G! narzędzia, które ułatwią korzystanie z Bentley Map

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

Kilka dni temu zacząłem rozwoju na. NET, z którym mam nadzieję, że rozliczenia ograniczenie Bentley Map z jej Geospatial Administrator. W tym złapałem starego ucznia, z którym zaczęliśmyegeomate z XFM gdy wyszedł z Comal (*), degustacji dobre cappuccino oraz amaretto odkryliśmy zmiany, które zostały wprowadzone od V8i w “Bentley Mapa Fundamentals“I “Bentley Map Administrator“.

Dlaczego

To jest proste, Bentley chce być GIS making CAD i pomimo dobrego przyjęcia w katastralnych projektów, musi przełamać barierę, która często użytkownicy mają przy ich pierwszym czynienia z Bentley Map. Użytkownik ESRI, kolektor lub AutoCAD Map, który chce zrobić projekt na własną rękę, kupić pakiet z regionalnym dystrybutorem i po chwili po przeczytaniu instrukcji daje rachunek, który nie wiem od czego zacząć.

Więc dla tych, pochodzi G! Narzędzia dla Bentley Map, Rozwiązanie, które mam nadzieję, że gotowy w ciągu kilku miesięcy, że będzie działać na PowerMap tak, że powinno być możliwe, aby szybko uruchomić projekt w Bentley Map, bez korzystania z Geospatial Administratora. Jedną z atrakcji jest to, że przyniesie to szablon kategorie projektów, utworzonych warstw, właściwości i przykładem gminy, z którymi użytkownik zdecyduje się podjąć, rozporządzania lub utworzyć nową. Na razie pokażę clip image001210 G! tools, facilitating the use of Bentley Mappreview:

Jaka jest intencja

Pomysł jest na początkowej części, kreatora, który pozwala z szablonu projektu, od strony mapie, struktury, która wymaga nie będzie Geospatial Administrator. Coś, jak zrobić z ArcMap, co dzieje się w ArcCatalog, tak że budynek jako warstwy stanowi struktury XML listy do obsługi i połączenia z danymi zewnętrznymi.

Do tego mam zdefiniowane pięć kart, które odsyłam w tym przykładzie:

Przegląd: Tu można wybrać nazwę projektu, plik nasion i połączenia danych zewnętrznych. Stwarza to schemat XML i obszaru roboczego użytkownika, takie jak: Asesor Assistant, Którzy będą używać tylko szereg warstw, a nie wszystko, byłaby postrzegana przez kierownika działu.

Kategorie: W tym panelu można wybrać z listy predefiniowanych kategorii, tych interesów na przykład katastralne, hydrogramu, dróg i administracyjne. Możliwe jest również, aby stworzyć nowe.

Ćwiczenia (funkcje): Z kategorii wybranych, można wybrać te klasy, które będą obejmować, na przykład:

Od katastralnego kategorii, to tylko wybrane bloki i warstwy budynków, z kategorii hydrograficznej osie tylko rzeki i potoki; od warstwy dróg, ulic oraz z osi kategorii, dzielnice administracyjne, dzielnic, miejsc i obwodu miejskiego.

Klasa własności: Tym, biorąc pod uwagę wybranych klas, można określić szczególne modyfikowanie właściwości każdej klasy, na przykład:

Class budynki: linia pomarańczowa, żółta fill, przejrzystość 50%, z atrybutem i katastralnego klucz zatwierdzania, ten sam, jak klucz podstawowy, zdjęcia trasy i podłączonego przez ODBC do avaluocat tabeli bazy danych MySQL i rozmieszczenia kolumn, klasy, jakości , cen itp.

Urban klasy obwód: linia do kawy, jasnobrązowy wypełnienie, grubość: 2, atrybuty: rok przyjęcia, powierzchnia, obwód, rok projekcji, publiczne ograniczenia. Ograniczenia związane z typem kombidomena i hiperłącza do dokumentu.

To tylko przykład, w końcu to, co powinniśmy byli będą kategorie, klasy i właściwości gotowe do budowy danych. To tylko zajmuje czas, aby wybrać to, co będzie praca w warstwie budynków, narysuj obiekt, a na koniec podnieść formę, aby wprowadzić klucz wycenę. … Wystarczy zbudować!

Następnie, podczas przeszukiwania obiektu, chciałbym wstać własności budynków, które istnieją we wskazanych kolumn w załączonej tabeli, link do załączonych zdjęć, itp.

clip image002146 G! tools, facilitating the use of Bentley MapCo więcej

Na razie mam rozrywkę z kreatora, ale to jest stara się łączyć te funkcje GIS przynieść z Bentley Map i rozwijać pewne, że nie są tak praktyczne. Nie zapominając, co Geographics wykonane i nadal konieczna, takie jak przeniesienie, usunięcie lub umieszczenie atrybuty, aktualizować obszaru / obwód do xml, podłączyć do programu Google Earth, wyświetlaczem … atrybutu

To ciekawe, że jak ja pracuję, zdaję sobie sprawę, że Bentley myśli wszystko, kiedy to realizowane xml na dgn V8, świetne dym od 2004 r. Oczekuje się, że problemy rozwiązywane w Be Together, do których ja nie wiem, czy mogę uczestniczyć, ponieważ oficjalne zaproszenie przybył w niekorzystnej sytuacji. Następnie został on wdrożony do Bentley Map praktycznie co każdy użytkownik GIS zajmuje, niestety nie w funkcjonalnej logiki użytkownika bez specjalistycznej lub, że pochodzi z innej marki oprogramowania.

Wyzwaniem jest interesująca, mówię ci tam.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) z ComalCzy mówił, gdy coś po prostu jest zwolniony.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.