GIS Manifold tworzenie layoutów do drukowania

W tym poście zobaczymy, jak utworzyć mapę wyjściowy lub, co nazywamy układ wykorzystaniem GIS kolektorze dolotowym.

Podstawy

Aby utworzyć układ, kolektor pozwala zachować zagnieżdżone w DATAframe lub mapy, ponieważ jest znana, chociaż może być w folderze lub związane z warstwą lub innego obiektu kolektora zwanym rodzicem. Musisz skonfigurowano drukarkę i rozmiar papieru, tak że układ będzie opierać się na tym, w tym przypadku wybrałem list rozmiar arkusza w formacie krajobrazu.

Dalsze prace montażu DATAframe, który określa, które warstwy pójdzie, z jakiego koloru, symbolizm, przejrzystości, itp.

Według wykresie poniżej, po prawej stronie, na górnym panelu są źródła danych, osób, które chcą być w DATAframe (map) są przeciągane do okna i są thematize indywidualnie.

Następnie w prawym dolnym panelu jest tworzenie warstw “tej DATAframe (map) i tutaj można określić kolejność, która może prowadzić, jak również przejrzystości. To samo można zrobić z kartami pod wyświetlaczem, które można przeciągać, aby zmienić kolejność lub włączyć lub wyłączyć za pomocą dwukrotnego kliknięcia.

clip image00115 Manifold GIS creating layouts for printing

Następnie, aby utworzyć nowy układ, to jest zaznaczone w prawym okienku jakbyś podjęciem komponent i wybrać układ. Po tym pojawia się panel z pytaniem, z którego obiekt będzie układ (rodzic), imię i nazwisko oraz, jeżeli spodziewamy się szablon. Można również określić, że nie będzie miał rodzica. W tym, Kolektor spełnia, ponieważ nie ma wystarczającej ilości szablonów, takich jak ArcGIS.

clip image00211 Manifold GIS creating layouts for printing

Dostosować układ

Następnie dostosować stosujemy dwukrotnie kliknij na utworzonym układzie i nie prawym przyciskiem myszy na ramach. Tutaj można skonfigurować:

  • Miejsce pracy (zakres), które mogą być oparte na zapisanej widzenia, ramy, ramy z centralnego punktowej skali, warstwą, wybór obiektów lub części szczegółowej.
  • W moim przypadku to robię na podstawie zapisanego widoku (view), który jest w zasadzie obszar podejście zdefiniowane jako skrót od wykonanej przez gvSIG lub ArcGIS.
  • wtedy możemy ustawić ułożonych (stronicowania, ponieważ można określić, ile stron wyjdzie jako tablicy (typ 2 x 3) i może być wskazane indywidualnie które chcemy widoczne.
  • Może być również określone, jeśli chcemy pokazać pracę w tle, siatki i geodezyjną siatki, krawędzi, Północ, skali i graficzny inne powiązane rzeczy (Hiszpański idiom: “miquis”).

clip image0036 Manifold GIS creating layouts for printing

I tu mamy to bez większego zwrotu.

clip image0045 Manifold GIS creating layouts for printing

Dostosowywanie obiektów

Legenda jest ustawiony, by zobaczyć / legendę, a nie zostaną określone, które warstwy będą oznaczone i jeśli chcemy, aby zostać uwolniony, czy nie. Można również edytować nazwy i jeśli legenda będzie wyrównany krawędzi lub poluzowane.

clip image0053 Manifold GIS creating layouts for printing

W ten sam sposób jest skonfigurowany Północnego symbol i grafikę skalę.

Aby dodać obrazy, te są wprowadzane jako składniki albo związane lub importowane i są przeciągane do układu. Aby dodać inne elementy, są one zaznaczone w górnym panelu wyświetlacza, gdy układ jest otwarty, to pozwalają, aby dodać poziome, pionowe linie, pola, teksty, legendy, North symbol lub graficzną skalę.clip image0063 Manifold GIS creating layouts for printing

Aby kontrolować narzędzia są dostosowane stanowiska, gdzie ręcznie sterowany dotykowy z Ctrl + Alt wciśnięty i to pokazuje węzeł, który można przesunąć ręcznie.

Eksport układu

Aby wyeksportować go, zastosować kliknij prawym przyciskiem myszy na układ i wybierz Eksportuj. Będzie to niezbędne, aby wskazać, rozdzielczość punktów na cal (dpi), a jeśli teksty są konwertowane do wektora. Możesz wyeksportować go do programu Adobe Illustrator (. Ai), PDF, EMF i PostScript.

Tutaj można pobrać wyeksportowany plik w formacie pdf.

Wniosek

Podsumowując, wygląda na łatwe, ale jest mniejszy w porównaniu do wczesnych wersjach ArcView 3x, że w tych zadań było bardzo praktyczne w niektórych aspektach, takich jak zarządzanie obszaru roboczego i wprowadzania obiektów … w tym siatki.

Oczekujemy, że w innych wersjach rozdzielacza byłoby poprawić w pracy obszarów zarządzania, który na razie jest dość trudne i które będą integrować szablonów w celu ułatwienia dostosowania.

Na razie, z bardzo dobrymi wynikami, które wielości żonglerki ma innych, to przesunięte w praktyczności.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.