamandan beri Chrome kullanın İlk serbest bırakıldı işe yaradı ama ben hız her zaman yüksek olduğu özledim rağmen ben, bir Firefox beta ve sonsuz uzantıları indirmek için gitmedim nasıl kanıtlamak için. Ben intranet yavaş alır durumda, kendi arayüzü benzer, yanımda Safari var, ama göze çarpan fark Gmail’de dosyaları taktığınızda ve Mac kullanıcıları her iki tarayıcı ürünlerini adapte olarak aynı hissediyorum sanırım.

İspanyolca konuşan bir ortamda karşılaştırma amacıyla, 2008 yılı Ocak ve Mart ayları arasında yaklaşık 30.000 ziyaretçi örnek istatistiklerine bir göz atalım, üç Krom çıkarılmadan önce ay ve Şubat ve Mart 2011 tarihleri ​​arasında benzer bir miktar.

Chrome’un başlamadan önce

Internet Explorer ve Firefox web ziyaretçi% 97 arasında bulunmaktadır paylaşıldı. Opera sadece Mac kullanıcılarının küçük bir grup için sıkışmış ve Safari oldu

clip image002 Google Chrome 30 months later

Şimdi nasıl

Krom şimdi, Internet Explorer için 8.392 kullanıcılar kalktıktan ulaşıldı ki% 23, basit gibi nasıl izlemek ama sadece iki yıl içinde% 39 bir kayıp temsil eder. Firefox’un başarı da önemli bir büyüme değil, ama kesinlikle Chrome gitti kullanıcılar kaybetti sürdürülebilirlik için, aynı zamanda Internet Explorer terk etmek zorunda kaldı 945 kullanıcı yönetilen ve 12% büyüme gösterir rağmen.

clip image004 Google Chrome 30 months later

Açıkçası büyük kaybeden neredeyse Windows işletim sistemi kullanmama tam olarak temsil etmemektedir yarısı, düşerek, Internet Explorer. Daha dolayısıyla bir tarama davranış eğilimi, şimdi ürünleri iPad, iPhone başarılı navigasyon hakim olduğu mobil kullan, var olan talep nedeniyle bir şey kurtarıyor 2% Safari.

Bu Opera, mini tarayıcınız Flash teşvik edenler de dahil olmak üzere, kullanıcıların talep önce şimdi temsil olduğu varyant ile, hemen hemen aynı kalır bakın. Geri kalan% 1 bile bulmuyor.

Işletim sistemleri için olduğu gibi, Windows, 95.03% için 97.55 ‘den% düştü bu şimdi mobil tarayıcılar tam kapsamlı daha sonra Linux yener ve bir Mac büyüme görülebilir.

clip image006 Google Chrome 30 months later

Beklentiler ne

Kesinlikle, Chrome Google’ın hedefi çok ötesine gider bu yana tarayıcılar faaliyet biçimini değiştirmek için geldi. Bir online işletim sistemi getirmek için niyeti eğilim teyit mobil cihazların gelmesi ile her gün gerçekleşmesi.

Sana bırakın Woopra grafiği. Kendi sonuçlara ulaşmak için eGeomate ve İspanyolca sürümünde görülen son üç hafta sayfaları ilgili.clip image008 Google Chrome 30 months later

Google Chrome sürümleri yoktur, kendini her zaman günceller. Oradan, biz Explorer 5 kullanırken bile dağınık kullanıcılar görmek hangi Internet Explorer’ın sadık kullanıcıları tarafından tercih edilen sürümü sadece 10 puan. Ayrıca Explorer 3 kullanıcıları, Firefox 1 kullanarak bir mağarada kullanıcı etrafında olmasına rağmen en yaygın kullanılan kalır aşıyor.

Bu görüntü yüksek sesle konuşmak yapar: Chrome 5 tanesi Explorer Firefox, 5 olmak üzere 19 farklı tatlar uzun bir liste bir ve Safari 5’tir.

Google da tek bir sürümüne otomatik güncellemenin stratejisini kullandı, yeni sürümü veya Firefox geçiş indirirseniz, kullanıcıların düşünce değildir bu yüzden. Bu platform ne kadar büyük, hala görmedim rağmen, Google uygulamaları, kendi görev yöneticisi, yeni bir platform için tüm Google Apps geçişi teşvik etmeye başladığı zaman görüntülenir, Chrome web mağazası ve mobil sürümü olgunlaşır olduğunu.

Bu Chrome’da uygulanmakta olan her şey var geldi komik ve neredeyse fark bile asla. Biz yeni bir seçenek gördüğünüzde fark, ve biz başka bir makinede bir önceki tarayıcı kullandığınızda, navigasyon nasıl değiştiğini şekilde kabul edilmektedir.

Burada Google Chrome indirebilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.