Home > Daha kesin bir ankete dayalı verileri ayarlama

Daha kesin bir ankete dayalı verileri ayarlama

Bu artık benim için oluyor ortak bir sorun bir örnektir. Ben belki GPS, bant ve pusula ile, daha az hassas bir yöntem ile daha önce bir anket yapmış. Gerçek şu ki, montaj sırasında total station, Bilgi bir deformasyon işgal olduğunu fark.

Madde sadece alınırsa dış köşelerden ölçü, iç uyum delilik olmasıdır.

AutoCAD Civil 3D ile nasıl görelim:

Basit, seçin Harita> Araçlar> kauçuk levha

Daha sonra, program taşımak için noktaları ve kontrol noktaları göstermek ister. Sırası şöyledir: Birincisi, bildiğimiz nokta yanlış (temel nokta), O zaman noktası (taşınmalıdır neredenreferans noktası).

Her noktasında zaten işaret edildiğinde, basın girmektuşuna basın. Sonra ayarlamak için beklediğiniz program istekleri nesneleri, tüm kara sınırları seçilir ve Enter yapmak için döner gerekir.

Bu geçerli komut durdurmak zorunda kalmadan seviyeleri var kapalı açık ya da olabilir çünkü, Microstation özledim İşte burada bu kısmındadır. Burada mümkün değildir, kapalı etkin pencerede seçmek istemeyen düzeyde olmalıdır.

Daha Mevcut kontrol noktaları, daha iyi: Ve orada o var. Tabii ki, tutmak için, köşelerden de düğümleri olmalıdır topolojik temizleme.

clip image002151 Adjusting data based on a more precise surveyBu tek bir adımda yapmak için tavsiye edilmez büyük bir iş için, bu blok ile bunu yapmak için daha iyi olduğu açıktır. Sadece toprakları 4 ve 5 alt kısmında görmek biz bu tepe sürmedi çünkü gelin kıpırdamadı, bu da bir ara orada yok durumda satırları almak ya da manuel olarak düzenlemek için gitmek gerektiğini ifade eder.

clip image003111 Adjusting data based on a more precise survey

Araç çok pratik görünüyor, gelen Microstation yapar çok daha fazla araçlar> çözgü koordinatları

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.