Comunic @ / particip @: Usługi dla gmin

Tuent jakiś czas temu ogłosił nową usługę Comunic @, która dodana do Particip @ wydaje się być najlepszym w usługach zarządzania gruntami, które mogą zostać wykorzystane przez gminy w celu poprawy przejrzystości i udziału obywateli.

clip image001 Comunic@ / particip@: Services for municipalitiesParticip @

To jest cel usługi obywatelom, że dzięki platformie mogą zgłosić się do propozycji gminy, żądań, wniosków lub innych działań na podstawie ich prawa do uczestnictwa. Oto kilka ćwiczeń, przykładów, które wszyscy będziemy gotowi do podjęcia:

  • Warstwa, w którym można dokonać inwentaryzacji całości drogowych. Jak fajne może być, czy możemy malować w różnych kolorach te, które są łagodne, kanalizacji, bez pokrywy, w czerwonej czapce te, które są śmiertelne, tak aby rozbić pojazd. Byłoby interesujące, ponieważ w tych dniach, gdy burmistrzowie są wydatki na reklamę pokazując swoje prace w naprawy dróg, ludzie mogą zgłaszać scenariusze księżyc, gdzie operatorzy mogą zostać podjęte.
  • Warstwa, w którym sąsiedzi łamać zasady. Oh! to byłoby wspaniałe, np. jeżeli można umieścić mały znak w domach, gdzie wykonywane są strony z tolerowane czasu prawami współistnienia lub budowli podobno naruszających zasady urbanizacji lub sąsiadów, którzy będące właścicielami terenów zielonych.

Mówiło się, by szef miałem kilka lat temu: “Nie ma nic lepszego, niż liczenie sąsiada żebra”

Ale oprócz hałasu zachorowań zanotowano w mapach, mogą być przydatne dla integracji propozycje poprawy jakości życia obywateli. Przykładem może być wytwarzanie Budżetowanie uczestniczącastruktura.

  • Tak więc, zamiast wracać na grupy dyskusyjne (które stają się politycy) określenia projektów, możliwe jest pewne określenie kategorii, kryteria ustalania priorytetów i obywatelstwo forum propozycje.
  • Następnie może mieć ciągłość przepływu, jak ten pokazany na rysunku: to może być debugowania, klasyfikacji, ma na jej rentowności, włączone do budżetu, a następnie podane obserwacji.

clip image002 Comunic@ / particip@: Services for municipalities

Dzięki temu urzędnicy miejscy znać te problemy, które naprawdę dotyczą obywateli i oferuje zintegrowane środowisko do zarządzania wszystkie komunikaty i obawy obywateli.

W wielu praw miejskich uczestnictwie budżetowania jest regulowane i dopuszczone w niektórych krajach są nawet obowiązkowe. Jest lepiej, co jest w stanie zobaczyć i zarządzać na platformie internetowej zintegrowany z Google Maps do tego przeznaczonych.

Particip @ zawiera pewne funkcje, więc gmina nie trzeba inwestować czas i zasoby do tworzenia aplikacji. Wśród nich można:

  • Zarządzaj role dostępu. Obywatele, deski, woda, outs deski “, itd., mogą zarejestrować się.
  • Może generować wnioski obywateli.
  • Może być oglądany wnioski zgodnie ze swoim stanem postępu.
  • To może być klasyfikowany i oceny przez tematycznemu lub priorytetu.
  • System może również wysyłać alerty przez mail lub SMS, gdy propozycje zmian clip image003 Comunic@ / particip@: Services for municipalitiesstan lub są opóźnione zgodnie z harmonogramem.

Zdecydowanie Particip @ jest jednym z najlepszych starań widziałem komunalnych użytku. Poza tym jest Comunic @, który wynosi będąc dodatkowym narzędziem, z którym gmina może poinformować, co się robi.

Jest to idealne rozwiązanie do wykonania przejrzystości i prawa komunikacji na obywatela.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.