Home > Czy warto mieć bloga?

Czy warto mieć bloga?

– Tak

Nie wydaje się to tak bardzo odpowiedzialne surowy twierdzenie bez kontekstu i wyjaśnienia właściwego, co zrozumieliśmy z posiadania bloga lub to, co jest, co cenimy w nim.

Kilkakrotnie I zauważyli, że egeomate urodził się z ideą zaspokojenia obsesję pisania, a także zwróci wartość ekonomiczną dla dyscypliny robi. Czas jest wykazanie, że bilans poszukiwania zarówno działa, choć nie wszystko jest tak proste podsumowanie w poście bardzo krótko.

clip image001236 Is it worth to have a blog?

Na zdjęciu mój syn robi pokaz skoku w pompie pół sekundy, zanim uderzył w wodę. I powiesić go tutaj, aby zrównoważyć swoje niezadowolenie z poprzedniego postu w całości poświęconym umiejętności mojej córki.

To, co nazywamy mieć bloga

Posiadanie bloga jest rozumiane jako posiadające kontrolę nad miejscem, które jest napisane regularnie, na tematy skierowane do konkretnego sektora, kontaktu z czytelnikami i świadomość, aby cieszyć się robi powyżej.

Regularność na piśmie jest względne, może być codziennie wejście, o dwa za tydzień lub dwa tygodnie. Zależy od czasu jaki mamy i namiętnym tematu okazji. Obiekt nie powinien być tak mocno, że nie ma miejsca, aby zwolnić ludzką stronę, choć trend powinien zostać utrzymany w określonym sektorze, którzy dzielą podobne zainteresowania i że w czasie, poczuć przestrzeń zwiększa wartość sektora.

Więc to musi być coś w tym wszystkim, że nam się podoba. Pisanie nie jest dla wszystkich, jeśli nie chcesz robić regularnie do publiczności, która w większości ma tylko jeden numer IP, który przyszedł tak szybko, jak Google, przejdź do innego miejsca w tym samym Hasło pod pachą.

Musimy uzbroić się w cierpliwość, aby znaleźć i zrozumieć niewielki segment, który nie wykracza poza 15% dziennych odwiedzin, który tworzy lojalność wobec pisarza, o którym nic nie wiem, ale jego palce. Możesz pozostać anonimowy, ale z czasem powinno się pokazać ludzką stronę, nawet jeśli nie mają tych samych kryteriów. Czytelnik powinien być świadomy swoich gustów, jego kompleksy, jego obawy, jego sposób patrzenia na życie i wtedy będzie sens zdjęcia z jego życia codziennego, pracy, rodzinna atmosfera, miejsca podróży.

Beyond wymaga ludzkiego ciepła, starają się utrzymać związek z mniejszym segmencie, który jest poniżej 3%, że komentarze, wyślij e-mail do redakcji, retweetwstrząsy lub akcji w sieci społecznej przedmiotu, który wydaje się być interesująca. Pozostałe 7% utrzymuje wiernych w anonimowości, przez ciekawość, szacunek, podziw i czuję, że przez niechęć.

Po trzech latach można nauczyć się, że to, co chcieliśmy wiedzieć, nie wystarczy, ale służył jako materiału siewnego, aby zrozumieć innych rzeczy. Ponadto, nie było bardziej uczenie zysk niż to, co wydali w naszej nauce.

To, co nazywamy “wart”

To nie musi robić z pieniędzmi, satysfakcja jest na poziomie zwrotu w stosunku do inwestycji. Jeśli inwestujemy pasję, nie powinno być powrotu większą pasją, to jest jasne, że to nie jest moim głównym celem, takie jak blogi, takich jak Bailable Chocolate, Gdzie Angy pewnością dostrzega pewną rentowność za wiele komentarzy emocjonalnych swych czytelników, że zamiast być kumplami z przedmiotu są przyjaciele, chociaż są one na całym kontynencie, z nie-Geografia kariery, ale którzy cieszyć się każdą kroplę inspiracji z których każdy klawisz był naciśnięty.

Musimy też zrozumieć, że czas spędzony w blogu kosztuje, które mogłyby być wykorzystane w pracy produkcyjnej, przestrzeni z rodziną, odpoczynek, podróże, sprzedaży usług, edukacji, itp. Wszystko to ma swój koszt inwestycji, a zatem powinny być powrócić do zastąpienia zużycia czasu.

Innovation skorzystał blogerów pisarzy, których jest znana, niektóre nawet z sieciami, które bronią swoich praw. Co raz koszt został uproszczony z firmami, które złożyły reklamy i sprzedaży linków jest ciekawy obiekt, który w końcu działa. Z tego mogę podsumować niektóre Użyłem w Geofumadas:

  • Reklamy Google, irytujące dla niektórych, niepotrzebne dla innych, ale prymitywny sposób na zarabianie ruchu z kliknięć.
  • Sponsorowany Zync po kilka, niektóre z ReviewMe. Nie wiele, ale jeśli mieści się w przestrzeni, płacić rachunki i po zeszłorocznym upadku odzyskał powoli.
  • Zamówione reklamy, to, co firma lub inny blogger zapytał wprost, czy to w Blogroll lub w poście. Te dochody more-dużo więcej-Ale jeśli masz go, sprawia, że ​​sponsor czuć, że jest strategicznym.
  • Aplikacje wpływów, te niekoniecznie są sponsorowane, reklamy, ale musi sprawdzić, czy to jest interesujące wiadomości, temat, produkt, biznes i wykorzystanie kwoty wpływów można mieć, wykonując jedną ćwierkaćporuszaćzachwycającyfacebook 

Co dziwne nazwy doszliśmy do medalu. Szczęśliwie Cervantes nie ma.

Jakie dochody więcej

Powyższe przykłady są alternatywy – nie są jedynymi, – Web przewiduje płyt Internetu w celu poszukiwania czegoś, co nagradzać swoją pasję do pisania. Ale pisanie w internecie sam w sobie jest nie tylko opłacalne w naszym Hiszpanie środowiska, nie dla nas, którzy są amatorskich pisarzy, którzy poświęcają się dla innych rzeczy, w ciągu dnia i pisać w nocy.

Musisz mieć coś do zaoferowania, może to być wpływ, wiedza, kontakty, produkty lub usługi.

Z biegiem czasu, świadczenie specjalistycznych usług pochodzi od bezwładności i musimy być przygotowani do tego. W razie jej zdjęć w blogu to będzie popyt na usługi do fotografa, w przypadku technologicznego produktów, nie będzie popytu na sprzedaży tych, w przypadku technologii geoprzestrzennych blog może być systemy rozwijające lub pomoc w odpowiednim terminie do projekt.

Korzystnie powinniśmy być gotowi do służby lub oferują produkty, które nie wymagają fizycznej obecności. Internet bardzo pomaga w tym i musi zostać wykorzystana. Zaproszenia na imprezy, nie powinno się zmarnować, nie iść, aby dowiedzieć się więcej, ale inwestować w relacji zawodowych, które przyniesie owoce w czasie.

Tak więc, po kilku latach pisania systematycznie specjalistyczne doradztwo przyjedzie i wynająć więcej, dużo więcej. A potem trzeba poświęcać czas na takie rzeczy w chwili przerwy, bez całkowicie zaniedbując bloga lub przynajmniej ostrzeżenie o tym.

Co, czy warto o blogu?

Jeśli mamy na myśli na piśmie z dyscypliną i opłacalne nagród:

Tak!

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.