eGeomate: Predictions 2010: Oprogramowanie GIS

UWAGA TŁUMACZENIE: Proszę przeczytać komentarze na końcu postu, aby wyjaśnić prawdziwe znaczenie niektórych pojęć.

Kilka dni, w cieple trzymać kawę (Hiszpański Idiom: “café de palo” rodzaj kawy w całości przygotowane w domu bez energii artefaktu) Przez Moja mama, teściowa, zrobiliśmy jakieś halucynacje po wyznaczonych trendów na rok 2010 w obszarze Internetu. Dla środowiska GIS, sytuacja jest bardziej statyczne (jeśli nie jest nudne), bo wiele jest to już powiedział w średnim terminie przez znanych marek, ale nie trwoni filiżankę tego czasu i preambule do końca roku, tutaj to idzie.

Komercyjne oprogramowanie (nie za darmo): Trochę nowości. Pozycjonowanie między ESRI, Bentley i Autodesk wydaje się nie różnią (przynajmniej w hiszpańskojęzycznych środowiska) oraz w zakresie innowacji, jest prawie pięć lat temu, że nowość interakcji z xml i OGC standardami nie jest już zaskoczeniem.

clip image001149 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwarePonadto jak twierdzi, poprawę możliwości edycji w wektor wizualizacji GIS i CAD są kwestie, które go na długo.

Tak więc, w Autodesk przypadek, tak daleko, jak widzimy, jest AutoCAD 2011, z którymi ludzie już się przyzwyczaić do kontekstowej wstążki (Wstążka) I zaczyna marudzić nad tym, jak cenne przyszedł w tym czasie. Jest możliwe, że Civil 3D może dać nam niespodzianek, ale nie za dużo, dojrzałość oprogramowanie i bilans za nie wprowadzanie w błąd użytkowników z wielu szaleństw będą kontynuowane. Wiemy również, że firma nie ma ekstremalne zmiany w latach nieparzystych (wydania, a nie z kalendarza), Tylko makijaż, to uspokaja nas, bo ujrzymy nowy format. Dwg, aż w 2011 roku, kiedy to będzie ogłoszone AutoCAD 2011.

clip image00297 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwareBentley Sprawa ujrzymy więcej szalonych rzeczy, ale tylko w ekstremalnych dym (Hiszpański Idiom “fumada” w tym przypadku oznacza, ekstremalne pomysły) Poziom. I model, w tej chwili, tylko wpływają projekt Wise i wydawca na poziomie wniosku, bo, moim zdaniem, Bentley stara się odzyskać jego wybór wartości dodanej i rozpowszechniania XFM. Ich plany na średnim okresie nie będą widoczne w 2010 roku. Być może w tym roku zobaczymy na początku Bentley Katastru implementacje uczestniczące w Be Inspired których zaangażowanie powinno być wzniosłe pali clip image0034 eGeomate: Predictions 2010: GIS Software(Hiszpański idiom: “fumadas”, bardzo kreatywne pomysły), W tej sprawie mam trzy lekkie przeczucie, że wolę nie ujawniać.

Odnośnie ESRI, nie mam najmniejszego pojęcia o tym, co możemy się spodziewać, a 9,4 wersję? Wątpię. Do narzędzi z tego poziomu pozycji (sprzedaży i piractwa) trudno czuć, że może dojrzeć więcej, chociaż otwarteprzyjaciele sąsiedztwa wziąć go w wykonanie ścian (Hiszpański Idiom: “Paredon” grube ściany, gdzie ludzie są mordowani) Z Macondo (*).

clip image00455 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwareJeśli chodzi o GIS Manifold, Byłoby to najbardziej agresywny, prawdopodobnie do czerwca zobaczymy zblocza 9. Bit czytaliśmy w testamentów mistrzowskich zostawić Dimitry, dostrzegłem nacisk z CUDA i nadal zmusza ludzi do 64 bitów, co jest to, co nazywają prędkość. A szkoda, bo już dawno powinny były wprowadzić w sposób proaktywny w umowach z marek, przynajmniej w formatach DWG i DGN, które stały się w złym poziomie uzasadniał w swoim ironią, że wahania między smakiem prawdziwej i złe.

Jeśli coś ma z Kolektor jest to, że ci przyjaciele naprawdę dym z Zielony (Hiszpański Idiom: “fumar de la verde” w tym przypadku oznacza, że ​​generują one wiele pomysłów, które zamieniają się w twórczy), nie będzie zaskoczony, jeśli włożyli dużo bardziej szalony funkcjonalność na zabawki, które stopniowo poprawić swoją pozycję w zakresie świetnie. Ale myślę, że zobaczymy więcej szaleństwo na poziomie bazy danych i interoperacyjności, clip image00536 eGeomate: Predictions 2010: GIS Softwarei trochę w poziomie budowy i edycji wektorowej.

Open source: szukaj trwałości. Nikt nie powiedział, to nie jest jeden komercyjnych; słowa wolny i nie za darmo (Lub niewolny) Są odpowiednie do oddzielania segmentów.

