Dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

Uniwersalne kryterium katastru jest wysoce wątpliwe, powodem nie jest jego użyteczność, ale również trwałość danych. Jeśli zrobiliśmy ekstremalne ćwiczenia (jak również Capon kurek (*) :)), To może być, że “wszystkie” dane są przydatne prędzej czy później, ale dla celów praktycznych, wiele z tych danych są wagi do zrównoważonego rozwoju w perspektywie średnioterminowej oddalił jego schwytania lub aktualizacji. Gdy ktoś chce zrobić “uniwersalna” katastru powinna zadawać pytania, takie jak:

Kto będzie te dane?

Jaki poziom dokładności ma?

Kto będzie aktualizować dane?

Jak często będzie aktualizowana?

Jest to możliwe do określenia, że ​​nie wszystkie informacje katastralne Karta jest “konieczne” natychmiast, ale niektóre dane o ogólnym zastosowaniu w stosunku do “innych” (nie katastru) mogą być kontrolowane, ale nigdy nie aktualizowane. Istnieją również kataster dane, które nie mogą być aktualizowane, nie dlatego, że nie może, ale dlatego, że się do utrzymania lub istnieje inna instytucja, w lepszych warunkach (lub udziałów), chociaż dane te są konieczne, od czasu jego aktualizacja nie zależy od ewidencji gruntów , należy uznać, drugorzędowe lub do specyficznego zastosowania. W zakresie minimalizacji “nie potrzebne” dane i wykonać jedną z zasad inicjatywy INSPIRE jest odzyskane, który stanowi, że informacje muszą być zrobione tylko raz w polu, przetwarzanie danych będzie bardziej zrównoważony.

Ciekawy sposób oddzielić dane są w zależności od ich relacji z instytucjami zaangażowanymi, np. Miejskiego Zakładu Narodowego katastralny, Katastru, Land Registry, Biuro Planowania, itp. Wiele z tych zmian, zgodnie z prawem każdego kraju, ale ważne jest, aby pamiętać, że katastru rekordy “fakty” i wszystko, co nie jest “zrobione” bardzo dobrze może być odpowiedzialny inny przykład, również oddzielne dane, które są zarejestrowane w polu, i które będą stosowane w dalszym procesie.

Lemmen oddziela informacje od trzech liczb głównych katastru: Obiekt, Temat i prawo. Dla celów edukacyjnych nazwaliśmy Odszkodowania i transakcje w powiązanych danych (zazwyczaj składa się z danymi z analizy po przechwytywania) na co również ćwiczenia łatwe do zapamiętania:

Law (relacja między podmiotem a przedmiotem)

Damages (Stosunki między obiektem i prawa)

Transactions (Stosunki między obiektem i prawa)

Object (nieruchomości)

Subject (osoby, fizyczne lub prawne)

clip image00167 The data in the cadastre

Obiekt, To jest reprezentacja rzeczywistości zapisane w mapach i poziomu dokumentów. Tutaj pojawiają się wtedy:

  • clip image00242 The data in the cadastreDziałki, która może być sub-plot, stwardnienie działki, zarejestrowany i serwis teren działki (wspólny w kondominium), ale dla zasady ma danych dotyczących geometrii. Dokładność jest kwestia istotna dla katastru i długoterminowej wizji.
  • Budynku, która może obejmować budowę, instalacje stacjonarne, ulepszenia, a nawet towary nie georeferencyjnych. W przypadku obszarów wiejskich, będzie również stałe ulepszenia jak uprawy.
  • Również na tym poziomie, towary mogą być w pozycji georeferencyjnym dokumentu (takie jak oświadczenie), jako punkt (w czasie katastru lub text-paczka), jak spaghetti (jak mapy CAD bez integracji geobazie).

Przedmiot, To jest reprezentacja osób, a może być naturalny, a nie osób fizycznych (takich jak prawnych) i mogą mieć grupy.

Prawo, Jest to relacja między ludźmi (osób) i towarów (obiektów). Tutaj może być zawarte nie tylko prawnie prawdziwe zarejestrowanych praw, ale również fakt, ale odzwierciedlają powiązania z posiadania, własności lub w obcych środkach trwałych.

Odszkodowanie są działania, które wpływają albo przydawkowe lub restrykcyjne formy prawa do używania, domeny, pokój, prawa użytkowania, lub przekazania obiektu. Przypomina to prawo, ale to jest to, że rozszerzenie systemy rejestracji końcu daje wiele imion (taki marginalny note), ponieważ nie jest jej konkurencja, lub naclip image00329 The data in the cadastrenajmniej nie jego dokładność. Może to być odniesienia, ale na ogół są oparte na przestrzennym przypadek, że wpływa na paczkę, czy przez publiczne lub prywatne, takie jak:

  • Linii wysokiego napięcia, która ogranicza użycie lub mieszkanie, ale nie domeny
  • Pociągu metra, który przechodzi w dół wiele budynków, stosuje się również do katastru 3D, gdy nieruchomość znajduje się na drodze publicznej.
  • System sterowania redukcji studni, która ogranicza podziemną wykorzystanie do celów poboru wody.
  • Obszar objęty powodzią, obszar chroniony, związany krok itp.

Generalnie odszkodowanie są tymczasowe lub może się zmieniać w efekcie czasie, na przykład:

Działka może być w charakter prawny wspólnego gruntu dla celów napisów, spółdzielni określa, który wystawia certyfikat tytuł, ale po raz zarejestrowane mogą być traktowane jako prywatne, mimo że w ramach wspólnej charakter terenu. To nie zmieniło klęską, ale efekt.

clip image00421 The data in the cadastrePonadto odszkodowanie nie wymagają partycji biurowych, jeśli nie jest to konieczne, na przykład:

Działka może być częściowo wpływ miejskiego granicy, co ogranicza jego zastosowanie częściowe, ale nie muszą być rozdzielone, jeżeli granice miasta wpływa którzy powinni wymienić go lub oddalić.

A skutki są “fakty”, podczas gdy nie są one w specjalny system obowiązkowego, na przykład:

Działka umieszczone częściowo w obrębie drogi służebności lub obszaru chronionego. Katastru mówi: “To jest teraz tak”, ale to jest istotne dla innej instytucji decyduje działania w celu regulacji.

Transakcje są działania wykonywane przez nabytego prawa. Może to być: pomiar, budowa, remont, przekazywanie lub oceny.

Transakcje powinny podlegać uchwycić i aktualizować z odpowiednich podmiotów przez prawo. Aby dać przykład:

Ocena nie jest fakt, ale transakcja na budynku wykonane w czasie, metody i które obowiązywać będą do czasu jest zmiana oceny. Ale nie dla EOG katastru (jako ogólnych danych) ocena, ale transakcja dla biznesu i celów podatkowych jest. Oznacza to, że jest to fakt, do stosowania podatku lub dodania badania wartości, a jego aktualizacja powinna być odpowiedzialna za inną jednostkę, nawet ze środków do katastru.

__________________________________________

clip image00513 The data in the cadastreAby częściowo zamknąć pozycję, na której wrócimy później, możemy określić, że “Ogólne uniwersalne” dane powinny ograniczyć do minimum pod jurysdykcją katastru, a powinno być znalezienie oddzielone od “wielozadaniowych specyficznego użytkowania”. te Jest przewidziane do wypełnienia katastru podstawowych podejść do minimalnych wymagań, takich jak:. opodatkowania, społeczno-ekonomiczne, prawne i gleby użytkowania.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) Cuento del gallo CaponOpowieść pojawiła się w powieści Gabriela Garcii Marqueza: ‘100 lat samotności “.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.