Gdzie są użytkownicy GIS kolektor?

Jakiś czas temu, guru holenderskiej technologies powiedział mi to zdanie:

“Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony, co kolektor Strona mówi” “Co się dzieje, jest to, że nigdy nie widziałem uruchomienie go na komputerze”

W tym tygodniu, Patrick Webber – od Wiedza Przestrzennego – Dokonała lekkomyślne stwierdzenie, który jest pewien, że została zachwiana brodę samych twórców “tego narzędzia. Mimo, że … nie wierzą mieć brodę, ale wprowadzają go jako odbicie śledzić moje przewidywaniu – wych o ten rok.

Jaki jest problem z płyt?

Patrick opiera się na teorii Geoffrey A. Moore, która w książce “Crossing the Chasm“, Jakie o cyklu życia, co dzieje się w przyjęciu produktów informatycznych. Jedną z tych kluczowych etapów jest nazywany przez niego Wyrwy, gdy oprogramowanie wymaga utrzymania stałego wzrostu, podczas gdy jest przyjęta przez nabywców na początku będzie, aby uniknąć ryzyka nie osiągnięcia na rynku w segmencie reprezentatywny.

clip image001189 Where are Manifold GIS users?

Patrick mówi wyraźnie o jego satysfakcji spowodowanej innowacyjnego poziomu kolektora kreatywnego biznesu, modelu wyceny i współpracy użytkownika na forum. Ale krytykuje dość delikatny temat w formacie biznesu, bo to nie o nacisk na sprzedawców lub przedstawicieli, a nie na własnej stronie, ale pomaga na rozsądnej cenie, może być lejek, że jest spowolnienie jego wzrostu.

W tym roku przynosi statystyk z Kolektor forum, Co świadczy o tym, co wszyscy zakładają:Ludzie, którzy mają 7x wersji nie znajdziesz żadnego powodu, aby przejść do 8x i czeka, by zobaczyć, co się dzieje z marzył 9x, aby podjąć decyzję, czy przenieść lub nie. To może być w pełni zadowolony, ale jeśli migracja stanowi tylko 50 dolarów za licencję, to oni muszą myśleć o innych drastycznych skutków, takich jak formatowanie nieodwracalne, ponieważ, na przykład, nie można przekazać. Mapy z wersji 8 do 7 i Oznacza to przejście wszystkich istniejących licencji. Nie mówią o budowanej rozwoju lub podręczniki użytkownika, które są ze względu na rozwój, ponieważ kolektor oferuje tylko “mi pomóc“Na swój sposób.

Co może się dziać, to jest to, że kolektor będzie nadal jest, że ładne miejsce na rakietyegeomaters (Hiszpański Idiom: “geofumados” w tym przypadku oznacza: “Geek” użytkowników), Ale nigdy nie będzie atrakcyjna dla zwykłych użytkowników. To może być uzasadniona chcą –które na pewno istnieje– Ale drapanie nakrętki ESRI wymaga więcej niż posiadanie lepszego oprogramowania niż ArcGIS, –które pod wieloma względami jest wiele i są-. Potrzebuje społeczności, mieć sojuszników, którzy też zarabiają, lokalizacji geograficznej, w innym języku, wsparcie nie w oparciu o tokeny, w tym “” technicznych ewangelistów i piractwa, jak na ironię.

W żadnym momencie oprogramowanie jest zmniejszona, ale w pewnym momencie pracował w normalnych firmach, w których w celu złożenia zamówienia wymaga kontaktu z ludźmi, ze nie wymaga ona proces wsparcia, szkolenia i odnowienia licencji (wszystkie wypłacane oczywiście) . Same Bentley Systems ma swoją barierę do obsługi ich sprzedaży na poziomie regionalnym, które działa, ale opóźnia transakcji z powodu nie jest w lokalnej walucie mają tendencję do dodatkowego przetwarzania. Nie mówiąc kolektora za sprawy, których sprzedaż powinna być już z karty kredytowej, zdając sobie sprawę, że nie średnia gmina, a nie wszystkie firmy mają jedną, i dla tych, którzy przeżyli, wiemy, że zakupy za pośrednictwem przelewu bankowego mają swój poziom złożoności w tradycyjnych środowiskach .

clip image002128 Where are Manifold GIS users?

Ah! I zapomniał o wsparciu. Licencja Kolektor posiada dwa żetony, Tylko dwa unikatowe pytania wspierać. Jeśli chcesz więcej, płacisz za to, pomysł nie jest zły, ale musimy zobaczyć, czy to działa. Faktem jest, aby zepsuć (Hiszpański idiom: “chinear”) Osób, ale to nie wystarczy, że trzy słowa zaproszenia do zakupu oprogramowania: “Instalacja – Uruchomienie – zł“, Bo to będzie trudno przekonać szefa, że ​​plan operacyjny na nowy rok, to jest zobowiązany do opuszczenia budżet na 15 żetonów lub zwrócić do redakcji na Geofumadas ‘o pomoc za pośrednictwem czatu :).

Podsumowując: Kolektor jest znakomitym oprogramowaniem, ale nie rośnie. Chociaż w wersji 8 już istnieje w torrentach, znak, że jest coraz bardziej popularne, bardzo niewiele osób w sieci mówi się o jego możliwości, mniej o satysfakcji z klientem modelu opieki. Jeśli to tak pozostanie, to będzie jako wyłączny grupy zabawki eksperta i straci popularność jako GIS rozwiązania praktyczne – czyli to, co tak naprawdę jest-. A wszyscy wiemy ostatni rozdział tego rodzaju powieści.

Czego się spodziewać

Cóż, z jednej strony, że byłoby lepiej dla kolektora przyjaciół do niskiej ich arogancja. W szczególności, bez dyskredytacji oprogramowanie, które wydaje dziwnego dla mnie, że mogę używać stale i od których rozmawiałem nadto (Hiszpański Idiom: “hasta por clip image00394 Where are Manifold GIS users?las Orejas “), Przeczytałem w odpowiedzi na forum na pytania, które nie mają ciepło sprzedawcy, ale z Prezesa Boliwariańskiej Sojuszu mówią “To jest mój rząd, jestem tu szefem, a kto się nie podoba, to musi zmienić kanał “).

Z przeprosinami, oczywiście, dla tych, którzy lubią tego rodzaju leczenia i odwiedza mnie od Southern Cone w krajach. Ale, jeśli w forum Gabriel Ortiz – wolne jedno – my straciliśmy przyjaciół dla złych odpowiedzi, kilka słów należy powiedzieć o przestrzeni, w której programiści odpowiedzi i nie jest za darmo,.

Pewnego dnia w wątpliwość jej dział reklamowy, inny jego etyki biznesu, a dziś, nalegam na to, co niektórzy zapewniają: dobry trener, niekoniecznie jest dobrym menadżerem, wielki geniusz jest około być kiepskim biznesmenem. Są to specjalizacje, a każdy guru technologii, które mają na celu dostawcy oprogramowania będzie wymagać podstawowej kurs obsługi klienta, a jego dystrybutorem będzie mu wczesne lekcje, co nie jest w API. NET.

Co się stanie z Tłumik? To na pewno zależy od jego twórców. W mojej opinii, myślę, że ostrzeżenie Patryka powinno mieć pozytywny oddźwięk.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.