Home > FastCAD, cień AutoCAD

FastCAD, cień AutoCAD

Jeśli nigdy nie słyszał o FastCAD … powinieneś.

Wiem, że jest możliwe, że to twój pierwszy raz poznać ten program istnieje, ale chcę, żeby mnie trochę tej nocy lody z ciasteczkami Oreo pokazać narzędzie, z którego musimy się czegoś nauczyć, nawet w ostatnim akapicie.

Dlaczego FastCAD jest ważna

Cóż, twórca FastCAD jest który opracował interakcji, że program, który był zakupiony prototyp kupiony przez założycieli AutoDesk którzy uruchomią program AutoCAD.

Jednak poza moim przyjacielem Amerykanina nastroju ciężkiego, program ten zdobył kilka ważnych zalet w początku lat dziewięćdziesiątych, Riddle był również nominowany przez Design News jako Inżynier Roku w 1992 i 1999 Engineering News-Record włączyła ją w Top125 jak najbardziej wpływowych ludzi w budownictwie w ciągu ostatnich 125 lat.

Następnie założył Computing Evolution który w 1985 roku opublikował pierwszą wersję FastCAD oczywiście dla DOS.

 • W 1987 roku, wersja zawiera “tight” przycisków; ikony i okna dialogowe, zanim zostały wykonane, lub istniała –System Windows.
 • Również w tym czasie miała już wykreślić essambly z zarządzaniem układy, poprzednik, co stało się w AutoCAD obszaru papieru.
 • clip image0015 FastCAD, a shadow of AutoCADObecnie najnowsza wersja FastCAD jest 7,56, którego najnowsze zmiany rozpoczęły się w 2007 r., a udział ponad formacie 32-bitowym.

Dobrą rzeczą FastCAD. Od samego początku, mój szacunek dla Riddle, gdy chodzi o innowacje w oparciu o to, co użytkownicy prosić. Przetestowałem to trochę czasu w ten weekend, a mimo to program, który został uruchomiony 10 lat temu, to jest zaskakujące, w niektórych aspektach praktyczność, że są tam ukryte, choć zdaję sobie sprawę, że nauka w użyciu wielu jego funkcji wymaga zmian w sposób zrobić kilka rzeczy z programy używane. I choć myślę, że ten program dał wszystko, co może się na bieżącej platformie, warto uznając to, co sprawiło, że dobre wrażenie, kto wie, czy niektóre programy konkurencyjne powinny spojrzeć na niego.

 • Czytaj formatów plików DWG do najnowszej wersji (2010, który jest używany przez AutoCAD 2012). Format FastCAD jest FCW, ale może otwierać i zapisywać formaty dwg od R12 do 2010.
 • Czytaj formatów DGN Microstation V8, w tym i powyżej ma swoje ograniczenia i wiele płatnych programów i open source (rozumiemy, dlaczego, ale jak tak szanowany Riddle badacz.
 • W ramach tego samego modelu ma możliwość wstawienia dynamicznego spojrzenia (AutoCAD 2012 nowość i Bentley V8i), z góry przyciski znacznie bardziej praktyczne niż ustawianie opcji widoku w MicroStation. Sztuczki działają zoom pomiędzy oknami są bardzo dobre, ponieważ scroll myszy zależy od wciśniętego klawisza może to zrobić normalne lub dynamiczny zoom, obracanie na osi innej lub izometryczny, to obsługa skrótów klawiaturowych jest bardzo kreatywny w różnych FastCAD narzędzi.
 • Z najlepszych, pracy interaktywnej z plikami. Oprócz zapisane widoki zawiera skróty do plików i posiada opcję o nazwie plików nakładki referencyjne, jak funkcja odnośnika, ale z możliwością edycji w locie (odnośnik jest tylko do odczytu), a nawet funkcję o nazwie części, które mogą być tworzone partnerstwa i ustalenia przedmiotów nawet w różnych plików, mogą one być częściowo ładowane z zewnątrz. Niesamowite.
 • Najlepsze interaktywne prace z plikami. Oprócz zapisane widoki m.in. skróty do plików i posiada opcję o nazwie odniesienia nakładkę plików, podobne prace do odnośnika, ale z możliwością ich edycji w locie (odnośnika są tylko czytanie), a nawet z funkcji o nazwie części, które można tworzenia stowarzyszeń i porozumień obiektów nadal w różnych plików, mogą być ładowane częściowo z zewnątrz. Imponujące.
 • Funkcjonalność tabel jest luksusem, są dynamiczne. Można utworzyć automatyczną kolumnę liczb, w tym importu danych z pliku Excel (csv) lub TXT. Gdy plik jest konwertowany do stracenia dynamiczny DWG jako eksploduje.

