Home > FastCAD, AutoCAD bir gölge

FastCAD, AutoCAD bir gölge

Eğer FastCAD duymadım olsaydı … yapmanız gerekir.

Ben bu programı var bilmek ilk defa mümkündür, biliyorum, ama biz son paragrafta bile öğrenmek için bir şey var hangi bir araç göstermek Oreo kurabiye bana bu dondurma gece biraz almak istiyorum.

FastCAD neden önemlidir?

Peki, FastCAD yaratıcısı, AutoCAD başlatmak AutoDesk kurucuları tarafından satın bir satın prototip olduğunu programı INTERACT gelişmiş kim.

Ancak, benim Amerikan arkadaşı ağır ruh ötesinde, bu program doksanlı yılların başında bazı önemli yararları kazandı, Riddle da 1992 yılında, 1999 Mühendislik Yılın Mühendisi olarak Tasarım Haberleri tarafından aday Haberler-kayıt en etkili insanlar olarak Top125 içinde yer Son 125 yıl içinde inşaat sektöründe.

Sonra kurulan Evrim Bilgisayar 1985 yılında DOS için tabii ki FastCAD, ilk sürümünü yayımladı hangi.

 • Yapmış veya edilmeden önce simgeler ve iletişim kutularında, 1987 yılında, sürüm “sıkı” düğmeleri dahil var –Pencereler.
 • Ayrıca o zaman zaten vardı essambly arsa düzenleri yönetimi, bu AutoCAD olmak ne geldi bir önceki ile paperspace.
 • clip image0015 FastCAD, a shadow of AutoCADŞu anda en son FastCAD sürümü olan son değişiklikler 2007 yılında başladı ve 32-bit format üzerinde yer 7.56.

FastCAD en iyi şey. Başından itibaren, Riddle için benim saygı konusunda yenilik olarak kullanıcılar için ne sormak dayalı zaman. Bu hafta sonu biraz zaman test edilmiş ve her ne kadar özellikleri birçok kullanmayı öğrenme biz bazı şeyler yapmak biçimini değiştirerek dahil olduğunu fark olsa da, orada gizli bazı pratik açılardan şaşırtıcıdır 10 yıl önce başlatılan bir yazılımdır programları kullanılır. Ve bu program geçerli platformda, benim bazı rakip programlardan ona bir göz atmalısınız eğer bilen iyi bir izlenim, yapılan ne fark değer ne tüm verdi düşünüyorum rağmen.

 • En son sürümü (AutoCAD 2012 tarafından kullanılır 2010) dwg formatını okuyabilir. FastCAD biçimi fcw, ama R12 ile 2010 dwg formatlarını açabilir ve kaydedebilirsiniz.
 • Bu, MicroStation DGN V8 formatını okuyabilir ve yukarıdaki (biz neden anlamak, ama yaptım saygı duyulan bir araştırmacı Riddle nasıl kendi sınırları ve birçok ücretli program ve açık kaynak vardır.
 • Aynı modeli içinde MicroStation görünüm seçeneklerini ayarlamak için çok daha pratik kadar düğmeleri ile, dinamik bir görünüm (AutoCAD 2012 yenilik ve Bentley V8i) eklemek için seçeneği vardır. Fare kaydırma farklı veya izometrik eksen üzerinde dönen, normal veya dinamik zoom yapabilirsiniz basıldığında anahtar bağlıdır çünkü pencereler arasında yakınlaştırma çalışmasına hileler çok iyi, klavye kısayolları bu işleme farklı FastCAD araçları çok yaratıcı.
 • Dosyaları ile en iyi, interaktif çalışma. Ayrı kaydedilmiş manzarası dosyaları için kısayollar içeren ve xref işlevi gibi, bindirme referans dosyaları adında bir seçenek vardır, ancak sinek (xref salt okunur) ve hatta oluşturulabilir parçası olarak adlandırılan bir özellik ortaklıklar düzenlemek ve seçeneği ile bile nesneleri zaman farklı dosyalarda düzenlemeler, bu kısmen dışarıdan yüklenebilir. Harika.
 • Dosyaları ile en iyi interaktif çalışma. Bunun dışında kaydedilmiş manzarası dosyaları kısayollarını içerir ve referanslar bindirme dosyaları, benzer iş xref adı verilen bir seçenek vardır, ancak sinek (xref sadece okuma vardır) ve hatta bir özelliği ile bunları düzenlemek için seçeneği ile parçası olarak adlandırılan yapabilirsiniz ki nesneler ve de ayrı dosyalarda düzenlemelerin birlikleri oluşturmak, bu dışarıdan kısmen yüklenebilir. Etkileyici.
 • Tablo işlevselliği bir lüks, onlar dinamiktir. Bir excel dosyası (csv) veya txt veri ithal dahil olmak üzere, bir otomatik sayı sütun oluşturabilirsiniz. Bir kez dosya patlar gibi dinamik dwg kaybetmek dönüştürülür.

