Geoinformatyka 1: Remote Sensing

Geoinformatyka przybywa jego Pierwsza edycja 2010, Z zaznaczonym naciskiem na teledetekcji. Chociaż lat jest młody, wydaje się, że przyszłe wersje będą utrzymywać tę linię, w tym tym czasie dwa z great z firmowego sektora: ERDAS i ENVI.

Jeśli jest tak, jak ja ich sobie wyobrazić, w przyszłych wydaniach będą robić recenzje narzędzi, w teledetekcji tematycznych tematu, w którym wolny sektor awansowała bardzo. Prawdopodobnie będą za SEXTANTE bibliotek w ramach podejścia integracji z bezpłatnych narzędzi (gvSIG, uDig, Grass, itp.)

Polecam tę lekturę, tu podsumować kilka wskazówek:

Kiedy teledetekcji i GIS spotyka się nawzajem.

To jest ciekawy wywiad z Rolf Schaeppi, wiceprezes ITT operacji europejskich. Rozmowa prowadzona jest przez własną Eric Van Rees, którzy początkowo wniosek krótki historyczny przegląd ENVI, ale jak to góry, pytania takie tematy jak:

  • Integracja EX ENVI z ArcGIS, który ułatwia interakcję między obu platformach, wykorzystując specjalności i bez utraty rzeczy po drodze, takie jak style i symboliki.

Następnie zamyka rozmowa, z jego punktu widzenia między GIS i Teledetekcji, tematy, które były stopniowo przejmowane w zakresie, w jakim obrazy pochodzą mieć wyższą rozdzielczość.

ERDAS, co to jest, wskazując w 2010.

Wywiad z Mladen Stojic, od marketingu ERDAS opiera się na trendy, które są rozpatrywane w biznesie, że produkt ten udało się pozycji bardzo dobrze.

Wśród tematów wymienił kryterium 5D, że systemy są zakłady, w tym: X, Y, Z powszechnie akceptowane, dodał z czasem i danych z nimi związanych. Potem robi coś więcej bla, bla z cyklem zarządzania danymi w Cyfrowa Ziemia.

Rozmowa staje się trochę ciężkie, bo niektóre pytania są bardzo szerokie, ale to nie jest w porządku, aby wziąć przewagę nad tym, co biorą pod uwagę standardy i swoje podejście chmury.

Rozmowa staje się trochę ciężkie, bo niektóre pytania są bardzo szerokie, ale to jest więcej skorzystać z tego, co biorą pod uwagę standardy i swoje podejście do chmury.

Inne tematy.

Jack Dangermond daje ciągłość jednego z wywiadów swoich uczniów z poprzedniej edycji, mówi o Geodesign i konieczności rozważyć georeferencing gdy masz zamiar coś zrobić. Rzeczywiście bardzo dobra, poz że w 2011 roku będzie nas bawić, dlatego koncepcja BIM jest rozważane na co dzień z wyższym priorytetem, i że geniusz tego światła promuje go to stanowczo jest dobre dla wszystkich.

To się okaże, czy odnoszą się one do tego, co większość mówi, czy jego pomysł standardów na podstawie “zrób to jak ESRI“, Ale nie mówią, jak to działa.

Jest bardzo głęboka artykuł o mobilnych systemów kartograficznych, bardzo modne ostatnio, również kilka wydarzeń, takich jak Międzynarodowy Kongres Geodetów FIG-2010 i HDS Leica, że ​​po prostu się stało. Reklama: rozkosz pozwól mi pokazać, o próbkę.

clip image001191 Geoinformatics 1: Remote Sensing

Zobacz publikację

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.