clip image0023 FastCAD, a shadow of AutoCAD

 • Istnieje tor narzędzia, które między innymi, tworzy ścianki, podobny do wielowierszowego, w wariancie, który jest dynamicznie obiektów, które automatycznie podczas łączenia ściany tworzy partnerstwa (bez konieczności stosowania przerwy, przycinanie i inne żonglerka) może być przedstawione i zmianę szerokości ścian bez utraty polecenia można wstawić również do wycinania otworów na drzwi i kończy na końcu ściany. Z praktycznego menu luksusowych, przejść do 3D to kwestia mówiąc, wydaje się bardzo prosta.

clip image0034 FastCAD, a shadow of AutoCAD

 • Jest kilka rzeczy, bardzo praktyczny interfejs poziom jako kolorowe paski na lewym CorelDraw stylu, po prostu kliknij, pole kombi powyżej, aby zobaczyć, jakie warunki pracujemy: rodzaj linii, współrzędne, grubość warstwy itp.. Uważam, że to bardzo wygodny interfejs użytkownika, bardzo dobrze rozplanowany, bez wielu pasków narzędzi wyświetlane na końcach i paneli nowych do zarządzania bibliotekami bloków (komórki).
 • Istnieje również kilka bardzo praktycznych rzeczy na poziomie interfejsu, takich jak kolorowe paski na lewo do stylu CorelDraw, wystarczy kliknąć, combobox powyżej, aby zobaczyć, jakie warunki pracy: typ linii, grubość warstw, współrzędne, itp. Wydaje mi się bardzo praktyczny interfejs użytkownika, bardzo dobrze rozmieszczone, bez wielu pasków narzędzi, a skrajne pojawiać nowe panele do zarządzania bibliotekami bloków (komórki).
 • Masz kilka prostych rzeczy, że konkurencja jest powolny, aby je rozpocząć, jak zoomu do wyszukiwania tekstu (jedno kliknięcie), zoom do widoku zapisanych, rozmiaru jest bardzo praktyczny i zawiera czynnik tolerancji, która rozwiązuje wiele problemów.
 • Jest kilka prostych rzeczy, że konkurencja jest wolno się chodzić jako zoom do wyszukiwania tekstu (jedno kliknięcie), zoom do widoku zapisanych, rozmiaru jest bardzo praktyczny i zawiera czynnik tolerancji, która rozwiązuje wiele problemów.
 • Nie wszystkie, ale dym będzie to, co najbardziej zajmuje. Wydaje mi się, kiedy uczyłem kurs AutoCAD 25 poleceń, podstawowe narzędzia budowy są (choć niektóre ze zmianą logiki) i 8 koncentrują się na edycji polecenia, ale niezbędne warianty, takie jak opcje kopiowania m.in. przeciągania, zakres dynamiczny, obracać i symetrii.
 • Czy wszystko, ale hej są wędzone na to, że większość oferty. Wygląda jak mój AutoCAD Oczywiście kiedy nauczał, 25 polecenia, podstawowe narzędzia budowy są (choć pewne zmiany logiki) i skupić się na 8 edycji poleceń, ale niezbędne warianty, takie jak na przykład Copy obejmuje opcje przeciągania skalę dynamiczny, obracać i symetria.
 • Trzymaj skryptów, makr i tabletów. 3D wygląda tak łatwo i rendering nie jest tak źle, że nawet 10 lat temu, ale jest trudne do importowania obiektów ACIS zewnątrz.
 • Trzymaj tabelę tabletu, makro i skryptów. 3D wydaje się tak łatwe i rendering nie jest źle, choć to, że w przypadku 10 lat, ale ma swoje mieszkanie, aby importować obiekty ACIS zewnątrz.
 • Istnieje wersja o nazwie EasyCAD dla nas 300 dolarów i FastCAD idzie US 600 dolarów zamienia ją ekonomicznej alternatywy zamiast piractwo, choć moim zdaniem w tym momencie byłoby zdecydować się na IntelliCAD typu BitCAD lub progeCAD lub nawet GstarCAD udziałem do Wstążki .

clip image0041 FastCAD, a shadow of AutoCAD

W kłopoty na FastCAD

Cóż, wejście jest wersja, że ​​został zaktualizowany, choć w ostatnich latach, jego silnik graficzny jest tworzony te same 10 lat temu, myślę, że to było najlepsze, gdy opracowany FastCAD Riddle 7. Stwarza to ogromne ograniczenie w porównaniu z ostatnich narzędzi konkurencji użytkownicy przychodzą do tego podaniu myszy nad obiektami lub szukasz interakcji przyciągania. Ta część zaskoczy i obsługa folii jak AutoCAD R13 lub Microstation J, aby dać pewne wyobrażenie.