clip image0023 FastCAD, a shadow of AutoCAD

 • Otomatik olarak duvarları katılırken ortaklıklar oluşturur (mola, Döşeme ve diğer hokkabazlık kullanmak zorunda kalmadan) olabilir dinamik bir nesne, bir varyant ile satırlı benzer başka şeylerin yanı sıra, duvarları yaratan bir takım yolu, var, tasvir ve komut kaybetmeden duvarların değişen genişlikte bir duvar sonunda kapı ve uçları için delikler kesmek için sokulabilir. Pratik bir lüks açılır menüsünden, 3D diyerek meselesi geçmek, çok basit görünüyor.

clip image0034 FastCAD, a shadow of AutoCAD

 • Birkaç şey çok pratik seviye arayüz sol tarzı CorelDraw üzerindeki renk çubuğu olarak vardır, sadece biz çalışıyoruz hangi koşullar görmek için açılan kutu üzerinde, tıklatın: çizgi tipi, koordinatları, kalınlığı, katman, vb. Ben çok uygun bir kullanıcı arayüzü, çok iyi pek çok araç çubukları olmadan ortaya koydu blok kütüphaneleri (hücre) yönetmek için biter ve yeni paneller görünür bulabilirsiniz.
 • Çizgi tipi, kalınlığı, katman, koordinatları, vb: Bu CorelDraw tarzı için soldaki renk çubuğu gibi arayüzü düzeyinde birkaç çok pratik şeyler de vardır, sadece ne çalışma koşullarını görmek için combobox üzerinde, tıklayın Birçok araç çubukları olmadan, çok iyi dağıtılmış, beni çok pratik kullanıcı arayüzü gibi görünüyor ve aşırı blok kütüphaneleri (hücre) yönetmek için yeni paneller görünür.
 • Rekabet onları başlamak için yavaş olmuştur bazı basit şeyler var, bir metin arama (tek tıklama), kaydedilmiş görünüm için zoom zoom gibi, boyutlandırma çok pratik ve pek çok sorun çözer bir tolerans faktörü içerir.
 • Bu yarışma bir metin arama (tek tıklama), kaydedilmiş görünüm için zoom zoom olarak yürümeye almak yavaş olmuştur bazı basit şeyler vardır, boyutlandırma çok pratik ve pek çok sorun çözer hoşgörü faktörü içerir.
 • Tüm, ancak duman en kaplar ne dahil etmek için gidiyor. Ben 25 komutları AutoCAD ders öğretti zaman bana öyle geliyor ki, inşaat temel araçları tüm (bazı mantık değişikliği ile olsa da) ve komutlar ancak Kopyalama seçenekleri gerekli türevleri düzenleme 8 odaklanmıştır sürükle, dinamik aralık, döndürülmüş dahil ve simetri.
 • Her şeyi, ama hey onlar çoğu fırsatlar dahil etmek füme mu. O 25 komutları öğretti benim AutoCAD ders gibi görünüyor, inşaat temel araçları tüm (mantık bazı değişiklikler olsa da) ve 8 komutları ama örneğin gerekli varyantları odaklanmak düzenleme olan, Kopya çekme seçenekleri, dinamik ölçek içerir döndürülmüş ve simetri.
 • Komut dosyası, makro ve dijital tablet tutun. 3D kadar kolay görünüm ve render hatta 10 yıl önce çok kötü değil, ama ACIS nesnelerin dışında almak için zordur.
 • , Makro ve komut dosyası bir Tablet tablo tutun. 3D çok kolay görünüyor ve bu 10 yıl için geçerli olsa render kötü değil, ama ACIS nesnelerin dışında ithal yassı vardır.
 • Orada 300 $ bizim için EasyCAD adlı bir sürümüdür ve bu noktada bence Şerit kadar içeren bir IntelliCAD tipi BitCAD veya ProgeCAD tercih ve hatta GstarCAD olsa da FastCAD, yerine korsan bir ekonomik bir alternatif haline dönüşür 600 ABD Doları yürüyor .

clip image0041 FastCAD, a shadow of AutoCAD

FastCAD en sorun

Peki, giriş son yıllarda, kendi grafik motoru aynı 10 yıl önce hazırlandı olmasına rağmen güncelleştirilmiş bir sürümü, ben FastCAD Riddle 7 geliştirdiği en iyi oldu sanırım. Kullanıcıların nesneler üzerinde bu geçiş fare geldiniz ya da bir çırpıda etkileşim arıyoruz son rekabet araçları ile karşılaştırıldığında çok büyük bir kısıtlama oluşturur. Bu kısmı bazı fikir vermek için AutoCAD R13 veya MicroStation J gibi enstantane ve asetat taşınması.

