Geografia, dalszy rozwój

Oprócz opublikowanej magazynu kilka dni temu przez Geoinformatyki, są też inne kwestie, opublikowanych w tym miesiącu w swoim portalu, że warto się dzielić. Chociaż niektóre z tych reklam wyglądać jak (Hiszpański idiom: “Tienen Pinta ‘) Jest sponsorowana; przyczyniają się one nieco w toku, że technologia jest o teraz i wyznacza standardy w kierunku tego, co spodziewamy się do końca roku, głównie w integracji platform i zespołów, których różnica maleje. Przynajmniej wydaje się prawdziwe, w teorii.

clip image00126 Geomatics, further developmentsDostęp do wirtualnych światów

  • Microsoft i ESRI Umowa umożliwia dostęp Virtual Earth w danych z ArcGIS Desktop lub aplikacji zbudowany z SDK ESRI w tym JavaScript, Flex i Silverlight. Dzięki Google Earth … nie ma nic jeszcze.
  • Dodatkowo Safe Software ogłosiła, że ​​FME mogą uzyskać dostępDanych OpenStreetMap, co oznaczałoby, ważny krok w łączeniu danych, które zostały wprowadzone przez około 50.000 użytkowników, które przyczyniły się do niego dobrowolnie i będzie robić to dalej. Miejmy nadzieję, że ta alternatywa dołączy do innych, bardziej znanych narzędzi niż FME.

New Technologies

  • clip image00219 Geomatics, further developmentsTopcom ogłosił jego najbardziej innowacyjny odbiornik GNSS, który obiecuje, w przenośnych urządzeń, praca z podwójnej częstotliwości i centymetr w precyzji. Działa z TopSURV i ArcPad, według jego projektu “prawie wszystko w jednym”. Obejmuje + GPS GLONASS podwójnego częstotliwości odbiornika + modem komórkowy + Windows OS.
  • SuperGeo wprowadza na rynek wersja beta z serwerem SuperGis, który uzupełnia linię produktów tej firmy ma dla komputerów stacjonarnych i przenośnych. Od kilku dni jestem przyjrzeć się ta linia, Który nawiasem mówiąc jest dość przystępny cenowo.

OGC

  • Athina Trakas, geograf z Uniwersytetu w Bonn zakłada Europejska Dyrekcja ds. Usług przez Open GIS Consortium (OGC). Podmiot ten został dość związany w ostatnich latach do Konsultanta Centrum Systemów Informacji Geograficznej, CCGIS, w Niemczech.
  • clip image0041 Geomatics, further developmentsOGC integruje zasięgu internetowej przetwarzania jako obsługiwany format. To ciekawe, bo nie jest tylko dodać P do WCS standardzie, jak WCPS zawiera standardy wydobycia protokołu, przetwarzania i analizy wielowymiarowej pokrycia zarówno w chmurach punktów, jak na zdjęciach, które dostarczają takich danych.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.