Home > Excel tablosu ile bir harita takın

Excel tablosu ile bir harita takın

Ben shp formatında bir harita bir Excel tablosu eklemek istiyorum. Tablo modifiye ediliyor, bu yüzden dbf biçimine dönüştürmek, ya da coğrafi veritabanı koymak istemiyorum. Bu tatil eğlence öldürmek ve, sinek tarafından, Acer Aspire One ArcGIS 9.3 bakmak için iyi bir egzersizdir.

Örneğin ben tarafından sağlanan verileri kullanacak xyzmap, Bir katman olarak görünümü yükleme Google Maps için ArcGIS bağlayabilirsiniz mükemmel bir araç gibi ücretsiz onları reklam yararlanarak.

Veri

  • 1. ülke kodu ve adı ile diğer bir: xyzmap iki sütun içeren bir dbf dosyası ile, şekil dosya biçiminde bir dünya haritası sunar.
  • 2. Ayrıca ülkeden istatistik ve ülke kodu ile bir sütun bir Excel dosyası içerir.

clip image001163 Attach a map with an Excel table

Rüya

Amaç biz haritadan dağıtım ve tema işlemleri yapabilirsiniz süre çalışmaya devam etmek için dışarıdan harita için Excel tablosu bağlantı sağlamaktır.

Üç adımda Çözelti

Ben Manifold CBS kullanacak ve daha sonra ArcGIS 9.3 ile çalışacağız

1. Harita yüklemek

Dosya> ithalat> çizim

2. Masa Çağrı

Dosya> bağlantı> tablo

3. Ön masalar

Şimdi bu için, harita ile ilgili tablo açılmak, ve:

Tablo> ilişkileri

Yeni ilişkiler seçtikten sonra, ilişkilendirmek istediğiniz alanları seçin

Tamam seçin

clip image002107 Attach a map with an Excel table

Daha sonra sistem size görünür olmasını istediğiniz sütunları seçmenizi sağlar. Ve şimdi en tablolar ilişkili, hazır ve dış tablodan olanlar gri renklidir. Excel’de değişiklik yapmak ve buna bağlı olarak güncelleme masada bir sağ tıklama butonu talep ve verileri yenile seçeneğini görmek istiyorum.

clip image00379 Attach a map with an Excel table

ArcGIS ile.

Bu daha karmaşık, ama şimdi Ekle Katıl seçeneğini kullanarak gerektiğini, bu ilk adımda bunu yapmaz. Konsol gönderir mesaj Excel tablosu bir kimlik nesne gerekiyor.

clip image00459 Attach a map with an Excel table

Xyzmap arkadaş dbf için xls hareket tavsiye, ama bu egzersiz niyeti yoktur. Birisi bize yardımcı olur, biz toplum için iyi bir şey yapacağız.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.