Son yıllarda güncellendi ise giriş böylece versiyonu ise, kendi grafik motoru Ben 10 yıl aynı önce düşünüyorum, ben Riddle FastCAD 7 geliştirilen en iyi dönemi sanırım. Bu nesneler üzerinde fare geçen ya da bir çırpıda arama etkileşim kısıtlama olduğunu kullanıcılara alışmış son rekabet araçları ile karşılaştırıldığında çok büyük bir oluşturur. Bu kısmı enstantane ve şeffaflık işleme bir fikir oluşturan, AutoCAD R13 veya MicroStation J gibidir.

Bu zayıflık çok erken avantajları fazla güç olmadan kısa bir süre bozulmuş görünüyor ve herhangi bir kriter potansiyel hafife olabilir daha önce belirtildiği gibi daha yapar. Windows 7, Windows Vista tabanlı kaynakları bitmapler gibi, özellikle eski makinelerde Windows 7 kurulum, bazı ekran kartları ile ciddi zorluklar vardır. Tüm grafik motoru modası geçmiş gibi.

Bu önceki zayıflık avantajları gördüğünüz gibi daha önce bahsettiğimiz ne bu kadar yapardesmejoradoÇok takdir olmadan az mevcut ve herkes kendi potansiyelini hafife olabilir. Windows 7 sadece bitmap dayalı Windows Vista yazı tipleri gibi, özellikle eski makinelerde Windows 7 kurulumlarında, bazı grafik kartları ile ciddi zorluklar vardır. Her şey eski bir grafik motoru olmak.

Daha sonra mavi bir konsol açılacaktır devam eden yönetimi özellikle komutları, komut satırı ve sağ ve bazı rutin belirsizlik çeşit var, bunu anlamak için zaman alan bir beceridir olduğunu düşünüyorum. Kullanılabilirlik düzeyinde, yönetim katmanları birçok katmanları var ve bir tıklama ya da söz konusu olan kullanımda dosya değil sadece dondurma, kapalı işgal bu zamanlarda çok pratik değildir.

Sonra özellikle komut satırı ve sağ düğmesi ve mavi bir konsol bazı rutinleri arasında, bunu anlamak için zaman alan bir beceridir olduğunu düşünüyorum, sürekli komuta işleme ile belirsizlik çeşit var. Ayrıca kullanılabilirlik düzeyinde, katmanlar yönetiminde bu kez biz bir, kapatma açarak veya kullanımda dosyayı dondurma sadece olması tıklatın birçok katmanları ve anlaşma var, ama referans olan, çok pratik değil.

Bu program birlikte çalışabilirlik sorunları var olduğu açıktır, bu doğal olarak dosyaları DGN, dxf, dwg, ancak dezavantajları özellikle ekran boyutlandırma kalitesi, yeniden ihracat getiren bir dosya MAG, ithal okumak değil, bu yüzden vardır Ben eşit ölümcül olduğunu düşünüyorum patlatır-bu da bir seçenek, bazı durumlarda metin genişliği faktörü oluşur. Ben aradım ve raster dosyaları, gömülü bitmap sadece, ne de georeference sistemleri kolları yüklemek için bir yol buldu.

Bu program birlikte çalışabilirlik sorunları var olduğu açıktır, bu nedenle doğal olarak DGN, dxf, dwg dosyaları ama özellikle boyutlandırma görselleştirme kalitesi, yeniden ihracat dezavantajları getiren bir fcw dosyaya bu konuda bu, neden vardır okuyamaz onları sömüren bir seçenek – Ben ölümcül olduğunu düşünüyorum – gibi metin genişliği faktörü ile bazı durumlarda olur. Baktım ve raster dosyalar, gömülü bitmap, ne de ne de referans sistemleri kolları yüklemek için bir yol bulunamadı.

Onlar baskı düzenleri yönetiminde yenilikçi olmasına rağmen, ben birden çok yaprak kontrolünde kısa düşüyor ve pdf nesil tuhaf görünüyor düşünüyorum.

Yazdırma işlemi için düzenleri kullanımı konusunda yenilikçi iken, ben birden çok yaprak kontrolünde kısa düşer ve pdf nesil bana tuhaf görünüyor düşünüyorum.

Bu anlaşılabilir, FastCAD 2D ve 3D CAD tasarım olduğunu ve iyi yapar. Ama hiçbir şey, mühendislik, mimarlık, CBS veya etkileşim kiminle diğer için bir tamamlayıcı program. Bu o kadar kötü değil ve hiçbir günah “bu FastCAD olduğunu” söylerken, ama hiç kimse artık neredeyse saf CAD yok ama belli bir disiplin içinde verileri düzenlemek için kullandığı için yararlanır.

