Home > Euroatlas: shp formatında eski haritalar

Euroatlas: shp formatında eski haritalar

Biz sadece biz zaten var koleksiyonuna eklenecek büyük bir harita ya da atlas aşağı getirmek için süpermarkette bir dergi satın haritalar ‘hayranları gibi bize olur. Ansiklopediler görüntülemek için ellerinden geleni yapmış etkileşimli haritalar Flash veya bir coğrafi bilgi sisteminin çalışmasını taklit, ancak vektör formatında sadece grafik tasarım programları için olanları gördüm gelişmeler.

Ne Euroatlas yaptı gerçekten harika (İspanyol Deyim: “está de Piquete”.) Bir süre kadar çok baskılı atlas iyi hazırlanmış yayınlamak adamıştır, şimdi ilginç bir kampanya ile geri vektör formatında getirmek haritalar tanıtıyoruz:

“Tarihsel CBS ile kendi tarihsel atlas olun”

haritalar “clip image001178 Euroatlas: old maps in shp format

En bir göz atalım (İspanyol Deyim: “echésmole el ojo”, kısa bir göz atın) Yatmadan önce açık kalır gözle:

CBS Haritalar. Bu konuda ise tarihsel atlaseski ve referans gezginler için, Euroatlas yeterli, ama ne beni çarptığı zaman CBS programları ile kullanmak için şekil formatında dosyaları vektör katmanları alabiliriz. Onlar CBS kullanıcıları değil gibi, sadece ArcGIS, Açık geç ve Harita, Windows belirtildiği gibi, ama belli ki bu arkaik formatı artık hemen her CAD ve GIS programı tanır. Onunla birlikte:

  • katmanları ‘açıklaması ile bir pdf
  • sld stilleri
  • katmanları ve çıkıntı içeren bir prj
  • clip image002121 Euroatlas: old maps in shp formatve geleneksel shp, dbf ve SHX.

CBS durumda sağlanan haritalar arasında tarihsel haritalar (şimdilik) vardır 20 yüzyıl her fiyatları 30 Euro’dan başlayan fiyatlarla bize önceki. Eğer yeni içerik yayınlamak istiyorsanız Tabii ki biz de telif amaçlar için lisans revize gerekir.

Corel (cdr) veya Illustrator (ai) biçimleri halinde, yarattıkları katmanları ile çoktan geldi. Burada bir dolu Avrupa 2009 haritasını ve Eski Roma

Web Dağıtım. Ilginç yönlerinden biri birden fazla harita satın motive etmek, çevrimiçi görülebilir olmasıdır. Durumunda görmek Eski Roma, Yedi orijinal tepeler (Septimontium), birinci yüzyılda Roma ve detay kolaylaştıran bir mozaik ile … etli! ve Corel çizin.

clip image00387 Euroatlas: old maps in shp format

Çok ilginç, eğitim amaçlı ve seyahat için çok yararlıdır. Bunu tavsiye ederiz.

Web: Euroatlas

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.