Wejście jest więc wersja, podczas gdy została zaktualizowana w ciągu ostatnich lat, jego silnik graficzny jest Myślę, że to samo 10 lat temu, myślę, że najlepszą erę, kiedy Riddle rozwiniętą FastCAD 7. Stwarza to ogromne w porównaniu do ostatnich narzędzi konkurencji, że przyzwyczaili się do użytkowników, przekazując myszy nad obiektami lub sprawdzić przystawki są ograniczenia interakcji. Ta część zaskoczy i obsługa przezroczystości jest jak AutoCAD R13 lub Microstation J, tworząc pomysł.

Ta słabość sprawia, że ​​o wiele wcześniej, niż wcześniej wymienione jako zalety wyglądają pogorszyła krótko bez większego życie i wszelkie kryterium może lekceważyć ich potencjału. W systemie Windows 7 zawiera poważne trudności z niektórych kart graficznych, zwłaszcza w instalacji systemu Windows 7 na starszych komputerach, tak jak w systemie Windows Vista źródeł opartych na bitmapy. Wszystkie Silnik graficzny się nieaktualne.

Ten poprzedni słabość sprawia, że ​​wiele z tego, co wcześniej wymienione jako zalety zobaczyćdesmejorado, Niewiele prądu i każdy bez większego uznania może lekceważyć ich potencjału. Windows 7 zawiera poważne trudności z niektórych kart graficznych, zwłaszcza w systemie Windows 7 instalacji na starych komputerach, tak jak w systemie Windows Vista na podstawie czcionek bitmap. Wszystko jest przestarzały silnik graficzny.

Następnie mieć jakieś niejasności z trwającymi poleceń zarządzania, szczególnie w linii poleceń i prawo i niektórych procedur, które otworzą w niebieskiej konsoli, myślę, że jest to umiejętność, która wymaga czasu, aby to zrozumieć. Na poziomie użyteczności, warstwy zarządzania nie jest bardzo praktyczne w tych czasach, że mamy wiele warstw i zajmują kliknij być off, on lub zamrożenie nie tylko plik w użyciu, ale które są kwestionowane.

Wtedy masz jakieś niejasności z obsługą ciągłego dowodzenia, zwłaszcza między wiersza poleceń i przycisk prawego i niektórych procedur w niebieskim konsoli, myślę, że jest to umiejętność, która wymaga czasu, aby to zrozumieć. Również na poziomie użyteczności, zarządzanie warstwami nie jest bardzo praktyczne, w tych czasach mamy wiele warstw i radzić sobie za pomocą jednego kliknięcia jest zamykany, toczenia lub nie tylko zablokować plik w użyciu, ale które są w odniesieniu.

Jest oczywiste, że program ma problemy interoperacyjności, nie natywnie czytaj plików DGN, DXF, DWG, ale importuje go do FCW pliku, który przynosi niekorzystne wyeksportować go ponownie, zwłaszcza w jakości wyświetlanego rozmiaru, a więc ma opcja, że ​​wyczyny-i myślę, że jest równie śmiertelne, występuje w niektórych przypadkach współczynnik szerokości tekstu. Szukałem i znalazłem sposób załadować pliki rastrowe, osadzony bitmapę tylko, ani uchwyty systemów georeference.

Jest oczywiste, że program ma problemy interoperacyjności, nie dlatego czytaj natywnie DGN, DXF, DWG, ale to chodzi do pliku KMŚ, które przynosi wady wyeksportować go ponownie, zwłaszcza w jakości wizualizacji w rozmiaru, dlaczego Opcja, która wykorzystuje je – i myślę, że jest śmiertelne – jak to się dzieje w niektórych przypadkach ze współczynnikiem szerokości tekstu. Spojrzałem i nie znalazł sposób, aby załadować pliki rastrowe, po prostu osadzone bitmapy ani ani uchwyty systemów odwołującego.

Choć były one innowacyjne w zarządzaniu układów do druku, myślę, że niedociągnięcia w kontroli wielu arkuszach i pdf generacji wydaje dziwne.

Gdy byli innowatorami w obsłudze układy drukowania, myślę, że niedociągnięcia w kontroli wielu arkuszach i generowanie pdf wydaje się dziwne dla mnie.