Bu anlaşılabilir bir durumdur, FastCAD 2D ve 3D CAD tasarım için, ve çok iyi yapar. Ama başka bir şey, mühendislik, mimarlık, CBS veya etkileşim kiminle diğer için bir tamamlayıcı program yoktur. Kötü olmadığını, bu nedenle ve tek başına iken hiçbir günah yoktur “así es FastCAD”, ama şimdi zaten hemen hemen hiç kimse saf CAD yapar ama belli bir disiplin içinde verileri düzenlemek için kullanır çünkü yararlanır.

Ve son olarak, yeni bir sürümünü belirtisi, bu bir var. Şirket FastCAD 8 düşünüyor ise, sigorta yeni bir gelişmedir (şimdi Visual Basic ve çalışmış gibi görünüyor C + +). Uyumluluğu üzerinde çalışacak yeni bir grafik motoru gitmek istiyorum. NET ve … Riddle bu konuda düşünüyor emin değil.

Ve son olarak, yeni bir sürümünü belirtisi yoktur; değil bu. Şirket 8 FastCAD yapıyor düşünüyor ise, sigorta yeni bir gelişme (mevcut c + + ve Visual Basic çalışmış gibi görünüyor) ‘dir. Uyumluluk with.NET üzerinde çalışmak ve … Ben Riddle bu konuda düşünme olacak emin değilim ki daha yeni bir grafik motoru gitmek istiyorum.

Moraleja

 

Son olarak, ders birkaç bilet ile bir blog, Riddle düşüncelerini okumak satır aralarında bazı itiraflarda serbest bırakıldı sürece öğrenme durmuyor. Okuma nostalji bir aura, popüler ve Mike da oldukça teknolojisi daha iş olan doğru yerde artık günlük gerekli şair atılan yenilikçi bir teknoloji olduğunu anlamak ile yok olur iyi yazılım adaletsizlikler hakkında çaresiz bir şey kaçınamaz.

Son olarak, ders biz Riddle düşüncelerini, biz satır aralarını bazı mezhepler gevşek birkaç girişleri ile bir blog okumak sürece öğrenmek bitmiyor. Biz popüler önce telef iyi yazılım adaletsizlikler tarafından, iktidarsızlık şey nostalji bir aura önlemek ve aynı zamanda teknolojinin bir işadamı olmak için daha fazla Mike anlayamıyorum Okuma bugün ihtiyaç vardır yenilikçi çekti şair teknolojidir doğru yerde.

Biz de yeni bir yazılım arkasında kim olduğunu biliyorum, az ya da çok kim bilir ne tür, anlamak şimdi kötü 10 yılı aşkın hayatta kalmak için gerekli olan ittifaklar daha kapsayıcı bir strateji ile FastCAD bir yeniden sürümü.

Biz de yeni bir yazılım arkasında olduğunu biliyoruz, az ya da çok kim bilir ne, anlamak bir strateji şimdi 10 yıldan fazla hayatta kalmak için gerekli olduğunu daha kapsayıcı ortaklıklar yeniden FastCAD bir sürümünü,.

Yoktu varsayımlara fikirler hayata, kaç artık CAD programları yapmak için kurallar belirlenen adam için saygı. Şansı Riddle o satan ne görüntülenir olsaydı, AutoDesk üyesi olmak ısrar (bu 18 ortak kurucularından biri olmasına rağmen) yerine ürün satan vardı ve şimdi zor gölge olan imparatorluk ne dışında kalmak.

Günümüzde var olmayan varsayımlar hakkında görüş hayata, CAD birçok program gibi form için kurallar ayarladığınız adam için saygı. Bu Riddle satan ne görüntülendi olsaydı, AutoDesk ortağı (bu 18 kurucu ortak biri olmasına rağmen) olmaktan ziyade ürün satmak ve zor şimdi Emporium ne dışında kalan ısrar etmişti olasıdır gölge.

Amerikalı bir arkadaşım, bu Kolombiya Kahve Riddle söyleyerek bir öğleden sonra benim için sadece bir şaka-ağır Walker yürüdü andan bir jilet satın Autodesk kurulan çünkü göze çarpıyordu ve sakal kesmek için değil …

Bir Amerikalı arkadaşım – sadece ağır şakalar – zamanda Walker tabanlı AutoDesk bir jilet tıraş alıyordum çünkü Riddle dışında kaldı bana Kolombiya kahve bir öğleden sonra söyledi ve sadece barb kesmek için …

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.