Home > Gaia GPS, GPS, Ipad ve cep telefonları ile yolları yakalamak için

Gaia GPS, GPS, Ipad ve cep telefonları ile yolları yakalamak için

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

clip image00114 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobilesBana GPS izleme yapmak benim ihtiyacı daha fazla memnun bıraktı iPad için bir uygulama indirilen ve daha sonra çevrimiçi veya Google Earth ile görmek ettik.

Gaia GPS sadece 12 $ maliyeti ancak Apple’ın işletim sistemi veya Android sahip cep telefonları için çok işlevsel bir uygulamadır. Everytrail.com ek olarak Google Maps fotoğrafları, yolları görüntüleyebilir ve hatta Google Earth üzerinden 3 boyutlu olarak görüntülemek için geleneksel bir tarayıcı ve kml ile kullanım için GPX ihracat nedeniyle yetenekleri, bir yol yakalama ötesine.

Bize bu oyuncak ile neler yapılabileceğini ayrıntılı olarak gözden geçirelim.

clip image0029 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobiles

1. Ipad ile navigasyon

Uygulama indirmek için sadece bir kez yüklü benim beklentileri vardı ne için çeşitli rutinleri neredeyse yeterli sağlar:

  • Zaman duraklatmak yakalama ve nerede devam etmek için, başladığında gösteren, yolları oluşturabilirsiniz.
  • Arka planda küresel kapsama alanı ile Open Street Maps ya da topografik haritalar görüntülenebilir.
  • Böyle dağlar, nehir geçişleri, topluluklar ve diğer ilgi noktaları olarak 10 milyondan fazla bilinen nokta, görüntülenebilir.
  • GPS Internet bağlantısı olup olmadığını bağlı değildir, bu görüntüleri dağıtımları yalnızca önbellekte ne olduğunu gösterirken fotoğraf çekimi devam ediyor.
  • Bunu önlemek için, sizin için görüntülerin bir mozaik olarak bir alan kaydedebilirsiniz kiremitlidağıtım bile çevrimdışı.
  • Rota gerçek zamanlı olarak görülebilir yakalama her noktası, bir grafik ve istatistik hesap ile birlikte mağaza, bu tür coğrafi ya da UTM koordinatlarını, mevcut hız, seyahat ortalama hız, deniz seviyesinden yükseklik gibi verileri, mesafe seyahat ile ve vb.

Etkileşim için kullanabileceğiniz dağıtım boyutu ve parmak kolaylığı nedeniyle iPad deneyimi ile, telefon ile çok daha iyidir. Daha sonra, rotayı zamanda depolanmış ve analiz için yeniden dağıtılması olabilir.

Gösterilen her şeyi en iyi arka planda çalışan, böylece iPad ile başka bir özellik üzerinde çalışıyor ya da devlet kış uykusuna olmanın gidebilirsiniz. Herhangi bir zamanda aktif ve onun çalışma durur ya kadar bellek veya pil tüketimi olmadan yeni bir başlatır.

2. Google Maps üzerinde görüntüleyin.

Bunun için, Facebook oturum açma ile giriş yaparak everytrail.com ya da kayıt ol. Daha sonra, iPad yol öğretilir ve ihracat seçeneği seçilir, bu yeni bir dosya olarak depolanır benim geziler, Kamu ya da özel olabilir.

İşte vurucu, bu uydu görüntüsü, arazi, ya da hibrid haritası olarak da, arka planda Google Maps katmanları kullanarak görüntülenebilir.

clip image00311 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobiles

Kırmızı çizgi yakalanan yoludur. Grafik mavi profil ray seyahat ve saatte mil turuncu profil yolculuk hızını gösterir. Ayrıca soyut, bu yolculukta ben 14 dakika ve yaklaşık 400 metre bir düşüş geçen 13 kilometre yaptı.

Bu büyük görünür ancak bu grafik, hatta, aşağıda gösterilene gibi bir video olarak çalıştırılabilirOnline.

IPad’in GPS Hassas?

Çok kötü değil, sadece herhangi bir tarayıcı gibi. 3 ila 6 metre arasında giden bir statik modunda çekerken var hız 50 kilometre hızla araç üzerinde ve bazı durumlarda fark yakalama değiştirerek test edildi çünkü test olacaktır rağmen,, aşağıdaki resimde açıkça görülebilir mesafe veya saniye kez.Çok güzel (*) yolda, en Google Latin Amerika ülkelerinin çoğunda olmayan kentsel alanlarda olduğu hatları ile büyük bir fark görelim.

clip image0049 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobiles

Cihazın hassas kaybedersiniz çünkü Tabii ki, her durumda Google Earth fotoğraf, ile değil de düşmez, ama Google’ın resim büyük şehirlerden veya basit kullanılan arazi yerine düzensiz topografyalarının ile çok kırsal alanlarda 10 ve 20 metre arasında hareket sunar çünkü modeli koordinatlandırma etkiledi.

Düzenlemek ve diğer biçimlere ihracat

Çevrimiçi bu köşelerden sürükleyerek düzenleyebilirsiniz hatta harita üzerinde tıklayarak, yeni yollar ekleme sağlar; başka büyük özelliği, çeşitli rotalardan hepsi içeren yeni bir oluşturabilir olmasıdır. Eğer GPX gönderebilirsiniz çünkü bu Garmin, Magellan, SPOT Uydu Messenger, Blackberry, vb gibi diğer cihazlar üzerine monte etmek için, o kadar kötü değil sayfa da herhangi bir GPS navigasyon ile yakaladı yükleyerek GPX dosyaları destekler.

Buna ek olarak, 3D görüntülendi olabilir kml, ihraç edilebilir.

clip image0055 Gaia GPS, for capturing routes with GPS, Ipad and mobiles

Kötü bir şey, orada aynı şeyi diğer uygulamalar vardır ama bu gezi noktaları ya da parça türü çevrimiçi gpx dosyası, yükleme oluşturmak, düzenlemek veya görüntülemek için ihtiyaç çözer web sayfası işlevselliği ile tamamlayıcı olarak, en iyi görünüyor emin olun.

Everytrial.com git

GaiaGPS git

TERCÜME NOTLAR:

(*) Chulo: Birisi ya da bir şey güzel ya da çok güzel olduğunda sık kullanılan bir deyim var.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.