To zrozumiałe, jest zaprojektowanie FastCAD 2D i 3D CAD, i robi to dobrze. Ale nic, nie komplementarne programy dla inżynierii, architektury, GIS i innych, z którymi do interakcji. To nie jest złe, że tak, i gdy mówią “to jest FastCAD” nie grzech, ale ma przewagę, bo nikt nie ma już prawie czysty CAD, ale używa go do edycji danych w danej dyscyplinie.

To zrozumiałe, FastCAD jest dla 2D i 3D CAD, projektowania, i robi to dobrze. Ale nic więcej, nie ma komplementarne programy inżynierii, architektury, GIS i innych, z którymi do interakcji. To nie jest złe, to tak jest i choć sam “así es FastCAD” nie ma grzechu, ale ma przewagę, bo teraz już prawie nikt nie ma czystego CAD, ale on używa, że ​​do edycji danych w danej dyscyplinie.

I wreszcie, nie zanosi się nowej wersji, nie ten. Jeśli firma myśli o FastCAD 8, ubezpieczenie jest rozwój nowych (teraz wydaje się, że pracował w Visual Basic i C + +). Chcesz przejść na nowszą silniku graficznym będzie działać na kompatybilność. NET i … nie wiem, czy Riddle myśli o nim.

I wreszcie, nie ma znaku nowej wersji, nie o tym. Jeśli firma ma na myśli robi 8 FastCAD, ubezpieczenie jest nowo (obecny wydaje się być pracował w C + + i Visual Basic). Chcesz iść do nowszej silnik graficzny będzie działać na with.NET kompatybilności i … nie jestem pewien, czy Riddle będzie myślał o tym.

Moraleja

 

Wreszcie, lekcja nie przestają się uczyć, jeśli nie czytać myśli Riddle, w blogu z kilku biletów zostały wydane kilka zeznań między wierszami. Czytanie nie można uniknąć aurę nostalgii, coś bezradny wobec niesprawiedliwości dobrego oprogramowania, które ginie w popularny i Mike również zrozumieć, że jest firma, a nie technologia jest innowacyjna technologia wrzucono poetę, który potrzebny teraz dzień w odpowiednim miejscu.

Wreszcie lekcja się nie kończy, aby dowiedzieć się, jeśli nie czytać myśli zagadkę bloga z kilku wpisów tracimy kilka nazw między wierszami. Czytanie nie możemy uniknąć aurę nostalgii, coś impotencji przez niesprawiedliwości dobrego oprogramowania, które ginie, zanim popularne, a także zrozumieć, że więcej Mike’a być biznesmen technologii jest innowacyjna technologia poeta, który pociągnął potrzebne są dziś w właściwe miejsce.

Wiemy też, kto jest za nowego oprogramowania, mniej lub bardziej zrozumieć co to, kto wie, czy zrekonstruowana wersja FastCAD z bardziej inclusive strategii sojuszów, które są teraz bardzo potrzebne, aby przetrwać więcej niż 10 lat.

Wiemy też, że jest za nowego oprogramowania, mniej lub bardziej zrozumieć, co, kto wie, czy wersja FastCAD, przebudowany strategię więcej inclusive partnerstwa, które są obecnie niezbędne, aby przetrwać więcej niż 10 lat.

Mój szacunek dla człowieka, który zestaw wytycznych, ile teraz, że programy CAD, materializacji pomysłów na założeniach, które nie istniały. Szanse są, jeśli Riddle był wyświetlany, co on sprzedaje, nalegał na bycie członkiem AutoDesk (choć był to jeden z 18 założycieli) zamiast sprzedawać swój produkt i trzymać się tego, co jest teraz imperium, które jest trudne cień.

Mój szacunek dla człowieka, że ​​wytyczne w formie, jak w dzisiejszych czasach zrobić CAD wiele programów, materializuje poglądy na założeniach, które nie istniały. Jest prawdopodobne, że jeśli Riddle miał wyobrazić, co się sprzedaje, nalegał na bycie partnerem firmy Autodesk (mimo że był jednym z 18 współpracujących założycielskich), a nie sprzedać swój produkt, a pobyt na zewnątrz to, co teraz jest Emporium, który jest trudny do cieniowania.

Amerykański przyjaciel, zwykły żart ciężki dla mnie pewnego popołudnia, mówiąc, że kolumbijski Riddle kawy wyróżniał się w chwili, gdy wszedł Walker założył Autodesk zakupu maszynki, a nie ciąć brodę …

Amerykański przyjaciel – zaledwie ciężkie żarty – powiedział mi popołudnie kawy kolumbijskiej, że zagadka została pominięta, ponieważ w tym czasie, że Walker oparte AutoDesk kupowałem maszynka do golenia, a nie tylko do cięcia haczyka …

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.