Home > Dlaczego musimy podziękować neogeographers takich jak Google

Dlaczego musimy podziękować neogeographers takich jak Google

Jest to nazwa, Eric Van Rees wywiadu przeprowadzonego z mężczyzn prowadzących trzech wybitnych firm w Geoinformatyki technologii:

 • Jack Dangermond, ESRI Prezydent
 • Richard Zambuni, Dyrektor, Bentley Geospatial Linia
 • Ton de Vries, dyrektor generalny Bentley Linia Katastru i zagospodarowania terenu
 • Halsey Wise, Intergraph Prezes i CEO

clip image00147 Why we have to thank neogeographers like Google

clip image00229 Why we have to thank neogeographers like GoogleDokument jest ciekawy, i pojawia się w momencie, gdy ewolucja technologii stacjonarnego (biuro GIS) Ewoluowały znacznie się do sieci (web GIS) oraz jego integracja z CAD rozwinęła wiele. Wszystko to niezależnie od wzrostu i umocnienia walut i integracja standardów internetowych.

Wywiad został oparty na serii pytań, w których każdy z uczestników przedstawia wizję swojej działalności przeciwko tendencji rynkowych. To są pytania, nie dosłownie przetłumaczone:

 1. Jaka będzie rola specjalistów GIS w przyszłości? Czy są bardziej wyspecjalizowane w dziedzinie informatyki lub będą nadal uważać ich za ekspertów GIS? Albo być może potrzebujemy specjalistów z wielu dziedzin techniki, ekonomii, nauk społecznych i prawa stosowanego do geo?
 2. Czy uważasz, że narzędzia oparte na pulpit GIS będzie lub zostaną zastąpione na serwerze?
 3. Czy Twoja firma ma obowiązek wobec globalnego kryzysu? Czy to m.in. możliwości stosowania GIS? W jaki sposób?
 4. Przemysł GIS w Europie opiera się na INSPIRE clip image00320 Why we have to thank neogeographers like GoogleGMEIS, SIX i GALILEO w tym czasie. W Stanach Zjednoczonych nie są zainteresowani w nich, mam wrażenie, że tutaj przemysł ten jest oparty na tym, co Google, Microsoft i Yahoo zrobić i jak zintegrować z nimi. Co pan o tym sądzi?
 5. Integracja z CAD z GIS jest umiejętnością, która każdego dnia staje się coraz ważniejsza. Jaki jest obecny rozwiązanie, które firma musi teraz zapewnić, że GIS-CAD integracji? Co sądzisz przyszłość będzie: będziemy nadal widzieć te dwie specjalności lub myślisz, to będzie moment, że obie mają całkowitą integrację?

Jeśli chcesz go zobaczyć, należy mieć do konsultacji Czerwcowy numer z Geoinformatyki dzienniku, który oprócz przynosi innych interesujących artykułów:

 • Dane Sonar na dnie morza
 • Mapa użytkowania ziemi w Australii
 • Mapowanie świat wolnego oprogramowania GIS. To jest kontynuacja linii przywiezione z trzech poprzednich wersji otwartych narzędzi GIS źródłowych. Artykuł jest interesujący, oparty na książce Gary E. Sherman, z tą nazwą, patrz wykres i położenie, które daje gvSIG poziomu użytkownika specjalistycznej wiedzy.
 • AutoDesk, ratując miasto od przeludnienia
 • Cicade & DIMAC Systems.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.