Home > Geomap Beta 3 wygląda obiecująco

Geomap Beta 3 wygląda obiecująco

Geomap to nowy etap rozwoju tego, co wiedzieliśmy, jak Tcmap już w ramach zintegrowanej koncepcji w Tracsa Geobide strategii firmy. Jak gvSIG, inicjatywa ta będzie moje zainteresowanie, bo to urodzony Hiszpanie środowiska z własnego podejścia, ale z cen, które można łatwo osiągnąć i pod etapowego modelu, który wygląda atrakcyjnie.

Jakiś czas temu to ma być widoczne coś w wolnej konferencji GIS w Gironie, zaledwie rok temuzostał ogłoszony release suite, który sam w sobie nie jest ogłoszone jako rozwiązanie GIS, ale jako kierownik danych geograficznych obsługiwanych z różnych platform CAD / GIS.

W kolejnych artykułach poznamy inne narzędzia Geobide teraz chcę się skupić na Geomap choć Beta 3.0 jest przede wszystkim narzędziem, Brałem czasu na testowanie, bo to wygląda obiecująco jako bezpłatne narzędzie do wyświetlania danych geograficznych. To widz-mimo że robi coś więcej– W ramach systemu modułowego z line-out z SDK-zawiera analizy, budowy i utrzymania danych w 6 narzędzi:

  • Geobuilder. Dzięki temu można konstruować schematy geoprzetwarzania, styl jest bardzo przyjazny i bardzo podobny w sposób ESRI z coraz bardziej popularne.clip image002 Geomap Beta 3 looks promising
  • Geoconveter. To astralne dym, ale praktyczne przekształcenie masowych danych pomiędzy różnymi formatami, obsługuje więcej niż 20.

Na przykład, w przypadku badań przeprowadzonych w sumie 115 plików XYZ ERTS89 (16 GB z ponad 503 milionów punktów i około 5 uchwały metrów) został w formacie BIL rastrowej w ED50.

Wszystko to proces przeprowadzono w 7 godzin z wszystkich danych na raz, a nie, strona po stronie. Aplikacja wykonuje triangulacji informację z algorytmu znanego jako “Delaunay Streaming”, który umożliwia zarządzanie ogromne ilości danych, wśród których były zawarte:

– Konwersja 115 plików w ‘XYZ ETRS89’ do ‘LAS ED50 “(czas ~ 2:30 godz.)

– Transformacja plików LAS w jednym pliku rastrowego w formacie BIL z 5 rozmiarów metrów piksela. (Czas ~ 04:20 godzin)

W tym ostatnim kroku wszystkie punkty są triangulować w puszce (> 503000000 punktów) i jest generowana jako wyjście single GRID z obszaru roboczego.

  • Geobridge. Pozwala to na pracę z popularnych formatów programów używa, takich jak AutoCAD, MicroStation lub plików ArcGIS bez konieczności konwertowania ich do innego formatu. Najbardziej zaskakujące jest to podejście mają z dgn V8 formacie, z którym wiele innych przebywał krótki.
  • Geocheck. Są to narzędzia, które ułatwiają spójność danych w kategoriach przestrzennych topologicznej czystości i reguły sprawdzania poprawności.
  • GeoTools. Ten posiada zaawansowane narzędzia, które mogą być włączone lub wyłączone w stosunku do innych interfejsów.

W przypadku Geomap obecny beta nadal wywala z niektórych procesów. Ale co ja testuje niektóre funkcje wydawało interesujące dla mnie.

clip image004 Geomap Beta 3 looks promisingTo jest naprawdę wielki i pełen pakiet jest funkcja formaty obsługuje, Które obejmują GeoMedia, ESRI, LIDAR, PostgreSQL, KML, GML, WFS, Oracle, MySQL, w tym formacie MicroStation V8 DGN.

Ale Geomap jest znacznie więcej niż widza. Cenne jest to, że oprócz otwierania pliku, może to być eksportowane do innego formatu, pozostawiając właściwości ustawione takie jak:

 • W przypadku plików punktowych, wybierz kolejność xyz i liczby miejsc po przecinku.
 • W przypadku plików DWG / DXF, wybrać, czy rozgrupowania bloki i obsługa krzywych.
 • W przypadku dgn, możesz uruchomić kilka procesów z wykorzystaniem silnika MicroStation zainstalowany wskazując gdzie ustation.exe plik jest umieszczony, zazwyczaj w trybie offline poleceń przy konwersji do formatu v7 w komórkach oraz postępowania tekstu. Możesz również wysłać v7, v8, 2D lub 3D nasion, a także wybrać istniejący DGN jako materiału siewnego.
 • Aby wyeksportować, istnieją również specjalne konfiguracje, takie jak rodzaj formatu w dgn, dwg … w każdym razie, jest to bardzo dobre.

W odniesieniu do wdrażania, ładunki Geomap różne widoki Mapach Google, Bing, Yahoo, otwartych mapach ulicy i nawet Esri Imagery ulicy mapie i Esri Imagery. Mogą one być umieszczone w synchronizacji z warstwą wektora tak, że przy zbliżaniu się do strefy, również instalacji, dzięki czemu inne. Każda warstwa ma swoje właściwości, gdy parametry mogą być zdefiniowane jakostrumień asynchroniczny, W ten sposób obciążenie staje się bardziej skuteczne.

clip image006 Geomap Beta 3 looks promising

Może być ładowany warstwy pochodzące z taflowy WMS serwer, ustanawiając alternatywne cache i latać re-System projekcji. Dla DEM warstw, theming może być wybrany lub importowane z pliku. Mld /. Bt file

Plik zostanie zapisany w formacie. MWD, który jest podobny do ESRI MXD.

clip image008 Geomap Beta 3 looks promising

To musi być postrzegana osądzać, ale ma narzędzia, które są notorycznie urodzone od innowacji. Jak będzie zadaniu współrzędnych, w którym można wybrać określony układ odniesienia i skali wdrożenia.

_________________________________________

Podsumowując, wygląda obiecująco jako darmowej przeglądarki danych. Jako TatukGIS Uderzyło mnie, wydaje się, że może to być narzędzie, którego używamy do przeglądania i zmiany danych lekko lub porównać z warstw internetowych map.

Choć wersja 2.0 jest w pełni funkcjonalny, czekam na stabilnej wersji tego 3,0; jest zaangażowana praca w naprawie kilka błędów w wersji beta. Podobno działa z GDI bazowej mapie mogą być eksportowane, teraz rzuca bluźnierczy błąd. Następnie należy postrzegać jakim charakterze ma manager geoprzetwarzanie pokazane tam, wydaje się, tworzyć i zapisywać Geoprzetwarzania w formacie. GPF.

To także fells krótki Pomoc bo nie ma podręczniki dostępne yet.

Pobierz Geomap

Idź do Geobide

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.