egeomate, porady na temat żółtej gorączce

Zanim ktoś odjechać Tytułowa postu, chcę wyjaśnić, że ta NIE JEST POST sponsorowany, He he.

Dążenie do uniknięcia poważnego problemu, co dzieje się w danej Gijon przyjaciela, który podróżował do Ekwadoru w zeszłym tygodniu, a teraz musiał się kwarantannie przez kilka dni.

clip image00226 egeomate, tips about yellow fever1. Co to jest Żółta gorączka.

Jest to wirusowa gorączka krwotoczna (VHF), która produkuje tablice różnym nasileniu, począwszy od prostego zakażenia kilku objawów, aż szok uszkodzenie wątroby, nerek i bardzo zabójcze.

Oznacza to, że może spowodować śmierć. 20% do 50% pacjentów z chorobami nerek, wątroby umiera 7 lub 10 dni po początkowej infekcji.

Łącznie żółtej febrze jest bardziej zabójczy niż wirus Ebola, dlatego że jest on międzynarodowym zgłoszeniu choroby. Tryb transmisji jest przez ukąszenie komara Aedes (Zancudo), takich jak denga. I choć ta choroba przypomina nam lata a Kanał Panamski został zbudowany lub zwiad do Afryki, to właśnie został poważnie ze względu na globalne ocieplenie, zakażenia stwierdzono w obszarach, w których nie było, że to nie będzie prawdopodobnie wpływ na ich warunkach klimatycznych.

2. Kim są zagrożone

Map Jestem pokazano poniżej jest o moich ostatnich odwiedzających roku, obszary zaznaczone na czerwono, gdzie istnieje ryzyko. Obszary wysokiego ryzyka są Ameryka Południowa, Karaiby, Afryka i niektóre wyspy Pacyfiku, gdzie nie było przypadków, ale są podatne ze względu na warunki tropikalne.

clip image003167 egeomate, tips about yellow fever

3. Jak zapobiegać

Jako wejście, Szczepionka przeciw żółtej gorączce jest bezpłatna w większości krajów, ze względu na żyjących w Ameryce Południowej, Antyle powinno być moralnym obowiązkiem. Można to zrobić w każdej publicznej berło zdrowia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która ma się z tym, aby zapobiec wirusy przenoszone na innych obszarach o podobnych warunkach tropikalnych, jak Ameryka Środkowa i południowym Meksyku.

Jednak szczepionka ma na celu zapobieżenie, że “odłóż GPS”, więc gdy jesteś w podróży do jednego z tych krajów, szczepionka jest wymagane co najmniej 10 dni przed wejściem, ponieważ jest to czas potrzebny wpływu, a następnie, istnieją 3 . -6 dni, że inkubacja odbywa Dają kartę podobną do paszportu, który jest ważny przez 10 lat, nazywa się to międzynarodowa karta szczepień lub żółtą kartkę (nie dla piłki nożnej, ale gorączka).

4. Niemile widziane

To nie jest wygodne, aby zignorować ostrzeżenie, ponieważ będą one pozwolić ci odejść od swojego kraju, ale gdy chcesz powrócić, w zależności od przypadku na lotnisku w Kolumbii, system nie pozwoli przejść.

Oznacza to, że będą one policzyć dni zostałeś umieszczania szczepionki dodany do dłużej trwa do wylęgu, wtedy będzie badane i jeśli nie ma objawów, jesteś opuszczony. To może być do 16 dni, nie jesteś umieszczony w klatce z kurcząt w kwarantannie, ale musisz zapłacić hotel i jedzenie z pieniędzy nie trzeba.

Morał: Lepiej się poruszeni … nic nie jest stracone.

Musimy pamiętać, że nie zawsze mogą być stosowane, na przykład w przypadku, jesteś dziewczyną w ciąży. Zdarzają się także, że szczepionka jest zubożony w szpitalach publicznych i trzeba stosować tak w prywatnej klinice za rozsądną cenę 150 dolarów.

Tak, to zaszczepić, tak, że Wenezuela Bezpłatny GIS ostatecznie zdecydować, kiedy i gdzie promienie będą Jest to wydarzenie i zapraszamy wszystkich kosztów poniesionych …

clip_image004

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.