Home > G! Bentley Haritası kullanımının kolaylaştırılması araçları,

G! Bentley Haritası kullanımının kolaylaştırılması araçları,

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

Birkaç gün önce ben onun Coğrafi Yönetici ile Bentley Harita en sınırlama yerleşmek umut ile,. NET üzerinde bir gelişme başladı. Bunun için, biz başladığı ile eski bir öğrenci yakalandı XFM ile egeomate o Comal (*) çıktı zaman, iyi bir cappuccino ve bir amaretto tatma biz “in V8i uygulanmıştır var değişiklikleri buldumBentley Harita Temelleri“Ve “Bentley Harita Yönetici“.

Neden

Bu basit, Bentley bir CAD verme CBS olmak istiyor, ve kadastro projelerde iyi bir kabul olmasına rağmen, onlar ilk Bentley Harita ile karşı karşıyayız ortak kullanıcıların sahip olduğu sınırını gerekir. Bir ESRI Kullanıcı, Manifold ya da kendi başına bir proje yapmak istiyor AutoCAD Map, başlatmak için bilmiyor hesap verir el okuduktan sonra bölge distribütörü ve bir süre sonra paketi satın alın.

Yani bu için, gelir G! Bentley Kart Araçları, Ben birkaç ay içinde hazır olması ve bu Coğrafi Yönetici kullanmadan Bentley Harita, bir proje sıçrama mümkün olmalıdır ki, yetki haritası üzerinde çalışacak umut bir çözüm. Konumlar biri bir kategori şablon proje, oluşturulan katmanlar, özellikleri ve kullanıcı yeni bir, almak elden veya oluşturmak için karar hangi ile bir belediye örneği getirmek olduğunu ifade etti. Şimdilik Sana göstermek clip image001210 G! tools, facilitating the use of Bentley Mapönizleme:

Niyeti nedir

Fikir Coğrafi Yönetici gitmeden gerektirir harita, yapının taraftan ilk bölümü proje şablondan sağlayan bir sihirbaz, içindir. Bir şey hem de kat olarak yapı faaliyet ve dış veri bağlanma için bir yapı xml liste teşkil böylece ArcCatalog yapılır ne ArcMap gelen yapmak.

Bunun için ben bu örnekte bakın beş sekme tanımladığınız:

Genel bakış: Burada proje adı, tohum dosya ve dış veri bağlantıları seçin. Bu bir xml şema ve gibi bir kullanıcı çalışma alanı oluşturur: Yardımcısı Değerlendirici, Herkese sadece bir katmanları dizi değil, kullanacak, bölüm başkanı tarafından görülecektir.

Kategoriler: Bu panelde, örneğin kadastro, hidrografı, Yollar ve İdari için, önceden tanımlanmış kategoriler listesinden ilgi bu seçebilirsiniz. Bu yenilerini oluşturmak da mümkündür.

Sınıflar (özellikleri): Seçilen kategoriler itibaren, örneğin, içerecektir bu sınıfların seçebilirsiniz:

Kadastro kategoriden, sadece bloklar ve binalar katman seçilecektir, hidrografik kategori sadece nehir balta ve derelerden, yollar katmandan, sokaklar balta ve idari kategori, mahalleler, ilçeler, siteler ve kentsel çevresinden.

Sınıf özellikleri: Burada, dikkate seçilen dersleri alarak, örneğin, her sınıfın belirli özelliklerini tanımlamak veya değiştirebilirsiniz:

Binalar sınıfı: turuncu çizgi, sarı dolgu, şeffaflık% 50, nitelik ve kadastro onay anahtarı, birincil anahtar, fotoğrafları rota ve bir MySQL veritabanı avaluocat tabloya ODBC ile bağlı olarak aynı ve sütunlar, sınıf, kalite dağıtım ile , fiyatlandırma, vb

Kentsel çevre sınıfı: kahve çizgi, açık kahverengi dolgu, kalınlığı: 2, nitelikleri: İlk uygulama yılı, alan, çevre, projeksiyon yıl, kamu kısıtlamalar. Açılan türü ile ilişkili kısıtlamalar alan ve bir belgeye köprü ile.

Bu bizim veri inşa etmek için hazır kategori, sınıfları ve özellikleri olacak olması gereken, son olarak, sadece bir örnektir. Sadece binalar katmanını iş ne olacağını seçmek için zaman işgal olur, nesne çizmek ve sonunda anahtar değerleme girmek için formu yükseltmek. … Sadece inşa!

Daha sonra, nesne sorguladığınızda, ben ekli tabloda belirtilen kolonlarda mevcut binanın özellikleri, ekli fotoğraf için bağlantı, vb kadar olsun istiyorum

clip image002146 G! tools, facilitating the use of Bentley MapDaha ne

Şimdilik ben sihirbazı ile eğlenin ediyorum, ama bu CBS fonksiyonları Bentley Harita getirmek birleştirmek ve çok pratik olmayan bazı geliştirmek için aranan olacaktır. Yapılmış ve bu özelliklerini, transfer kaldırma veya koyarak gibi, gerekli kalır ne coğrafya unutmadan, Google Earth, nitelik ekranı bağlanmak, xml için alan / çevre güncelleme …

Ben iş olarak DGN V8 xml uygulanan, ben, Bentley her şeyi düşündüm büyük bir fark meraklı duman 2004 yılından bu yana, sorunların çözülmesi beklenen Be Together resmi davet bir dezavantaj geldi çünkü katılabilir miyim bilmiyorum hangi. Sonra bir uzman olmayan kullanıcı işlevsel mantığı ne yazık ki, herhangi bir CBS kullanıcı kaplar ne pratik Bentley Harita için değil uygulanan ya da yazılımın başka bir marka geliyor edilmiştir.

Sorun ilginç, orada size.

TERCÜME NOTLAR:

(*) Comal dışındaBir serbest sadece zaman derdi mı.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.