Home > eGeomate: Tahminler 2010: CBS Yazılım

eGeomate: Tahminler 2010: CBS Yazılım

TERCÜME NOT: Bazı terimlerin gerçek anlamını açıklığa kavuşturmak için yazının sonunda yorumları okuyun.

Bir de sıcaklık de birkaç gün, kahve sopa (İspanyol Deyim: “café de Palo” tamamen herhangi bir elektrik eser olmadan evde hazırlanan kahve bir türAnnem-in-law tarafından yapılan), Internet alanında 2010 belirgin eğilimleri bazı halüsinasyonlar yaptı. Kadar bu zaten büyük markalar tarafından orta vadede söylenir, çünkü, ancak bu zaman kahve fincanı ve yıl sonu önsözünde israf değil, burada; coğrafi çevre için, durum (eğer sıkıcı) daha statik gidiyor.

Ticari yazılım (değil ücretsiz): Küçük haber. ESRI, Bentley ve Autodesk arasındaki konumlandırma değişir (en azından İspanyol ortamda) ve yenilik açısından, xml ve OGC standartları ile etkileşim yenilik artık şaşırtıcı olduğu neredeyse beş yıl önce orada değil gibi görünüyor.

clip image001149 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwareAyrıca kadar uzun süre gitmek sorunları CBS ve CAD görselleştirme vektör düzenleme yetenekleri geliştirmek, vardır iddia ediliyor.

Böylece, Autodesk’in durumda, kadar gördüğümüz gibi insanlar zaten bağlamsal şerit alışmak hangi ile AutoCAD 2011, olan (Şerit) Ve o zaman geldi ne kadar değerli üzerinde oyalanmak başlar. Bu Civil 3D bize sürprizler verebilir mümkündür, ama çok, yazılım olgunluk ve birçok revü olan kullanıcılar yanıltmıyorsa için denge devam edecektir. Biz de biliyoruz, Autodesk tek yıllarda aşırı gelişmeler yapmaz (serbest değil, takvim2011 yılında AutoCAD 2011 ne zaman açıklanacak kadar yeni bir. Dwg formatında göreceksiniz çünkü), sadece makyaj, bu bize güven veriyor.

clip image00297 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwareIçinde Bentley’in durumda daha çılgınca şeyler göreceksiniz, ancak sadece bir uçta duman (Bu durumda İspanyol Deyim “Fumada” aşırı fikirler anlamına gelir) Seviyesi. I-modeli, şu an için, sadece bir öneri düzeyde proje Bilge ve Publisher etkileyecek, benim görüşüme göre, Bentley katma değeri, seçin kurtarmak ve XFM yaymak istiyor, çünkü. Orta vadeli planlarını 2010 yılında görülen olmayacaktır. Belki de bu yıl için erken göreceğiz Bentley Kadastro ilham katılan uygulamaları yüce olan katılımı olmalıdır sigara clip image0034 eGeomate: Predictions 2010: GIS Software(İspanyol deyim: “fumadas”, çok yaratıcı fikirler), Bu konuda ben ifşa etmemeyi tercih üç ışık önsezi var.

ESRI ilgili olarak, ben, bir 9.4 sürümü biz beklediğiniz en ufak bir fikrim yok? Sanmam. Bu pozisyon düzeyi (satış ve korsanlık) ile araçları için de, daha olgun hissediyorum zor açık mahallede arkadaş olarak götürünyürütme duvar (İspanyol Deyim: “Paredon” insanlar öldürüldü kalın bir duvar) Macondo (*) arasında.

clip image00455 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwareGelince Manifold CBS, Bu en saldırgan olurdu, muhtemelen Haziran’dan önce biz Manifold 9 görürsünüz. Biz ana dilerse okudum biraz Dimitry tarafından terk, ben CUDA ile ısrarı algılanan ve bir de hız diyoruz 64 bit, insanları zorlayarak devam ediyor. Yazık, çünkü uzun zaman önce onlar markalarla anlaşmalar proaktif bir şekilde girmeniz gerektiğini, en azından kendi ironi haklı bir kötü düzeyde düşmüş dwg ve dgn formatları ile gerçek ve kötü tat arasında hali.

Bir şey Manifold beklenen eğer bu arkadaşlar gerçekten olacak bu duman Yeşil (İspanyolca Deyim: Bu durumda “fumar de la verde” yaratıcı dönüşmesi birçok fikir üretmek anlamına gelir) onlar ile ilgili yavaş yavaş konumunu iyileştirmek oyuncak, üzerinde çok daha çılgın işlevsellik koyarsanız, biz sürpriz olmayacak büyük. Ama, biz veritabanı düzeyinde ve birlikte çalışabilirlik daha fazla delilik göreceksiniz düşünüyorum clip image00536 eGeomate: Predictions 2010: GIS Softwareve az inşaat seviyesi ve vektör düzenleme.

Açık kaynak: Sürdürülebilirlik için bir arama. Kimse bu ticari bir değil dedi kelimeler ücretsiz ve ücretsiz değil (Ya da Özgür olmayan) Bölümleri ayırmak için uygundur.

