Geomap i jej związek z Google Maps

Jakiś czas temu zrobiłem przegląd Geomap wersja beta, Która wśród swoich najlepszych cech ma możliwość synchronizacji danych widoki nie tylko z Google Maps, ale z Bing Maps, Yahoo Maps i Open mapy ulic.

W przeciwieństwie do tego, co inne programy tak, że tylko importować georeferencyjnej przechwytywanie, Geomap posiada wsparcie dla ładowania tessellating mapy, mozaiki, które w postaci cegieł (płytek) zostały ujednolicone do niektórych podejść tak, że mogą być przechowywane w pamięci podręcznej. To jest po prostu to, co widzimy, gdy w Google Maps robimy zbliżenie, to nie ma jakiegokolwiek Powiększenie, ale dostosowuje się do tej mozaiki i dlatego wdrożenie działa szybko, dynamiczne, które zostały już przyjęte i że narzędzia open source zrobić to bardzo wyraźnie, jak Otwarte warstwy i Pamięć podręczna płytek.

clip image0012 Geomap and its link with Google Maps

Tylko dziś zapowiedziało nowe rozszerzenie o nazwie Menedżer Geolokalizacja, z którym dane mogą być wprowadzane dane na mapie i mogą być wyświetlane w Google Maps widza w zsynchronizowany sposób. Interesujące jest to, że to działa, jak to się robi w Google Earth i Google Maps, gdzie piszemy miasto kadencji, a powrót nam wskazuje, że mecz z zapytaniem, jak pokazano w poniższym przykładzie wyspy El Hierro, w kartografii Rząd Wysp Kanaryjskich.

clip image0022 Geomap and its link with Google Maps

Myślę, że Geomap należy widzieć na bieżąco, przez innowacje zorientowane na funkcji do wspólnego użytkowania przez użytkowników, którzy pracują z programów takich jak AutoCAD, Microstation i ArcMap. Wtyczka jest bardzo dobra, co jest dodatek do inicjatyw, które moją uwagę przez jego integracji z Google Earth, jak to, co zrobić z PlexEarth z AutoCAD, Arc2Earth z ArcGIS, ArcGIS,KloiGoogle z Microstation, MapInfo i GeoMedia.

Little by little, interakcja z internetowych map poczyniono postępy w zakresie programów, zarówno własnych i wolnej licencji. I choć Google utrzymuje pewną wytrzymałość na temat standardów WMS lub brak metadanych dla celów, które wymagają dokładności, musimy szanować swoją popularność i trzymać się tego co oferuje.

Idź do Geobide.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.