Mere aprecjacji, ale moim zdaniem, gvSIG ze stabilnej wersji 1.9 będzie rozwiązywanie drobnych błędów i tworzenie sojuszy trwałość zysk i pozycjonowania. Ten termin wydaje się skomplikowana, jeśli dajemy mikrofon do socjologów, lubię najbardziej, jak agronomów opisać:

“Niektóre drzewa nie jest las, bo nie musi być korzystne środowisko i kwota za zrównoważone”.

gvSIG-tych Sprawa, pójdą te sojusze rozpoczęte w kierunku Europy, wnętrze z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Podstawową przyczyną: kto da ciągłość szalonych wersjach jak Windows 7, jeśli Ogólność nie interesuje się znacznie dalej w pana Billa Gatesa, czy tysiąca smaków ograniczonymi w Linux repozytoriach. I za to, że muszą tworzyć sieci trwałości hybrydowego kontekście: Academy, sektor prywatny, sektor publiczny, który może być gotowy do zobaczenia rzeczy gvSIG 2,0.

clip image00625 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwarePrzypadek absurd rolka (Hiszpański Idiom: “papelón”, seria błędnych działań, które sprawiają, ktoś się wstydzić) Odgrywa inicjatyw jak OSGeo,Figura i Konsorcjum GIS open, Oczekuje się, będą one nadal ruchomej podłogi w gospodarstwie, z większą reprezentatywność od społeczności latynoskiej i równowagi między wolnym i firmowego.

Pozostali, firmowego jedynek, To jest prawdopodobne, będziemy mieli nową wersję Portable GIS, aby zaktualizować stabilnych platform i integruje parę bardziej śrubokręty. W mojej opinii, zobaczymy nieco nowa z innym, że ma zdobyć dojrzałość jak Quantum GIS, trawy i Udig; mają one większy nacisk na wybudowanym trwałości niż budować innowacji.

clip image00716 eGeomate: Predictions 2010: GIS Software

Ja nie odrzucam ciekawe informacje, co się dzieje, jest to, że jako (nie za darmo) małe inicjatywy, ich zdolność do podejmowania hałasu mają niewielki wpływ na Hiszpanie środowiska. Przynajmniej nie tak gvSIG, że z każdego małego problemu zabierają dużą pozycję wiadomości w celu rozłożenia(Hiszpański Idiom: “con cada clavito saca la jolota volar “, w tym przypadku oznacza, że ​​gvSIG wykorzystuje wszystko, co postrzegamy będzie przydatna), Że pracował więcej systematyczności w zależności rozmiaru problem (Hiszpański Idiom: “clavo”) Oraz, że trwałość kompilacje.

Gdyby to było dla mnie, chciałbym stracić pewne preferencje dla nie-wolnego oprogramowania, co się dzieje, jest to, że gvSIG musi myśleć w systemie Windows (95%), że z 90.000 działek cierpią na powolność środowisko Java i że różne polityki zapobiegania ich przejście na Linuksanatychmiast (Hiszpański idiom: “de romplón” bezpośrednio i tak szybko, jak to może być).

Ponadto wiele z otwartego źródła będzie wokół tego, co dzieje się z MySQL przez Oracle ma doskonałe dymu pomiędzy drugą i trzecią więcej palców (trzeciej). To częściowo dobry, ponieważ wiele spodziewać szalonych punktów informacyjnych z PostgreSQL i PostGIS.

clip image00811 eGeomate: Predictions 2010: GIS SoftwareInne zioła: nieprzewidywalności.Google Earth, w mojej opinii, w około trzech lat może mieć wiele możliwości budowania i analizy na pieprzonej KML i usług OGC. Jest prawdopodobne, że placówka ustanowienie go bez konsultacji (Hiszpański idiom: “enchutarlo la Braca “) jako średnia z Konsorcjum wytwarzania produktów dla osób trzecich deweloperów, uczyniłoby to Google nalegać na ich wartości, na jaką zasługuje (im), Platforma gorilopólica (*) nawigacji. (Ta ostatnia, że ​​należy rozumieć w kontekście UTM strefach 15 i 16 dodaje się do efektu kawy od tej pani)

Myślę, że nic więcej nie można powiedzieć, jest to okolica produktów tutaj. CadCorp, MapInfo iSuperGIS są z innego miasta, a to podtrzymuje stanowisko w krótkowzroczność lokalnym gospodarstwie.

UWAGI TŁUMACZENIE:

Macondo: Czy wyimaginowane miejsce, gdzie odbywa się powieści Gabriela Garcii Marqueza “Sto lat wyłącznie”.

Gorilopólica: Autor jazdy w tworzeniu nowego słowa o fuzji “goryla” i “monopolic”. Jego graficzny znaczenie nawiązuje do takiej bardzo silną platformę, w którym użytkownik może odtwarzać wszystkie zadania mógłby zainteresować. (W tym przypadku, o którym mowa Google funkcjonalności Ziemi)

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.