Mere takdirlerini, ama bence, onun kararlı sürümü 1.9 ile gvSIG küçük hatalar çözme ve ittifaklar oluşturmak olacaktır kazanç sürdürülebilirlik ve konumlandırma. Biz sosyologlar için mikrofon verirsen Bu terim karmaşık görünüyor, ben tarım uzmanları tarif nasıl en sevdiğim:

“Elverişli bir ortam ve sürdürülebilir dikkate alınması gereken bir miktarda olması gerekir çünkü bazı ağaçlar, bir orman değildir”.

Içinde gvSIG en durumda, onlar Avrupa, İspanya ve Latin Amerika’nın içine doğru başlayan bu ittifaklar takip edecek. Temel nedeni: Windows 7 gibi deli sürümleri süreklilik verecek eğer GenellikBay Bill Gates, ya da Linux depoları ölçülü bin tatlar çok daha fazla ilgi değildir. Ve bunun için, onlar melez bağlamda sürdürülebilirliği ağları oluşturmak gerekir: gvSIG 2.0 şeyleri görmek için hazır olabilir akademi, özel sektör, kamu sektörü,.

clip image00625 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwareDavası saçma rulo (İspanyol Deyim: “papelón”, utanıyorum birini yapmak yanlış eylemler serisi), OSGeo gibi girişimler tarafından oynanan İNCİR veAçık CBS Konsorsiyumu, Onlar büyük İspanyol toplumdan temsil ve özgür ve özgür olmayan arasında bir denge ile, çiftlikte yere hareket devam edecektir bekleniyor.

Diğerleri, özgür olmayan olanlar, Biz kararlı platformlar güncellemek için, Taşınabilir CBS yeni bir sürümü olacak muhtemel bulunuyor ve daha tornavida bir çift bütünleştirir. Bence, biz Quantum GIS, Çim ve uDig gibi olgunluk aldı diğerleri ile biraz yeni görürsünüz; bu yeniliklerin inşa etmek için daha inşa sürdürülebilirlik için daha fazla baskı var.

clip image00716 eGeomate: Predictions 2010: GIS Software

Ben ilginç bir haber reddetmek yok, ne olur ki (ücretsiz değil) küçük girişimler, gürültü İspanyol ortamda çok az etkisi yapmak için kendi yeteneği gibi. En azından, gvSIG olarak, bu her küçük sorun onlar yaymak için büyük bir haber almak (İspanyolca Deyim: “con cada clavito Bu durumda saca la jolota bir volar “, gvSIG onlar yararlı olacaktır algıladıkları her şeyi yararlanır anlamına gelir), Bu çalıştı daha sistematik olma büyüklüğüne bağlı olarak sorun (İspanyol Deyim: “clavo”) Ve bu yapılar sürdürülebilirlik.

Benim için olsaydı, ben özgür olmayan yazılım için bazı tercihleri ​​kaybedersiniz, ne olur gvSIG 90.000 araziler Java ortamı ve yavaşlık acı ve farklı politikalar engel Windows kullanıcıları (% 95) düşünmek olmasıdır Linux geçiş hemen (İspanyol deyim: “de romplón” doğrudan ve olması gerektiği kadar hızlı).

Ayrıca çok açık kaynak ne şimdi Oracle ikinci ve üçüncü ayak (daha üçüncü) arasında mükemmel bir duman olduğunu MySQL ile olur yaklaşık olacaktır. Birçok PostgreSQL ve PostGIS gelen deli haber kaynağı bekliyoruz, çünkü kısmen iyi.

clip image00811 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwareDiğer otlar: değişkenliğine.Google Earth, benim görüşüme göre, üç yıl içinde lanet kml ve OGC hizmetleri üzerinde bina ve analiz birçok kapasiteleri olabilir. Bu muhtemel olduğunu ve tesis danışmadan bu tesis(İspanyolca deyim: “enchutarlo a la braca “) Konsorsiyum için standart bir üçüncü taraf geliştiriciler ürünler gibi, bu Google hak ettiği değeri vererek ısrar yapar (onlara), Bir platformu gorilopólica (*) navigasyon. (Bu son 15 ve 16 o bayan kahve etkisi ile eklenen UTM bölgeleri bağlamında anlamak gerektiğini düşünüyorum)

Ben başka bir şey bu buralarda ürünlerin mahalle, söylenebilir düşünüyorum. CadCorp, MapInfo veSuperGIS diğer mahalle ve bu yerel çiftlik kısa görüşlülük olarak yazılan tutar.

TERCÜME NOTLAR:

Macondo: Bu Gabriel García Marquez’in romanı “sadece bir yüz yıl” gerçekleşir hayali bir yerdir.

Gorilopólica: “Goril” ve “monopolic” bir füzyon ile yeni bir sözcük yaratmada bir yazar belgesi. Onun mecazi anlamı kullanıcı o gibi olabilir tüm görevleri oynayabilir gibi çok güçlü bir platform atıfta. (Bu durumda Google Earth işlevleri anılacaktır)

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.