Home > Civil 3D, yol tasarımı, ders 1

Civil 3D, yol tasarımı, ders 1

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

Ben bir arkadaşımdan bir isteği olsun ‘patepluma’ ülkesi Ne var 3D 2008 Sivil, ama kimin umurunda çünkü biraz farklı gidersiniz kadar (*) bir yol üzerinde çalışıyor kim, belli ki Land Desktop vardır. Sadece nostalji için, bu (ilk AutoCAD çalıştım ve DXF dosyalarını oluşturulan Autocivil) CivilSoft çok daha kolay oldu, sonra Softdesk geldi ve şimdi Civil 3D.

Dava:

Eksen hattı ve sol ve her istasyonun sağ her 10 metreye kadar kesitleri olan bir yolun kaldırma,.Bu derste biz puan almak için nasıl göreceksiniz.

clip image0015 Civil 3D, road’s design, lesson 1

clip image0022 Civil 3D, road’s design, lesson 1Veriler:

Başlangıçta bir eksen hattı ve sol ve sağ manzaralı alan veri vardı. Soran olduktan sonra bir şekilde, biri ona elle çizmek zorunda kalmadan bilgi girebilirsiniz güzel bir şablon aldın. Excel çalışma kitabının sayfasında zaten puan ile dosya olduğu için bu yüzden, bu adımı kapalı alacağım.

Neyse burada olduğu dosya için size bırakılmıştır çok düşündüm (**) Ve nasıl çalıştığını görmek ve puan bazında gelen iş odaklanmak.

İlk şeyler ilk,

Yeni Çizim. Bu nedenle “Dosya, yeni” ve şablonu seçin yapmak, yeni bir çizim başlayalım “_AutoCAD Civil 3D (Metrik) NCS Base.dwt.” Bu tohum dosya metrik ve İngilizce olmayan birimlerinde olduğu sağlamaktır.

Georeference çizim. Bizim çizim bunu yapmak için herhangi bir projeksiyon ya da koordinat sistemine sahip tek dwg, sadece AutoCAD Map veya Civil 3D ile yapılabilir olduğunu unutmayın. Bu nedenle, “harita / tools / Küresel Koordinat Sistemi tanımlar” veya “_ADEDEFCRDSYS” komutu ile iyi yapmak

Itibaren o Kategori, UTM WGS84 Veri ve 16 Kuzey orada seçin.

clip image003 Civil 3D, road’s design, lesson 1

Noktaları İthalat

Noktaları almak için, ben geofumadasxport.csv denilen koordinatları tablo csv biçimi olan Excel dosyası, ihraç buradan indirebilirsiniz Eğer yapmak istiyorsanız.

Biçimi seçin. Peki sırada ne var bu “Puan / İthalat İhracat noktaları / İthalat noktaları” veya komut “_importpoints” ile yapmak ve daha sonra biçimini daha iyi bize uygun seçmek için AutoCAD puan basit bir ithalat:

Puan sırası şöyledir:

-Nokta

-Doğu

-Kuzey

-Yükseklik

-Açıklama

Bu yüzden seçti, bu PENZD, biz dosyayı seçin ve tüm noktaları adlı bir grup gidecek tanımlamak sonraki virgülle ayrılmış biçimde (CSV), içinde “sb_todos.”

Dağıtmak. Sonra Tamam ve biz noktalarını görmek için genişletilmiş görünüm yapmak.

Bu, puan ızgara bu oluşturulmuş olmalı ve “fırsatçı” sekmesinde yan panelinde “sb_todos” olarak adlandırılan noktaların listesini oluşturulmuş olmalıdır

clip image004 Civil 3D, road’s design, lesson 1

Siz yukarı doğru eğik alırsanız, o kadar onları ve yeniden ithalat silmek, size karışık PNEZD ile PENZD olduğunu olabilir.

Aynı metin boyutunu çıkmak yoksa, dikkat yoktur, biçim bir sorudur.

Bir sonraki bölümde farklı görüntüleme almak için puan filtre nasıl göreceksiniz … Ben vaktim umuyoruz.

TERCÜME NOTLAR:

(*) ‘Patepluma’ LandKelimenin tam anlamıyla ‘tüy-ayak’ olarak tercüme, ona atıfta Santa Barbaragüzel kadın ve hassas ‘patepluma’ adlı bir müzikal takım için Orta Amerika’da bilinen Honduras bir şehir, 80 ortaya çıktı.

(**) Romperse el CocoBir sorunu çözmek için düşünmek ve belki de çok çalışmam gerekiyor, bu ifade kullanılır.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.